با «بوجی» آشنا شوید؛ سگی که هر روز کل استانبول را با مترو و قایق و تراموا می‌پیماید

با «بوجی» آشنا شوید؛ سگی که هر روز کل استانبول را با مترو و قایق و تراموا می‌پیماید

یک سگ خیابانی ماجراجو، استانبول ـ و اینترنت ـ را درنوردیده است. با «بوجی» (Boji) آشنا شوید: سگی که یاد گرفته از شبکه ی حمل و نقل عمومی استانبول استفاده کرده و گاهی تا ۳۰ کیلومتر را در مترو، قایق های مسافربری، قطارها و ترامواهای استانبول طی کند.

بوجی، سگ خیابانگرد، سوار بر متروی استانبول در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱

به گزارش Insider، بوجی اولین بار دو ماه پیش نظرها را با خود جلب کرد. آیلین اِرول، یکی از کارکنان متروی استانبول می گوید: «ما متوجه یک سگ شدیم که از مترو و قطارهایمان استفاده می کند و می داند کجا برود و می داند کجا پیاده شود. این طور به نظر می رسد که هدفی دارد.»

بوجی در سفرهای درون‌شهری اش دوستانی هم پیدا می کند

این سگ ترجیح می دهد سوار واگن های میانی شود که در ترکی «بوجی» نامیده می شوند و همین باعث شده کارکنان ترابری او را بوجی بنامند.

بوجی
بوجی سوار بر قایق به مقصد بشیکتاش

ارول می گوید: «مسافران با او عکس می گیرند و در شبکه های اجتماعی می گذارند. در اینستاگرام و توئیتر صفحاتی با نام او وجود دارد که هر کدام بیش از ۷۰ هزار دنبال کننده دارند.»

بوجی
سوار بر تراموای تاریخی شهر استانبول

داده های دستگاه ردیاب متصل به حیوان نشان می دهد که او ترجیح می دهد از تراموا استفاده کند هرچند که به طور مرتب سوار مترو هم می شود.

بوجی
بوجی راه خود را در متروی تو در توی استانبول پیدا می کند

ارول می گوید که بوجی به قوانین حمل و نقل عمومی استانبول احترام گذاشته و منتظر می ماند تا مسافران از واگن ها پیاده شوند و سپس خودش سوار می شود.

بوجی
او گاهی اوقات در خلال سفرهایش چُرتی هم می زند

ارول در پایان می گوید: «سوار قطار هستید که ناگهان بوجی را می بینید. او را نگاه می کنید. او یک دفعه دراز می کشد. شما لبخند می زنید و این صحنه در ذهن تان ثبت می شود. این حسی است که بوجی برای استانبولی ها تداعی می کند. او به ما یادآوری می کند که همین طور که با عجله به سوی مقصدمان می رویم نیز می توانیم از استانبول لذت ببریم.»

بیشتر بخوانید:

لو، سگی با درازترین گوش های جهان، نامش را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد

سگی با پنجه‌ های سر و ته پس از یک عمل جراحی موفق، توانست دوباره راه برود + ویدیو

سگ های غول پیکر تبتی که با شیر اشتباه گرفته می شوند!

منبع: Insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • مسعود آبان ۴, ۱۴۰۰

    اگه تو ایران بود حتما تا الان کشته بودنش