علت حذف فردوسی پور مشخص شد؛ شرط مجری محبوب برای بازگشت چیست؟

علت حذف فردوسی پور مشخص شد؛ شرط مجری محبوب برای بازگشت چیست؟

از تصمیم مدیران رسانه ملی به حذف برنامه نود سه سالی می گذرد و در این مدت، علت این تصمیم همواره برای مخاطبان تلویزیون مورد سؤال قرار داشته است.

پس از روی کار آمدن علی فروغی، مدیر جوان و تازه کار شبکه، اختلافاتی میان او و عادل فردوسی پور درگرفت که در نهایت به تعطیلی برنامه نود در سال ۹۷ انجامید.

علی فروغی سال گذشته در گفتگویی درباره ی علت برکناری فردوسی پور از برنامه نود و توقف این برنامه ی پرطرفدار، گفت «او داشت از مدار خارج می شد». این صحبت های فروغی واکنش های منفی زیادی را به دنبال داشت.

حالا محسن سرافراز، رئیس سابق صدا و سیما که از سال ۹۳ تا ۹۵ ریاست رسانه ملی را برعهده داشت، در گفتگوی جدیدی، زوایای دیگری از علت حذف عادل فردوسی پور را روشن ساخته است.

سرافراز، درباره ی عادل فردوسی پور و تعطیلی برنامه نود گفت: «در دوره ی ما فشار برای تعطیلی برنامه ۹۰ بود، منتها مجموعه ی تصمیمات این بود که این کار انجام نشود. اما به نظرم در دوره ی بعد خواستند مدیر مجموعه ی شبکه ۳ خودش را نشان دهد و او هم کمک کرده که این برنامه تعطیل شود. مدیران شبکه سه تصور می‌ کردند می‌ توانند شبیهش را درست کنند که خب نتوانستند!»

او در جواب به این سؤال که فردوسی‌ پور چه خطری برای صداوسیما داشت، گفت: «هیچ خطری. ایشان در حوزه ی تخصصی خودش در همان چارچوب اگر کار کند، تهیه‌ کننده، مجری و برنامه‌ ساز موفق است و چون در اوج موفقیت او برنامه‌اش حذف شد، به یک جور عقده برای کسانی که سال‌ ها این برنامه را دنبال می‌ کردند، تبدیل شده است.»

سرافراز درباره ی صحبت‌ های پیمان جبلی، رئیس جدید صدا و سیما که از احتمال بازگشت فردوسی پور با برنامه نود گفته بود، توضیح داد: «این یکی از مشکلات نظام حکمرانی ماست که خیلی راحت پیاده‌ شان می‌ کنند. خیلی افراد به‌راحتی حذف شده و کنار گذاشته می‌ شوند. این کار اشتباه است، چون انگیزه‌ ها کم و افراد به‌ دردبخور کم می‌ شوند. میدان به دست افراد متظاهر و ضعیف‌ تر می‌ افتد.»

پیمان جبلی که گفته می شود چه به لحاظ گرایش فکری و چه جریانی، با فروغی نزدیکی زیادی ندارد، چندی قبل گفته بود بازگشت فردوسی پور به تلویزیون منعی ندارد.

حالا اما برخی منابع می گویند این بار عادل فردوسی پور است که پایش را در یک کفش کرده و از هر همکاری جدی با شبکه سه سر باز می‌ زند. گفته می شود او همه ی درخواست‌ ها برای همکاری را بی‌ جواب گذاشته و به نظر می‌ رسد مهمترین شرطش برای رجعت به شبکه سه، نبودن فروغی باشد که با توجه به آنچه میان او و این مدیر جوان و کم تجربه گذشت و عمق اختلاف میان آن ها امر عجیبی نیست.

شنیده ها نیز از رفتن فروغی از شبکه سه حکایت دارد. با این حساب باید صبر کرد و دید چه کسی جایگزین فروغی خواهد شد و با برآورده شدن مجری محبوب، مخاطبان رسانه ملی باز هم فرصت تماشای برنامه نود با اجرای مهیج عادل فردوسی پور را پیدا خواهند کرد یا خیر.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • کمیته مجازات آبان ۱۰, ۱۴۰۰

    امثال فروغی که دارای سری بدون مغز و دست و زبانی کارا هستند این مملکت رو نابود کردند!اینها یه روز قصد تخریب آرامگاه کورش و تخت جمشید را دارند یه روز نخبه کشی میکنند