چرا سریال کره ای Squid Game به محبوب ترین سریال نتفلیکس تبدیل شده است؟

چرا سریال کره ای Squid Game به محبوب ترین سریال نتفلیکس تبدیل شده است؟

سریال کره ای Squid Game به سرعت به یکی از پربیننده ترین سریال های تاریخ نتفلیکس تبدیل شده و محبوبیت آن نیز همچنان باثبات باقی مانده است. اما دلیل این همه محبوبیت سریال Squid Game چیست؟

درام کره ای Squid Game مانند یک طوفان دنیای تلویزیون را تکان داده است و آنقدر محبوب بوده که در آستانه تبدیل شدن به محبوب ترین و پربیننده ترین سریال تاریخ نتفلیکس قرار دارد. این سریال که در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر شد، یک تریلر بقا در مورد گروهی از ۴۵۶ نفر است که به یک بازی با ریسک بالا دعوت می شوند، یک بازی مرموز که برنده آن جایزه نقدی قابل توجهی دریافت می کند. به محض رسیدن به مکان مرموز بازی، شرکت کنندگان که از همه نوع گروه و دسته ای با گذشته های متفاوت هستند، باید در بازی های سنتی کودکان کره ای شرکت کنند اما نکته متفاوت ماجرا این است که بازندگان کشته خواهند شد.

سریال کره ای Squid Game به سرعت به یکی از پربیننده ترین سریال های تاریخ نتفلیکس تبدیل شده و محبوبیت آن نیز همچنان باثبات باقی مانده است.

تنها چند روز پس از انتشار، Squid Game به پربیننده ترین سریال نتفلیکس در ۹۰ کشور تبدیل شده و در صدر فهرست پربیننده ترین سریال های هفته ایالات متحده و بریتانیا قرار گرفت و اولین سریال کره ای بود که به چنین افتخاری دست می یافت. در وبسایت راتن تومیتوز نیز سریال Squid Game توانسته امتیاز ۱۰۰ درصد را از منتقدان دریافت کند که نشان از کیفیت بالای سریال دارد. این سریال در چنین مدت کمی چنان مشهور و محبوب شده که به تولید کالاهای در فضای آنلاین نیز منتهی شده است، مانند لباس های سبز تیره بازیکنان Squid Game و پیراهن های شماره دار و همچنین چالش های تیک تاکی، تماس های شوخی در دنیای واقعی و ترندهای مختلف در شبکه های اجتماعی. سریال Squid Game یک بازی پرخشونت برای بقا است که محبوبیت آن دلایل متعددی دارد. در این عصر شبکه های اجتماعی، تنها سریال های معدودی به شهرت و محبوبیت Squid Game می رسند، اگر چه تبلیغات اندکی در مورد آن صورت گرفته و انتظار چنین موفقیتی از آن نمی رفت.

سریال کره ای Squid Game به سرعت به یکی از پربیننده ترین سریال های تاریخ نتفلیکس تبدیل شده و محبوبیت آن نیز همچنان باثبات باقی مانده است.

دلیل این است که این سریال درام یک مفهوم بسیار ساده را گرفته و آن را به یک انعکاس بی نقص از جامعه تبدیل می کند. در بحبوحه تمام اکشن داستان، شخصیت هایی هسند که مخاطبان می توانند با آن ها همزادپنداری کنند چونکه شخصیت ها آینه تمام نمای طبقات اجتماعی هستند. علاوه بر این، سریال کره ای Squid Game به شکلی هنرمندانه گرفتار شدن جامعه در دستان سرمایه داری و مصرف گرایی را به تصویر می کشد. تماشاگران می دانند که پول و قدرت جهان را می چرخانند و شوربختانه هنوز هم شکاف طبقاتی قابل توجهی بین ثروتمندان و فقرا وجود دارد. بدین ترتیب مردم، بدون توجه به سابقه و پیشینه شان، از تمام ظرفیت خود برای بدست آوردن امنیت مالی و حفظ آن استفاده خواهند کرد. هوانگ دونگ هیوک خالق این سریال در ابتدا در سال ۲۰۰۸ سناریو آن را نوشت اما از ترس اینکه بیش از حد گروتسک و پیچیده باشد آن را برای سال ها رها کرد.

سریال کره ای Squid Game به سرعت به یکی از پربیننده ترین سریال های تاریخ نتفلیکس تبدیل شده و محبوبیت آن نیز همچنان باثبات باقی مانده است.

همچنین سریال Squid Game کیفیت یک سریال محبوب و جذاب در مقیاس بین المللی را داراست. عناصر اکشن واقع گرایانه، تنش و احساسات فراوان موجود در ۹ اپیزود دیدنی آن کافی است که فاصله های جغرافیایی و موانع زبانی را در نوردد. جای تعجب نیست که یازده روز بعد از انتشار این سریال، نتفلیکس اعلام کرد شانس زیادی وجود دارد که سریال Squid Game به محبوب ترین و بزرگ ترین سریال تاریخ این سرویس استریمینگ تبدیل شود.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • Queen مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  سریالهای کره ای حرف نداره.واقعا قشنگن.بعضیاشون که واقعا بی نطیر هستن.

 • پریا مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  مشکل این سریال نمایش بی رحمانه خون هست. سریال جذابیه اما افراد حساس به خون بهتره نبینند این سریال را.

 • Asrin مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  سریالای اکشنشون خیلی خوبن
  قبول دارم عاشقانه هاشون اکثراً توی یه موضوع پیش میرن و تکرارین ولی من به شخصه به سریالاشون اعتیاد پیدا کردم

 • mobina مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  عاشق سریالاشون و سینمایی هاشون و بی تی اس مممم.
  در واقع یه آرمیم??

 • فروزان مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  فوق العاده س، من تو یک روز همه ی قسمت هاشو دیدم از بس جذابه. ❤️