جانشین فرمانده سپاه: سر منشأ علم کوانتوم هستیم ولی نمی‌توانیم اعلام کنیم

جانشین فرمانده سپاه: سر منشأ علم کوانتوم هستیم ولی نمی‌توانیم اعلام کنیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه ای تلویزیونی با موضوع «آخرین توانمندی های سپاه» گفت: «ما سر منشأ علم کوانتوم هستیم ولی نمی‌ توانیم اعلام کنیم.»

سردار علی فدوی پنجشنبه یکم مهرماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: «ما در این ۴۳ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، سر منشاء تعریف توان نظامی شدیم و خیلی از این موارد قابل گفتن نیست و آن موارد که گفتیم نسبت به مواردی که نگفتیم هم قابل مقایسه نیست و زمانی اعلام می کنیم که فهمیدن آن توسط دشمن موضوعیت نداشته باشد و اگر دشمن شرارتی کند و ما خواستیم دشمن را سرجایش بنشانیم از آن استفاده می کنیم.»

سردار فدوی در این برنامه زنده تلویزیونی گفت: «علم کوانتوم در جوامع اسلامی بسیار قدیمی است نزدیک به هزار سال پیش دانشمندان مسلمان درباره این علم صحبت کردند.»

وی اضافه کرد: «دو سال پیش یکصدمین سال علم کوانتوم در دنیای فعلی بود که در نیویورک مراسمی برگزار شد و از ایران هم دانشمندانی حضور داشتند و اگر عبارت هایی را که بعنوان آخرین یافته های علم کوانتوم در نیویورک مطرح کردند با عبارت هایی که بیش از ۸۰۰ سال پیش ابن عربی در یکی از کتاب های خودش مطرح کرده بود مقایسه کنیم حتماً همه دانشمندان عبارت های ابن عربی را کامل تر می دانند. علم هایی مثل کوانتوم که علم جدیدی است و هنوز در عرصه زندگی مردم و نظامی وارد نشده است اما در آن زمان از این علم برخوردار بودند.»

او در ادامه گفت: «بنابراین وقتی ما از این پشتوانه ی علمی برخوردار هستیم حتماً الان سرمنشاء در علم کوانتوم هستیم اما امکان اعلام آن وجود ندارد و قطعاً دانشمندان و فرزندان این مملکت در این عرصه ها هم جلودار هستند. در مقابل، دنیا وقتی یک دست‌آورد کوچک کسب می‌کند، فورا اعلام می‌ کند.»

سردار فدوی همچنین گفت: «ما در حوزه نظامی دنباله‌ رو دیگران نیستیم و خودمان سرمنشا این حوزه هستیم. ما در کشور از نیروی انسانی بسیار خوب برخوردار هستیم و به همین لحاظ در حوزه نظامی جلودار و پیشرو هستیم.»

پیش از این، در ماه‌ های آغازین شیوع ویروس کرونا در ایران، سپاه از سامانه هوشمند تشخیص لحظه‌ ای ویروس کرونا با نام «مستعان» رونمایی کرد. حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در تشریح ویژگی‌ های این دستگاه گفته بود که مستعان می‌تواند ویروس کرونا را تا حدود ۱۰۰ متر تشخیص دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • کامران مهر ۳, ۱۴۰۰

  تنها چیزی که شما سرمنشاءش هستین گنده …وزیه. در این چهل و اندی سال هربار که خیال کردیم دیگه لاف زدن رو به انتهای خودش رسوندین، یکباره ادعای جدیدی مطرح کردین و مرزهای گ… خوری رو کیلومترها جا به جا نمودید.
  علم کوانتوم رو خیلی از فیزیکدانها هم در درکش مشکل دارند فقط مونده بود یک … مغزی مثل تو در موردش لاف بزنه. قدرت نظامی و امنیتی تون رو هم که مشاهده کردیم. بیخ گوشتون سردارتون رو ترور کردن هیچ غلطی هم نتونستید بکنید. فقط از ترستون هواپیمای خودی رو زدید.

