دیوید بکهام با قراردادی نجومی سفیر جام جهانی قطر شد

دیوید بکهام با قراردادی نجومی سفیر جام جهانی قطر شد

دیوید بکهام در طول فعالیت حرفه ای اش ثروت زیادی اندوخته و به گزارش Times او به همراه همسرش ویکتوریا ارزش خالصی معادل ۳۸۰ میلیون پوند دارند و قرار است ثروتمندتر هم بشوند. چرا که بکهام قرار است سفیر جام جهانی قطر بشود.

دیوید بکهام اسطوره تیم فوتبال منچستر یونایتد و تیم ملی فوتبال انگلستان قرار است سفیر جام جهانی قطر در سال بعد باشد و برای آن به تبلیغ بپردازد. او همچنین سال ها سفیر فوتبال قطر باقی خواهد ماند و به رشد آن در عرصه ی بین الملل کمک خواهد کرد.

سفیر جام جهانی قطر

اوایل این ماه بکهام به قطر سفر کرد و در آن جا از استادیوم های تازه تاسیس بازدید و با اشخاص بلندپایه ی قطری ملاقات کرد. بکهام قراردادی امضا کرده که طبق آن ده سال، سالانه ۱۵ میلیون پوند دریافت خواهد کرد تا سفیر این کشور شود. این یعنی در بازه ی زمانی ۱۰ ساله، مبلغ هنگفت ۱۵۰ میلیون پوند دریافت خواهد کرد. انتظار می رود که ماه آینده از او به عنوان چهره ی جام جهانی رونمایی شود.

دیوید بکهامِ ۴۶ ساله که چند ماهی نیز در PSG که تحت تملک Qatar Investment Authority است، بازی کرده، همین الآن هم با کشور قطر ارتباطاتی دارد. بکهام علاوه بر جام جهانی، به تبلیغ گردشگری و فرهنگ این کشور نیز خواهد پرداخت.

دیوید بکهام

طبق گفته ی یک منبع موثق: «دیوید به تعهد قطر برای ترقی ایمان دارد و جام جهانی ـ که برای اولین بار است که در کشوری عرب برگزار می شود ـ به تغییرات مثبتی منجر خواهد شد.»

سفیر جام جهانی

به گفته ی این فرد: «دیوید اعتقاد دارد که صرف نظر از تفاوت ها و نظرات مختلف، فوتبال این قابلیت را دارد که افراد را گرد هم بیاورد. قراردادی که دیوید امضا کرده باعث این خواهد شد که غربی های بیشتری ترغیب شوند تا از سواحل زیبا، پهنه های وسیع تپه های ماسه ای و آسمان‌خراش های قطر بازدید کنند. دیوید همواره از فوتبال به عنوان وسیله ای برای تغییرات مثبت نام می برد. با نزدیک شدن موسم جام جهانی، او امیدوار است که خیل عظیمی از دوست‌داران فوتبال دور هم جمع شوند و از این تورنمنت فوق العاده لذت ببرند.»

سفیر جام جهانی قطر

این ها همه در حالی است که انتقادهایی نیز به بکهام به خاطر عقد این قرارداد وارد شده است. یکی از اصلی ترین این انتقادها، سابقه ی نه چندان خوب کشور قطر در بحث حقوق بشر است و منتقدان عنوان کرده اند که بکهام گویی با امضای قرارداد ۱۵۰ میلیون پوندی برای تبدیل شدن به سفیر جام جهانی قطر، «روح خود» را به «طمع» فروخته است.

بیشتر بخوانید:

۸ استادیوم زیبا و مدرن قطر که برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۰ طراحی و ساخته شده اند

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • بهروز آبان ۵, ۱۴۰۰

    به پول ایران سالی ۵۷۰ میلیارد تومن ?