بینندگان سریال محبوب Squid Game برای یاد گرفتن زبان کره ای صف کشیدند

بینندگان سریال محبوب Squid Game برای یاد گرفتن زبان کره ای صف کشیدند

سرویس های آموزش زبان گزارش دادند اشتیاق برای یادگیری زبان کره ای پس از آغاز پخش سریال Squid Game اوج گرفته و علاقه ی شدید جهانی نسبت به فرهنگ کره ای از جنبه های سرگرمی آن گرفته تا محصولات آرایشی بهداشتی بیش از پیش نمایان شده است.

به گزارش Star، اپلیکیشن Duolingo، اپ مشهور یادگیری زبان می گوید این سریال زبان آموزان را ترغیب کرده که مهارت های زبان کره ای خود را بهبود ببخشند.

به گزارش Duolingo در تعداد کاربران جدید بریتانیایی و امریکایی که برای یادگیری زبان کره ای ثبت نام کرده اند به ترتیب افزایش ۷۶ و ۴۰ درصدی دیده می شود. کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، خودش را با فرهنگ عامه (پاپ) سرزنده اش، از جمله گروه موسیقی BTS و فیلمهای «انگل» و «میناری» به عنوان قطب جهانی تولید سرگرمی به همگان شناسانده است.

سریال Squid Game

اخیراً فرهنگ لغت آکسفورد ۲۶ واژه ی جدید با ریشه ی کره ای را به جدیدترین ویراست خود اضافه کرده؛ کلماتی نظیر hallyu به معنی موج کره ای که برای توصیف توفیق و اقبال جهانی موسیقی، فیلم، سریال ها، مُد و غذاهای کره ای به کار می رود، kimbap که نوعی غذای برنجی است که در جلبک پیچیده می شود، mukbang به معنی ویدیویی که به صورت زنده در اینترنت پخش می شود و فردی را نشان می دهد که مقادیر زیادی غذا را می خورد و manhwa که ژانری کره ای برای کارتون و کتاب مصور است.

این هفته مون جه-این، رئیس جمهور کره جنوبی اضافات جدید به فرهنگ آکسفورد را به فال نیک گرفت و زبان کره ای را «قدرت نرم» این کشور نامید.

به گفته ی Duolingo این اپلیکیشن آموزش زبان ۷.۹ میلیون کاربر فعال دارد که در حال یادگیری زبان کره ای هستند و این زبان بعد از هندی دومین زبانی است که به سرعت در حال گسترش است.

سریال Squid Game

موسسه King Sejong که توسط وزارت فرهنگ کره جنوبی اداره می شود در سال ۲۰۰۷ تعداد ۷۴۰ زبان آموز در ۳ کشور داشت و سال ۲۰۲۰ حدود ۷۶۰۰۰ زبان آموز در ۸۲ کشور که به احتمال قریب به یقین این عدد حالا بیشتر هم شده است.

سون هیون وو، بنیانگذار Talk To Me In Korean، پلتفرم آموزش آنلاین زبان کره ای با حدود ۱.۲ میلیون عضو در ۱۹۰ کشور می گوید: «پیش از سریال Squid Game و موجی که گروه موسیقی BTS به راه انداخت نیز هزاران نفر بودند که دوست داشتند زبان کره ای یاد بگیرند اما اغلب خودشان تکی این کار را در تنهایی انجام می دادند. حالا آن ها بخشی از یک پدیده ی جهانی هستند؛ یاد گرفتن زبان کره ای به یک سرگرمی باحال تبدیل شده.»

بیشتر بخوانید:

چرا سریال کره ای Squid Game به محبوب ترین سریال نتفلیکس تبدیل شده است؟

خالق سریال Squid Game در مورد ارتباط آن با زندگی شخصی و فصل دوم می گوید

منبع: The Star
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود