کاریکاتوریست سوئدی موهن به پیامبر اسلام در حادثه رانندگی کشته شد

کاریکاتوریست سوئدی موهن به پیامبر اسلام در حادثه رانندگی کشته شد

کاریکاتوریست سوئدی که کاریکاتور پیامبر اسلام را کشیده بود در یک حادثه ی رانندگی کشته شد. به گزارش دیلی میل، روز یکشنبه ماشین پلیسی که لارس ویکس ۷۵ ساله داخلش بود، به باند اشتباهی تغییر مسیر داد و با یک کامیون برخورد کرد.

هر دو خودرو آتش گرفتند و راننده ی کامیون ۴۵ ساله که جراحت هایی جدی برداشته بود به بیمارستان منتقل شد. دو پلیسی که وظیفه ی محافظت از ویکس را داشتند نیز در این تصادف کشته شدند. این حادثه توسط اداره ی دادستان ویژه در دست بررسی است.

این تصادف اندکی پیش از ساعت ۳ بعد از ظهر در مارکریلد واقع در استان کرونوبریِ سوئد رخ داد. بنابر گزارش های واصله، ماشین پلیسی که ویکس در آن بود با سرعتی بالا در حال حرکت بود که با کامیون برخورد کرد و زیر آن رفت و آتش گرفت.

صحنه تصادف طراح کاریکاتور پیامبر
صحنه تصادف

پس از این که ویکس در سال ۲۰۰۷ کاریکاتورهای موهن پیامبر اسلام را در یکی از روزنامه های سوئد منتشر کرد، مسلمانان کشورهای مختلفی همچون ایران، مصر، اردن، پاکستان و نیز سازمان همکاری اسلامی (OIC) به این قضیه واکنش های شدیدالحنی را نشان داده و آن را محکوم کردند. این موضوع باعث شد که ویکس تبدیل به شخصیتی به شدت منفور نزد مسلمانان شود.

وی پس از انتشار کاریکاتوری اهانت آمیز به پیامبر اسلام، تهدیدهای متعددی را دریافت نمود. در یکی از این موارد در سال ۲۰۱۱، کالین لاروز ۵۱ ساله اهل پنسیلوانیای امریکا به توطئه برای کشتن ویکس اعتراف کرد و در سال ۲۰۱۴ محکوم شد.

آندرس یاکوبسن، رئیس اداره ی دادستان ویژه می گوید: «اطلاعاتی که دریافت کرده ام حاکی از این هستند که این صرفا یک تصادف بوده است. اما تحقیقات در مرحله ی بدوی قرار دارند.» راننده ی کامیون به صورت هوایی توسط بالگرد به بیمارستان منتقل شد و آن جا توسط پلیس درباره نحوه ی روی دادن این حادثه مورد پرسش قرار خواهد گرفت.

کاریکاتور پیامبر

ریکارد لاندویست، سخنگوی پلیس در این باره اظهار داشت: «در حال حاضر نمی توانم بگویم به کسی یا چیزی شک داریم یا نه.» بزگراه E4، جایی که تصادف در آن اتفاق افتاد، توسط پلیس بسته شده و ماموران مشغول سوال از شاهدان هستند. قرار است این بزرگراه تا ساعتی دیگر برای از سر گرفتن آمد و شد خودروها بازگشایی شود.

طبق گزارش روزنامه سوئدی Expressen گروه نجات و پلیس می گویند که تغییر باند یک خودرو در این بزگراه سرعت خیلی زیادی نیاز دارد چرا که دو باند توسط یک فنس سیمی جدا شده اند. بنابر گزارش این قسمت از بزرگراه چندین بار بازسازی شده بوده تا امنیت آن بهبود پیدا کند. قرار است روز دوشنبه در این باره یک کنفرانس خبری توسط پلیس برگزار شود.

 

بیشتر بخوانید:

مجموعه کاریکاتورهای یک هنرمند آرژانتینی که عادات غلط جامعه امروزی را به سخره می گیرند

دانشجویی که برای فرار از بی حوصلگی در کلاس به کشیدن کاریکاتور معلم خود می پردازد

گالری گردی با یک کاریکاتوریست در حرمسرای ناصر الدین شاه

منبع: Dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • سامی مهر ۱۲, ۱۴۰۰

  حالا یک عده میان قضیه رو ربط میدن به عذاب الهی و … هرچند بعید نیست بعدا نقش یک متعصب توی این حادثه آشکار بشه.
  به هر حال اگر یکم فکر می کردین باید به تقدس اعتقاداتی شک میکردین که اقدام به کشتن یا تهدید جان یک انسان صرفا به خاطر بیان دیدگاهش میکنه.

  • بماند... مهر ۱۲, ۱۴۰۰

   این عده، یوآن می‌گیرن‌که، خیلی چیزها رو به یه‌سری چیزها ربط بدن! ?

  • ناشناس مهر ۲۰, ۱۴۰۰

   حالا امثال شما هر چی می خواین بگین. کسی که خیلی احساس زرنگی می کرد ودو تا محافظ داشت از چنگال مرگ نتونست نجات پیدا کنه.خدا تو قرآن آیه ۲۲ سوره سجده به مجرمان وعده انتقام داده توهین به پیامبر جرم کمی نیست.عذاب آخرتش هم جداست.حالا که مرده تازه می فهمه به چه کسی توهین کرده.اما دیگه چه فایده.

   • خفه آذر ۲۰, ۱۴۰۰

    تو همونی نیستی که میگی اسلام دین صلح هست؟

 • ناشناس مهر ۲۰, ۱۴۰۰

  حالا امثال شما هر چی می خواین بگین. کسی که خیلی احساس زرنگی می کرد ودو تا محافظ داشت از چنگال مرگ نتونست نجات پیدا کنه.خدا تو قرآن آیه ۲۲ سوره سجده به مجرمان وعده انتقام داده توهین به پیامبر جرم کمی نیست.عذاب آخرتش هم جداست.حالا که مرده تازه می فهمه به چه کسی توهین کرده.اما دیگه چه فایده.

 • یا مهدی ادرکنی اسفند ۱۶, ۱۴۰۰

  سلام بر شما
  خیلی جالبه که این ملعون در روز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) به درک واصل شده .
  قدرت خدا رو ببین! خدا جای حق نشسته !
  وعده خداوند حق است