پروژه جدید لوفت هانزا؛ هواپیمایی با کابین زیر آب

پروژه جدید لوفت هانزا؛ هواپیمایی با کابین زیر آب

به لطف طرح مفهومی کابین جدیدی منحصر به فرد، به زودی مسافران جت شخصی می توانند در آنِ واحد در هوا و زیر آب سفر کنند! به گزارش CNN، «لوفت هانزا تکنیک» شرکت متخصص اوورهال و تعمیر و نگهداری، به تازگی از طرحی برای کابینی منحصر به فرد برای جت ایرباس ACJ330 رونمایی کرده است که به مسافران اجازه می دهد در طول مسیر «دنیا را کشف کنند.»

طراحی کابین «اکسپلورر» از قایق‌های تفریحی بزرگ و لوکس اکسپلورر الهام گرفته شده است. این قایق ها طوری طراحی شده اند که بتوانند به اقصی نقاط جهان سفر کنند.

این کابین طوری طراحی شده که حدود ۱۰ تا ۱۶ مسافر را در خود جای دهد و طبق گفته این شرکت آلمانی، هدف اصلی اش این است که مثبت ترین تجربه سفر را برای مسافران به ارمغان بیاورد.

جدای از بخش هایی که به طور معمول در جت های شخصی یافت می شود نظیر اتاق های خواب، حمام و دستشویی و حتی اداره و غذاخوری، طرح اکسپلورر از سیستم پروجکشنی بهره می برد که می تواند دیوارهای داخلی را با هر فضایی که دلخواه مسافران است از جمله دنیای زیر آب بپوشاند.

لوفت هانزا

اگر چه هنوز بر روی جزئیات طرح این کابین کار می شود، هفته پیش در نمایشگاه قایق های تفریحی در موناکو، اولین نقشه های این کابین برای خریداران بالقوه به نمایش درآمد و به گفته تیم سازنده در لوفت هانزا تکنیک، توجهات زیادی را به خود جلب کرد. این کابین جدید در نمایشگاه Airshow دبی در ماه نوامبر روانه بازار خواهد شد.

اگرچه هدف از این طراحی صرفا بازنمایی «امکان های فنی» برای مشتریان عنوان شده است، لکن لوفت هانزا تکنیک می گوید در صورت دریافت سفارش از خریدار، طراحی و تکمیل این کابین بین ۱۸ تا ۲۴ ماه طول خواهد کشید.

این پروژه مقارن شده با افزایش محبوبیت جت های شخصی در جهان. نه تنها پروازهای چارتر جت شخصی اوج گرفته بلکه تعداد اشخاصی که صاحب جت شخصی نیز هستند به سرعت در حال افزایش است.

ماه قبل، انجمن فروشندگان بین المللی هواپیما اعلام کرد که در سه ماهه دوم، ۵۲ درصد افزایش در فروش مشاهده است. در واقع تقاضا برای خرید جت شخصی آن قدر بالاست که تعداد جت های تولید شده جوابگوی نیاز متقاضیان نیست.

بیشتر بخوانید:

با جت ها و هواپیماهای شخصی رهبران، پادشاهان و میلیاردرهای سرشناس جهان آشنا شوید

منبع: CNN
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود