تبلیغ جالب یک شرکت کفن و دفن در آمریکا: «واکسن نزنید»

تبلیغ جالب یک شرکت کفن و دفن در آمریکا: «واکسن نزنید»

مردمی که روز یکشنبه در حوالی استادیوم Bank of America در کارولینای شمالی قدم می‌زدند، شاهد منظره‌ی عجیبی بودند: بر روی یک ماشین مخصوص تشییع جنازه نوشته شده بود: «واکسن نزنید.»

کاربران توئیتر عکس‌هایی از این کامیون که به نظر می‌رسید متعلق به «بنگاه کفن و دفن ویلمور» است را منتشر کردند.

واکسن بزنید

در وب‌سایت ویلمور فقط یک مطلب نوشته شده بود: «همین حالا واکسن بزنید. وگر نه به زودی ملاقات‌تان می‌کنیم.» تنها لینکی که داخل وب‌سایت موجود است به «مرکز بهداشت و درمان استارمِد» است؛ یک مرکز فوریت‌های درمانی در شارلوتِ کارولینای شمالی که مردم می‌توانند آنجا واکسن کووید ۱۹ دریافت کنند.

به گزارش Insider، نهایتاً مشخص شد که این بیلبورد متحرک، ترفند شرکت تبلیغاتی Boone Oakley در شارلوت است که این آگهی را برای بالا بردن نرخ واکسیناسیون درست کرده بود. «بنگاه کفن و دفن ویلمور» وجود خارجی ندارد.

طبق گزارش نیویورک تایمز، حدود ۴۹ درصد از افراد واجد شرایط دریافت واکسن در کارولینای شمالی به طور کامل واکسینه شده‌اند. اما در این ایالت شاهد افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ هستیم. تا روز دوشنبه، در کارولینای شمالی میانگین ۷ روزه‌ی ۶۱۹۴ ابتلا به ثبت رسیده است که افزایش ۴۸ درصدی در موراد روزانه را نسبت به ۱۴ روز پیش نشان می‌دهد.

واکسن بزنید

دیوید اوکلی، مدیر این آژانس تبلیغاتی گفت که با این کار قصد داشته مردم را ترغیب به زدن واکسن کند. اوکلی اضافه می‌کند که تقریباً همه‌ی کارکنان آژانس در استارمِد واکسینه شده‌اند. برای تبلیغ این مرکز درمانی، آژانس بیلبورد متحرکی را از آژانس تبلیغات دیجیتال Crenshaw Visions خریداری کرد. «اکثر تبلیغات طرفدار واکسیناسیون خیلی ساده و رک و راست است. ما فکر کردیم “آیا روشی وجود دارد که بتوانیم برعکسش را انجام دهیم و از یک نقطه‌نظر دیگر این کار را به انجام برسانیم؟”»

واکسن بزنید

دکتر آرین پیرامزدیان، مدیر ارشد مرکز بهداشت و درمان استارمِد گفت که مرکز، برای این کار نمایشی پولی پرداخت نکرده است اما از این کار حمایت می‌کند. «اگر این کار منجر به نجات دادن جان یک نفر هم بشود من صد در صد موافقش هستم. می‌دانیم که ۹۹ درصد کسانی که کارشان به بیمارستان کشیده می‌شود و فوت می‌کنند، واکسینه نشده‌اند. اگر این آمار مردم را نمی‌ترساند، دیگر نمی‌دانم چه چیزی می‌تواند این کار را بکند! شاید یک شوخی تلخ نظیر این کار تبلیغاتی توجه افراد را به خودش جلب کند.»

بیشتر بخوانید:

ابراز مخالفت دوباره همسر بنیامین بهادری با واکسیناسیون کرونا

تجمع مخالفان واکسیناسیون مقابل وزارت کشور + ویدیو

مجازات مخالفان واکسن کرونا در عربستان سعودی؛ محرومیت از خدمات عمومی و سفرهای خارجی

منبع: Insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود