پرستو صالحی از ایران مهاجرت کرد + ویدئو

پرستو صالحی از ایران مهاجرت کرد + ویدئو

پرستو صالحی ، بازیگر مشهور، از مهاجرت خود خبر داد.

صالحی که بیشتر با نقشش در سریال زیر آسمان شهر شناخته می شود، ابتدا روز جمعه با انتشار یک استوری اینستاگرامی شائبه ی مهاجرت خود را به وجود آورد. او در این استوری اینستاگرامی که تصویری از پنجره ی هواپیما بود نوشته بود: «گاهی برای بودن باید رفت… سخت بود دل کندن خیلی سخت.»

به دنبال انتشار این استوری گمانه زنی ها درباره ی مهاجرت این بازیگر زن آغاز شد، تا آنکه دیروز پرستو صالحی خود رسماً خبر مهاجرتش را تأیید کرد.

او با انتشار ویدئویی در یوتیوب به توضیح علت مهاجرت خود پرداخته است.

در ادامه مشروح صحبت های پرستو صالحی در این ویدئو را خواهید خواند:

«بله من با خانواده ام مهاجرت کرده ام. مدت زیادی نیست و در این مدت به اندازه ی تمام سال های عمرم که گریه نکرده بودم اشک ریختم. چون من هیچوقت آدم رفتن نبودم. حتی به آن فکر نکرده بودم. اما جرقه ی این اتفاق خرداد سال قبل زده شد. در جلسه ی دادرسی ای که بازپرس آن با من مثل یک دزد برخورد کرد. بابت شرکت در مراسم عزاداری قربانیان حادثه ی سقوط هواپیمای اوکراینی. بابت پست گذاشتن درباره ی فقر و گرانی و معضلات و نواقصی که در سیستم مدیریتی وجود دارد. و من آنجا به این فکر کردم که دیگر نمی توانم و این آخر توان و ظرفیت من است. هیچوقت دغدغه ام لچک سرم نبوده و نخواهد بود. دغدغه ی من آن پوششی است که مجبورم کنند روی زبان و نگاهم بگذارم. منتظر تغییر خاصی در شکل و شمایلم نباشید. در زندگی شخصی ام آدم محجبه ای نیستم اما برای برداشتن حجابم به اینجا نیامده ام. دلیل اصلی اش این است که شرط ماندنم در مملکتم سکوت بود. این سکوت کار من نیست. اینجا قرار است خود خودم باشم و همچنان کنارتان خواهم بود. می دانم کاری برایتان از دستم برنیامد اما سعی کردم با مردم زندگی کنم اما توقع دارم شرایطم را درک کنید و به من حق دهید که نتوانم باورهایم را زیر پا بگذارم.»

پرستو صالحی متولد ۱۳۵۶ در تهران، دانشجوی انصرافی رشته نمایش است.

او فعالیت هنری خود را از سال ۷۵ با کار تئاتر آغاز و اولین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت ایفا کرد. معرِفش به این سریال، استاد گریمش، فرهنگ معیری بود که دوره ی گریم را هم نزد خود ایشان گذرانده‌ بود.

فیلم سینمایی چشم هایش به کارگردانی فرامز قریبیان، محصول سال ۷۸ اولین تجربه ی سینمایی پرستو صالحی بود.

او پس از بازی در سریال تلویزیونی زیر آسمان شهر در میان مردم شناخته شد.

پرستو صالحی به همراه برادرش امیر صالحی با حضور در یکی از قسمت های برنامه ماه عسل در رمضان سال ۹۵ از اعتیاد پدرش به مواد مخدر پرده برداشت.

صالحی، در خرداد ۹۹ در اینستاگرام خود اعلام کرد که به خاطر حضور در مراسم قربانیان سانحه سقوط هواپیمایی اوکراین و پست های اینستاگرامی‌ اش احضار شده و اکنون با قید وثیقه آزاد است. او نوشت: «از امروز به خاطر تنهایی خودم سکوت می‌کنم، به حرمت موی سپید مادرم سکوت می‌کنم، به خاطر تپش قلب برادرم سکوت می‌کنم. سکوتی سنگین‌تر از فریاد.»

صالحی از هشتگ‌ های ممنوع‌ الکار، ممنوع‌ الکلام و ممنوع‌ الخروج در پست های اینستاگرامی خود استفاده می کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود