تزریق ژل لب برای چه افرادی مناسب است

تزریق ژل لب برای چه افرادی مناسب است

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

امروزه به‌واسطه پیشرفت تکنولوژی، افراد زیادی به تزریق ژل روی آورده‌اند. تزریق ژل می‌تواند در قسمت‌های مختلف صورت و بدن مورداستفاده قرار گیرد و هدف آن زیباسازی، جوان‌سازی و همچنین فرم دهی و حجم دهی به قسمت‌های مختلف صورت و بدن می‌باشد. یکی از موارد تزریق ژل، تزریق به لب می‌باشد که امروزه طرفداران زیادی پیداکرده است. در این مقاله سعی شده است اطلاعاتی در مورد این عمل زیبایی غیر جراحی اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

امروزه به‌واسطه پیشرفت تکنولوژی، افراد زیادی به تزریق ژل روی آورده‌اند. تزریق ژل می‌تواند در قسمت‌های مختلف صورت و بدن مورداستفاده قرار گیرد

تزریق ژل به لب

لب‌ها یکی از نمایان‌ترین اجزای صورت هستند که تأثیر زیادی روی زیبایی چهره فرد می‌گذارند… فرد در بدو تولد ممکن است دارای لب کوچک و نامتقارنی باشد یا با بالا رفتن سن متوجه شود که برجستگی و پری لب‌هایش کاهش‌یافته است. تزریق ژل به لب، به‌منظور رفع کوچکی لب و برجسته کردن لب انجام می‌شود. تزریق ژل لب نوعی عمل زیبایی است که در آن ماده حجم دهنده به لب‌ها تزریق می‌شود که سبب تغییر اندازه و شکل لب‌ها می‌شود. این عمل زیبایی غیر جراحی از ظرافت‌های خاص خود برخوردار است که در صورت اجرای درست، بدون ایجاد عوارض نامتعارف، به بهترین و زیباترین نتایج منتهی می‌شود.

ژل‌های مختلفی به‌منظور تزریق به لب وجود دارند اما همانند تزریق ژل به سایر نقاط صورت و بدن، یکی از بهترین آن‌ها، ژل هیالورونیک اسید است. اسید هیالورونیک به‌طور طبیعی در ماتریس خارج سلولی با بیشترین غلظت در بافت چشم، مفاصل و پوست یافت می‌شود. در پوست، آب جذب اسید هیالورونیک می‌شود طوری که پوست به میزان مطلوبی هیدراته می‌گردد. این ماده می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود، آب جذب کند. به همین دلیل، هیالورونیک اسید مرطوب‌کننده عالی برای مراقبت پوست و ترکیبی مناسب برای تزریق به لب‌ها می‌باشد که با تزریق آن‌ها به بافت لب‌ها نتایج مطلوبی را برافزایش حجم لب حاصل می‌شود.

امروزه به‌واسطه پیشرفت تکنولوژی، افراد زیادی به تزریق ژل روی آورده‌اند. تزریق ژل می‌تواند در قسمت‌های مختلف صورت و بدن مورداستفاده قرار گیرد

آیا تزریق ژل به لب باعث غیرطبیعی شدن ظاهر افراد می‌شود؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که حالت چهره آن‌ها از حالت طبیعی خارج نشود و چهره آن‌ها پس از عمل تزریق ژل، علاوه بر زیباتر شدن، حالت نچرال خود را حفظ کرده باشد. طبیعی به نظر رسیدن چهره پس از تزریق به دو عامل بستگی دارد:

میزان تزریق

در تزریق ژل لب اگر از میزان مناسبی پر کننده استفاده شود، لب‌ها از حالت و فرم اصلی خارج نخواهند شد. به‌عبارت‌دیگر نسبت بسیار خاصی برای آن‌که تزریق ژل لب، طبیعی به نظر برسد وجود دارد؛ درنتیجه تزریق فیلر نباید به صورتی باشد که برای عموم قابل‌تشخیص گردد و آن‌ها را متوجه کند که شما تغییری در لب‌های خود ایجاد کرده‌اید و درعین‌حال باید زیباتر از قبل از تزریق نیز باشد. به گفته پزشکان نسبت مناسبی بین گوشه‌های خارجی لب بالا و پایین وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که انواع مختلف پرکننده‌های تزریقی و اینکه کدام‌یک را انتخاب کنید، تأثیر متفاوتی در نتایج تزریق ژل لب خواهد داشت. برخی از پزشکان به دلایل مختلف بیش ‌از حد موردنیاز پرکننده یا فیلر، برای افزایش حجم و فرم دهی به لب‌ها استفاده می‌کنند. به همین علت لب‌ها از حالت طبیعی خارج‌شده و فرمی نامتعارف می‌یابد. در تزریق ژل طبیعی اغلب متخصصان پوست و زیبایی معتقدند، با به‌کارگیری حداقل میزان ژل باید پروسه درمان تکمیل شود. در بیشتر موارد تزریق یک سی‌سی ژل می‌تواند با نتایجی طبیعی همراه باشد که البته بدیهی است؛ این میزان به‌اندازه طبیعی لب‌ها قبل از تزریق ژل، بستگی مستقیم دارد. بااین‌وجود افرادی هم هستند که ممکن است به تزریق کمی بیشتر از یک سی‌سی ژل نیاز داشته باشند؛ و از طرف دیگر در بعضی‌ها تزریق کمتر از یک سی‌سی ژل می‌تواند زیبایی لب‌ها را دوچندان نماید.

مدل انتخابی فرد

تزریق ژل لب باعث شکل‌گیری لب به مدل‌های مختلفی می‌شود، باید توجه داشته باشید که برخی از این مدل‌ها ممکن است ظاهر فرد را زننده و غیرقابل‌تحمل کنند. به‌عنوان‌مثال یکی از مدل‌های تزریق ژل مدل لب طبیعی می‌باشد که. مزیت اصلی این مدل از تزریق ژل لب این است که بعد از تزریق، تغییر زیادی در صورت ایجاد نمی‌شود و همچنین شکل لب بعد از مدتی از چشم نمی‌افتد؛ اما مدل‌هایی نیز هستند که امکان دارد با صورت فرد همخوانی نداشته باشند. به‌عنوان‌مثال مدل عروسکی برای برخی از فرم‌های صورت مناسب است و ممکن است برای برخی دیگر مناسب نباشد و چهره فرد را غیرطبیعی کند، درنتیجه توصیه می‌شود که پیش از انتخاب فرم عروسکی با متخصص پوست و زیبایی مشورت نمایید تا بررسی شود این مدل برای حالت چهره و لب‌های شما مناسب می‌باشد یا خیر.

برای بررسی بیشتر انواع مدل های ژل لب اینجا کلیک کنید و با انواع روش های تزریق ژل لب آشنا شوید.

اما به‌صورت کلی می‌توان یک‌ راه‌کار به افرادی که طبیعی به نظر رسیدن تغییرات لب‌هایشان بسیار برای آن‌ها مهم است و نمی‌خواهند اطرافیان آن‌ها از انجام این تزریق مطلع شوند این است که برای طبیعی شدن نتایج می‌توانند به‌صورت مقطعی تزریق ژل را انجام دهند؛ یعنی در طی ۲ یا ۳ جلسه و به‌مرور حجم لب را افزایش دهند. به این شکل که صبر کنیم تا ژل تزریق‌شده در محل خود تثبیت شود و ببینیم لب چه حالتی می‌گیرد. افزایش حجم تدریجی باعث می‌شود که توجه اطرافیان نیز بیش‌ازاندازه جلب نشود و به قولی نفهمند که ژل تزریق کرده‌اید. درنتیجه انتظار نداشته باشید در یک جلسه مقدار زیادی ژل تزریق کنیم و با ظاهری نچرال از کلینیک خارج شوید.

تزریق ژل لب برای چه کسانی مناسب است

اگرچه تزریق ژل به لب می‌تواند در افراد مختلف چهره آن‌ها را بهتر کند و همچنین علاوه بر لب‌ها،، می‌تواند با تغییر حجم لب در به نظر رسیدن قسمت‌های دیگر چهره نیز تأثیر بگذارد، اما درصورتی‌که شما دریکی از وضعیت‌های زیر می‌باشید، این عمل برای شما می‌تواند تأثیر و نتایج بیشتری در پی داشته باشد.

 • افرادی که لب‌هایشان در حالت طبیعی باریک و قابل‌دیدن نباشد درنتیجه چهره شخص عصبانی به نظر می‌رسد.
 • اشخاصی فرم لب‌های خود را ازدست‌داده‌اند، افراد پوستشان شل و چروک شده درنتیجه لب به داخل دهان برمی‌گردد.
 • اشخاصی که یک قسمت جزئی از قسمت قرمز لبشان پیداست.
 • اشخاصی که در حال خنده و به‌طور عادی، دندان‌هایشان خیلی کم مشاهده می‌شود.
 • افرادی که پوست قسمت بالایی لبشان بلند است.

مزایای تزریق ژل به لب چیست؟

امروزه راه‌های مختلفی برای تغییر حجم لب‌ها مانند تزریق چربی، پروتز لب، روش‌های جراحی و… وجود دارند. یکی از این روش‌ها نیز تزریق ژل به لب است که امروزه طرفداران خاص خود را پیداکرده است. برای اینکه شما بتوانید در میان این روش‌ها انتخاب بهتری داشته باشید، یکی از پارامترهای تصمیم‌گیری شما می‌تواند مزایای تزریق ژل به لب باشد. از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس از تزریق ژل، بافت های موجود در لب‌ها به‌خوبی شکل مورد انتظار را خواهند گرفت.
 • در این روش به دلیل قابل‌کنترل بودن مقدار ژل تزریقی، پزشک تسلط بهتری روی میزان تزریق و اندازه حجم لب دارد.
 • این روش کبودی و تورم کمتری را در پی دارد.
 • ازآنجایی‌که پرکننده‌های اسید هیالورونیک از موادی شبیه به آنچه در بدن انسان وجود دارد ساخته‌شده است، بعید است که باعث واکنش آلرژیک شوند؛ اما اگر فردی به موارد خاصی حساسیت دارد، حتماً توصیه می‌شود که قبل از شروع پروسه تزریق، پزشک خود را در جریان قرار دهد.
 • نتایج حاصل از تزریق ژل نسبت به روش‌های دیگر ازجمله تزریق چربی سریع‌تر قابل‌مشاهده هستند.
 • این نوع تزریق به‌صورت مستقیم انجام می‌شود و نیازی به عمل جراحی ندارد.

لب‌ها قسمت‌های حساسی از صورت هستند و باید در تزریق ژل به این مناطق دقت فراوانی شود و البته از ژل‌های معتبر استفاده گردد. درنتیجه توصیه می‌شود این کار را به افراد متخصص بسپارید و برای انجام آن به کلینیک‌های معتبر مراجعه نمایید و همچنین برای این کار به دنبال تهیه ژل‌های معتبر باشد و صرفاً به خاطر هزینه کمتر ژل‌های نامعتبر، با تهیه آن‌ها نتایج حاصله از این روش را تحت تأثیر قرار ندهید.

بدون نظر

ورود