  • هادی مهر ۴, ۱۴۰۰

   وحدت وجود در عرفان اسلامی
   در عرفان اسلامی و غیر اسلامی چنان چه ذکرش رفت، وحدت وجود به عنوان
   اصل مهم در عرفان ذکر شده است. منظور از وحدت وجود اینکه حق مطلق، عین خلق
   مقید است و اینکه مظاهر وجود با وجود مطلق متحداند.
   ، به عنوان فرد شاخص این نظریه، معتقد است که: «وجود حقیقی خاص ۲ ابن عربی
   حق متعال است و دیگر وجودات امکانی، سایه و عکس آن وجود حق ازل یگانه اند و
   سرتاسر مراتب وجود نفس رحمانی و فعل اول و صنع ساکن و عقل اول و وجود
   منبسط و غیرها همگی اسماء حقیقت اند. عرفا معتقدند حق متعال اصل هر موجودی
   است و او هر آن به آن، عالم را طیفی جدید مانند استمرار پرتو نور خورشید میدهد و
   – کشف المحجوب، ص۳۴۷ .۱
   – شیخ اکبر محی الدین ابن عربی، صاحب کتاب فتوحات مکّیه در عرفان که در شهر مرسیه (اندلس) اسـپانیای ۲
   کنونی، متولد شده و در سال ۵۶۰ هجری که وی مسأله وحدت وجود را با دلایل علمی و جرأت فراوان مطـرح
   نموده است. فتوحات مکّیه، ج ۱،ص ۲۱ .
   http://www.SID.ir
   Archive of SID
   تطابق عرفان و سایبرنتیک در «وحدت وجود»/
   او فاعل هر چیزی در هر چیزی می باشد. اشیا از او صادر میشود و حرکات از او
   افاضه میگردد، هر لحظه صورتی جدید میپوشد که بینهایت است و سپس آن را خلع
   ۱ کرده و صورتی دیگر میپوشد، و عالم ممکنات را هر لحظه، خلق جدیدی میدهد.»
   ابن عربی می گوید: «مفهوم وجود از یک وجود صرف محیط انتزاع می شود، مظاهر
   و اعیان ثابته نقش دومین چشم احول، سراب و خیالی بیش نیستند ولی افراد وجود
   عبارت از افاضات اشراقیه اند که از تجلیات حقیقت وجود در مظاهر متعدد، حصول
   پیدا میکنند؛ زیرا اصل حقیقت وجود، دارای افراد نمیباشد و منحصر یک فرد من
   جمیع الجهات است، که همان حقیقت محمدیه میباشد که تشکیک در مظاهر حقیقت
   وجود است- نه در اصل وجود- چون اصل وجود دارای مراتب و افراد نمی باشد تا
   آنکه در وی تصویر تشکیک و مراتب شود. پس تشکیک عبارت از ظهور پرتو وجود و
   افاضه اش به اعیان، به همین جهت وجودات مضافه اموری اعتباری اند و مفهوم وجود و
   معنای کلی هستی مقول به تشکیک است- نه وجود به ما هو هو.»

   کافی بود یک سرچ ساده میکردی و به حقیقت صحبت سردار فدوی پی میبردی . البته اگه سواد فهم این مطالب را داشته باشی که بعید میدونم از آدم بی ادبی مثل تو

   • کامران مهر ۴, ۱۴۰۰

    اینهایی که نوشتی هیچ ربطی به فیزیک کوانتوم نداره. صد در صد مطمئنم هیچی از فیزیک کوانتوم نمیدونی. این کوانتوم شده بازیچه دست یک عده برای مطرح کردن عقایدشون. مختص به ایرانیها هم نیست از قانون جذب و هومیوپاتی بگیر تا همین فلسفه اسلامی میچسبونند خودشون رو به کوانتوم تا مخاطب ناآگاه مثل تو فکر کنه حرفهاشون مثلا ریشه علمی داره. لینک مقاله سایت بیگ بنگ رو میذارم تا همه ببینند چطور یک عده شیاد با کلمات پرطمطراق فیزیک کوانتوم شبه علم تولید می کنند و جای نظریه علمی به خورد مخاطب ناآگاه میدن. این سردار هم مطمئنا نه از کوانتوم چیزی میفهمه نه از فلسفه اسلامی ابن عربی. بهش یک شلغم هم نشون میدادن و میگفتن این رو ما با استفاده از فیزیک کوانتوم درست کردیم باورش میشد و میومد لافش رو میزد. نمونه اش همون مستعان ۱۱۰. شرط میبندم هنوز هم باورشون شده میتونه ویروس کرونا رو از صد متری تشخیص بده.
    https://bigbangpage.com/science-content/چرا-از-فیزیک-کوانتومی-سو-استفاده-می-شو/