کشته شدن فیلمبردار و زخمی شدن کارگردان در اثر تیراندازی تصادفی ستاره مشهور هالیوودی

کشته شدن فیلمبردار و زخمی شدن کارگردان در اثر تیراندازی تصادفی ستاره مشهور هالیوودی

الک بالدوین بازیگر سرشناس هالیوودی ، در هنگام فیلمبرداری یک فیلم وسترن با نام Rust در بونانزا کریک رنچ در نزدیکی سانتا فی، نیومکزیکو، هنگام تیراندازی با تفنگی که قرار بود خالی باشد، باعث کشته شدن هالینا هاتچینز فیملبردار ۴۲ ساله فیلم و مجروحیت شدید جوئل سوزا ۴۸ ساله، نویسنده و کارگردان فیلم شد. هاتچینز بعد از این اتفاق تراژیک با آمبولانس هوایی به بیمارستان دانشگاه نیومکزیکو منتقل شد اما در بیمارستان درگذشت، در حالی که سوزا با آمبولانس به مرکز درمانی محلی کریستوس سنت وینسنت منتقل گردید و همچنان در بخش مراقبت های ویژه قرار دارد. در همین حال، الک بالدوین به دفتر پلیس سانتا فی منتقل شد تا در مورد این تیراندازی ناخواسته بازجویی شود.

الک بالدوین بازیگر سرشناس هالیوودی هنگام فیلمبرداری فیلم وسترن Rust با شلیک گلوله باعث کشته شدن عکاس و زخمی شدن کارگردان شد

الک بالدوین بازیگر سرشناس هالیوودی هنگام فیلمبرداری فیلم وسترن Rust با شلیک گلوله باعث کشته شدن عکاس و زخمی شدن کارگردان شد

او دستگیر نشده و در ادامه بدون اتهام آزاد شد، گر چه تحقیقات در این مورد همچنان ادامه دارد. بعد از خارج شدن از دفتر پلیس سانتا فی، تصاویری از بالدوین منتشر که از غم و اندوه به جلو خم شده و با چشمانی اشکبار با کسی پشت تلفن صحبت می کند. پلیس تاکنون جزییات اندکی در مورد این حادثه منتشر کرده و اعلام کرد که سلاحی که قرار بوده خالی باشد، پرتابه ای شلیک کرده که به سوزا و هاتچینز برخورد کرده است، اگر چه هنوز مشخص نیست این پرتابه از چه نوعی بوده و چطور درون تفنگ قرار گرفته است. دفتر کلانتر سانتا فی نیز گفته است که این حادثه در هنگام فیلمبرداری صورت گرفته است. هنوز مشخص نیست که شلیک کردن تفنگ چگونه صورت گرفته است، تصادفی بوده یا عمدی.

سخنگوی Rust Movies Productions LLC نیز مرگ عکاس فیلم را یک حادثه توصیف کرده و این ماجرا را به شلیک گلوله از تفنگی که قرار بوده خالی یا حاوی گلوله های مشقی باشد نسبت داده است. همچنین در بیانیه این کمپانی آمده است که تولید این فیلم وسترن برای یک زمان نامشخص متوقف شده و تمامی بازیگران و تیم ساخت فیلم از تراژدی رخ داده در غم  اندوه به سر می برند. وقوع چنین اتفاقاتی با سلاح های غیرواقعی به ندرت رخ می دهند. برندون لی فرزند ۲۸ ساله بروس لی در هنگام ساخت فیلم The Crow، به همین شکل مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شد. بالدوین علاوه بر بازی در این فیلم، یکی از تهیه کنندگانش نیز بود، فیلمی که در آن نقش یک یاغی بدنام به نام هارلند راست را بازی می کرد که نوه ۱۳ ساله اش به قتل تصادفی یک نفر متهم شده است.

داستان کلی این فیلم در مورد یک پسربچه ۱۳ ساله است که بعد از مرگ والدینش در دهه ۱۸۸۰ در کانزاس باید به تنهایی از خود و برادر کوچکترش مراقبت کند. از دیگر بازیگران فیلم Rust می توان به تراویس فیلمس، جنسن آکلز و فرانسس فیشر اشاره کرد. هاتچینز که در ونیز بیچ، کالیفرنیا زندگی می کرد یکی از ستاره های نوظهور هالیوود بود. او فرزند یک سرباز و در یک پایگاه نظامی متعلق به شوروی در حلقه قطبی بزرگ شده و سپس در پایتخت اوکراین، کیف، به دانشگاه رفته بود. او بعدها به بریتانیا نقل مکان کرد تا بر روی مستند سازی تمرکز کند و در ادامه به لس آنجلس رفت تا در مقطع کارشناسی ارشد در رشته فیلمبرداری تحصیل کند. از کارهای اخیر او می توان به فیلم ترسناک Darlin اشاره کرد و قبل از حضور در فیلم Rust نیز ساخت فیلم Blindfire را به اتمام رسانده بود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود