واکنش شقایق دهقان به صحبت های جنجالی بهاره رهنما

واکنش شقایق دهقان به صحبت های جنجالی بهاره رهنما

شقایق دهقان، بازیگر مشهور، به صحبت های اخیر بهاره رهنما واکنش نشان داد.

بهاره رهنما و شقایق دهقان، همسران سابق پیمان و مهراب قاسمخانی، فیلمنامه نویسان مشهور، زمانی با یکدیگر نسبت فامیلی داشتند.

حالا دهقان در پستی اینستاگرامی به اظهارات جنجالی جاری سابق خود پرداخته است.

او در این پست نوشت:

یادم مى آید یک بار مادربزرگ آمریکایىِ یکى از دوستانم براى مادربزرگِ دیگرِ اهلِ شهرِ ملایرش ، سوغاتى یک چکمه ىِ پلاستیکىِ قرمز با لبه ىِ خز دارِ کُرکى صورتى فرستاده بود!

یادم می آید از تصور مادربزرگ نُقلى ایرانى در آن چکمه هاىِ براقِ قرمز خیلى خندیدیم!

خندیدیم چون تصورِ پوشیدن کفش و لباسِ رنگى و روشن براى کسى که سنى از او گذشته باشد براى ما عجیب و خنده دار است!

راستش براى نسلى که هر چه زحمت کشیدند و تلاش کردند و جان کندند، چیزى غیر از ناامیدى ، با سیلى سرخ نگه داشتنِ صورت و غصه ى آینده فرزند و نواده ها را خوردن نصیبشان نشد، باید هم پوشیدن لباس شاد و روشن شوخىِ بد و خنده دارى باشد!

_مردِشریفِ پُشت به دوربینِ گوشىِ من نشسته، دستِ کم هفتاد سال سن دارد، ما او را عمو صدا میکنیم، عمو بعد از دستِ کم شصت سال کار کردن، حالا که وقتِ استراحت و آسودگیش است باید شب ها تا صبح در سرماى گزنده و بى رحم شب در محوطه راه برود و نگهبانى بدهد و تنها دلخوشى و سرگرمیش همان تلویزیونِ چهارده اینچِ کوچکى باشد که در عکس به آن چشم دوخته!

_پدرها و مادرهاىِ شریف و زحمتکشِ ما که عمرى جان کندند و هیچ وقت آسایش سهمشان نشد!

آدم دلش میخواهد زمین دهن باز کند و آدم را ببلعد!

اما شقایق دهقان تنها هنرمندی نبود که به اظهارات حاشیه ساز بهاره رهنما واکنش نشان داد.

آزاده صمدی، هنگامه قاضیانی و پرستو گلستانی، از دیگر چهره های مشهوری بودند که اعتراض خود را به صحبت های بهاره رهنما ابراز کردند.

این پست های انتقادی با لایک و کامنت تأیید برخی از دیگر هنرمندان نیز همراه شده است.

بهاره رهنما چند روز قبل در لایوی اینستاگرامی که در سفر خود به ترکیه داشت، گفت : «وقتی این همه سال کار کردم طبیعی است که در این سن آسایش مالی داشته باشم. هر کس که بعد از سی سال کار کردن نتواند زندگی خوب داشته باشد و آرامش و آسایش را برای خود و اطرافیانش فراهم کند، آدم بی‌دست‌ و پایی است.»

این صحبت های رهنما با انتقادات بسیاری از سوی کاربران فضای مجازی مواجه شد. اعتراض ها به اظهارات جنجالی رهنما تا جایی ادامه یافت که او چند روز بعد در ویدئوی دیگری به این حواشی پاسخ داد. او گفت: «مخاطب حرف هایم خودم بودم و منظورم این بود که اگر نتوانم برای فرزندم بعد از سی سال آسایشی را فراهم کنم خیلی عجیب است و پس من آدم بی دست و پایی هستم. در رابطه با حرفه ام [بگویم] که با این قدمت باید یک امنیت خاطری بیاورد. من خیلی زیاد آدم هایی را در ایران می شناسم که دچار مشکلاتی هستند و بدشانسی داشته اند اما من صرفاً در مورد خودم حرف زدم.»

این در حالی است که رهنما در صحبت های قبلی خود با بیان این جمله که «هر کس که نتواند بعد از سی سال کار زندگی خود را بگرداند آدم بی دست و پایی است» گروهی فراتر از خود را مخاطب حرف هایش قرار داده بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • Afi آبان ۱۹, ۱۴۰۰

  نظرت درباره ازدواج با شخص ثروتمند و در نتیجه با پول اون مرد آدم شدن چیه بهاره رهنما؟
  زحمت تو فقط ازدواج با اون شخص بود و بس ، وگرنه قبل از اون زیاد آسایش مالی نداشتی
  کمتر حرف بزنی بهتره بیشتر از این خودتو از چشم ننداز

 • Aban آبان ۱۹, ۱۴۰۰

  ای کاش رفتار زشت این هنربند نون به نرخ روز خور مجازات داشت.
  تو این کشور بی در و پیکر هرچی کثافتتتتتتت تر باشی عزیز دل آقا و مسئولانی
  بهنوش بختیاری،گلزار،رامبد جوان،بهاره رهنما،علیخانی،چرخنده،تتلو،شهاب حسینی،علیرام نورایی،میلاد کی مرام،شهره قمر،علی ضیا که فقط تو توییترش بلبل زبونه!
  و صدها نفرردیگه از ادمهای معروف ولی غیرمحبوب
  طرفدار اینها یه مشت بچه یا یه مشت نون به نرخ روز خور هستن
  اینا جلوی مردم وایسادن.
  رفتار تک تک شما یاد ما میمونه . یاد ما بمونه یاد کائنات می‌مونه و مطمئن باشیددددد بدجوری تاوان میدید .شاید جلوی چشم ما تو این کالبد نباشه . ولی کوه به کوه نمی‌رسه ادم به ادم میرسه.زمین هم که گرده

 • ...... آذر ۹, ۱۴۰۰

  ازت متنفرم خانوم رهنما ، دو روز تو تلویزیون نشونت دادن فکر کردی کی هستی؟ واقعا معذرت میخوایم که مثل شما حقوق ۱۰۰ میلیونی نمیگیریم خیلی ببخشید که اکثر پدر ها کارگر هستن و حقوق بخور و نمیر دارن واقعا ازتون معذرت میخوایم که بی دست و پاییم
  پدر من شغلش آزاده یه تعمیر کار خیلی سادس که اکثر روزا کار گیرش نمیاد ، نون نداریم بخوریم میفهمی خانوم رهنما؟ درک میکنی؟
  کاش یذره درک داشتی یعنییییی واقعااااااا براتون متاسفمممممم

 • شیوا آذر ۱۱, ۱۴۰۰

  کسی که در این سن هنوز مفهوم ساده حریم شخصی را نمیداند و هر روز چون کهنه فروشان هر چه که دارد و ندارد را در کوچه ذهن این و آن پهن میکند تا ( نگاه )گدایی کند, جز این انتظار نمیرود. اینها رها شوند میمیرند .بمانند به گند میکشند .