رکورد شکنی رونالدو همچنان ادامه داد؛ این بار تعداد هت تریک

رکورد شکنی رونالدو همچنان ادامه داد؛ این بار تعداد هت تریک

رکورد شکنی رونالدو دیگر امری عادی شده؛ او این بار با هت تریک مقابل لوکزامبورگ رکوردزنی کرد. به گزارش Mirror، کاپیتان تیم ملی پرتغال تبدیل به دارنده ی بیشترین هت تریک (۱۰ بار) در بازی های ملی شد.

رونالدو در این بازی گلزنی را با یک پنالتی آغاز کرد. گل دوم را هم به همین ترتیب از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. برونو فرناندز و ژوآو پالینیا گل های سوم و چهارم تیم ملی پرتغال را زدند و باز نوبت به رونالدو رسید تا در دقیقه ۸۷ هت تریک خود را کامل کند.

با این سه گلی که رونالدو در این بازی زد مجموع گل های زده ی خود در برابر لوکزامبورگ را به عدد ۸ رساند و بدین ترتیب لوکزامبورگ تبدیل به کشوری شد که رونالدو بیشترین تعداد گل را در برابرش به ثمر رسانده است.

بازیکن سابق تیم فوتبال رئال مادرید حالا ۱۱۵ گل ملی در کارنامه اش دارد و رکورد شکنی رونالدو از قرار معلوم همچنان ادامه خواهد یافت. او اخیرا و پس از بازی با ایرلند، تبدیل به آقای گل جهان در بازی های ملی شد. در بازی های یورو ۲۰۲۰ کریستیانو از رکورد میشل پلاتینی عبور کرد و به بازیکنی مبدل شد که بیشترین تعداد گل را در این تورنمنت به ثمر رسانده است.

رکورد شکنی رونالدو

او اکنون ۱۸۱ بازی ملی در کارنامه اش دارد که در اروپا رکورد محسوب می شود و این رکورد را پس از بازی تیم ملی پرتغال مقابل قطر از آن خود کرد. او همچنین با سه گلی که در جام جهانی ۲۰۱۸ به ثمر رساند تبدیل به مسن ترین بازیکنی شد که در این بازی ها هت تریک کرده است.

فهرست کامل رکورد شکنی رونالدو در سطح بین الملل به شرح ذیل است:

 • بیشترین تعداد گل ملی
 • بیشترین بازی ملی در پرتغال
 • بیشترین حضور در مسابقات جام ملت های اروپا
 • مسن ترین هت تریک کننده در جام های جهانی

بیشتر بخوانید:

بازگشت کریستیانو رونالدو به منچستر یونایتد بعد از ۱۲ سال

پردرآمدترین بازیکنان دنیای فوتبال در فصل ۲۲-۲۰۲۱؛ کریستیانو رونالدو باز هم در صدر

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

 • Amir مهر ۲۲, ۱۴۰۰

  ‍ کریستیانو تو سال ۲۰۲۱:

  ? ۳۸ گل تا اینجا (هم اندازه مسی که اینقدر دارن روش مانور میدن که شانس اول توپ طلاست فقط بخاطر اینکه کوپا آمریکایی برده که هیچوقت ملاکی واسه توپ طلا نبوده! در صورتی که تو فینال کوپا هم محو بود و تو چمپیونز لیگ مقابل پاریس تیمش در آستانه کامبک بود که پنالتی خراب کرد و مانع این اتفاق شد. )

  ? بعد از ۱۳ سال یوونتوسی ها رو صاحب آقای گل سری آ کرد و به اولین بازیکنی تبدیل شد که در سه لیگ انگلیس، اسپانیا و ایتالیا آقای گل شده.

  ?تو سه بازی جلو مجارستان و آلمان و فرانسه پنج تا زد و آقای گل یورو شد.

  ?کوپا ایتالیا رو برد تا اولین بازیکن تاریخ باشه که تونسته تمام جامهای داخلی سه لیگ انگلیس ، اسپانیا و ایتالیا رو بگیره . با دبلی که جلو اینتر تو نیمه نهایی این جام کرد کمک زیادی به یووه کرد به فینال بره و در نهایت قهرمان بشه .

  ?سوپر کاپ ایتالیا رو هم گرفت ، در فینال به ناپولی گل زد و بهترین بازیکن زمین شد.

  ?بیشترین گل منجر به پیروزی در پنج لیگ معتبر رو زد تا جلوی یه فاجعه رو بگیره و یوونتوس به لیگ قهرمانان صعود کنه.

  ? بهترین بازیکن سال یووه و بهترین مهاجم سری آ شد.

  ? به منچستر برگشت و نیومده بهترین بازیکن ماه بهترین لیگ جهان شد!

  در این سال بهترین گلزن تاریخ ملی شد.بهترین گلزن تاریخ یورو شد و …
  یعنی هر بازی یک رکورد.