ماجرای قتل دانش آموز خوزستانی در مدرسه

ماجرای قتل دانش آموز خوزستانی در مدرسه

وقوع یک درگیری مسلحانه در بیرون مدرسه ای در شهر حمیدیه ی خوزستان به مرگ یک دانش آموز نوجوان انجامید.

قتل محمد جنادله دانش آموز ۱۶ ساله ی مدرسه ای واقع در حمیدیه خوزستان که مورد اصابت گلوله قرار گرفت، یکی از تلخ ترین اخبار این هفته بود.

پدر محمد جنادله می گوید: «من فرزندم را برای درس به مدرسه فرستاده بودم نه برای جنگ!»

سر درددل پدر محمد جنادله که باز می شود می گوید: «۵ پسر و ۲ دختر دارم که همه آنها قاری قرآن هستند و همیشه سعی من این بود که راهنمای آنها باشم و در راه قرآن آنها را بزرگ کنم. محمد پسر چهارم من بود. درس خوان و مودب بود. می توانید این را از معلم هایش بپرسید! از مدیر و ناظم مدرسه اش بپرسید که آیا محمد اهل شیطنت و دعوا بود؟ حتما آنها به شما می گویند که محمد اهل درس بود نه شیطنت!»

ماجرای قتل محمد جنادله در مدرسه

صحبت به روز قتل محمد که می رسد پدرش در توضیح می گوید: «آن روز صبح محمد مثل هر روز به مدرسه رفت و ۲ ساعت بعد با من تماس گرفتند و گفتند که او در درگیری آسیب دیده است.وقتی به بیمارستان رسیدیم محمد فوت کرده بود.شنیدم که چند نفر دیگر با هم درگیری داشتند و در جریان همین درگیری عده ای از یک روستای دیگر به هواخواهی یکی از دانش آموزان با شمشیر و سلاح گرم به مدرسه می آیند. حین درگیری آنها، یک مرد مسلح به سمت محمد شلیک کرده بود. بعد از به قتل رسیدن پسرم عده ای گفته بودند که پسرم به خاطر اختلافات طایفه ای من با عده ای به قتل رسیده است.اما این درست نیست و من در تمام زندگی ام هرگز مشکلی با کسی نداشتم.»

پدر محمد در ادامه گفت:«پسرم در مدرسه دولتی مشغول درس خواندن بود.او فرزند دولت بود و حالا من از مسئولین تقاضا دارم که به پرونده قتل او رسیدگی کنند.»

جزئیات قتل دانش آموز خوزستانی

در جریان درگیری مسلحانه پشت دیوار مدرسه ای در حمیدیه ، یکی از دانش آموزان به نام محمد جنادله از روی پشت بام مدرسه در حال تماشای صحنه درگیری بود که ناگهان یکی از افراد حاضر در درگیری او را دید و به سمتش شلیک کرد و سبب قتل او شد.

عموی محمد در گفتگویی اظهار کرد: «مدتی قبل چند نفر از دانش آموزان مدرسه محل تحصیل با هم اختلاف و درگیری پیدا کرده بودند.یکی از این دانش آموزان برای گوشمالی دادن دانش آموز دیگر،عموی خود را خبر کرده بود و آن دانش آموز را پشت دیوار مدرسه کشانده و در حال کتک زدن او بودند.محمد وقتی دیده بود که دوستش در کلاس نیست،روی پشت بام مدرسه رفته بود تا اطراف مدرسه را بازبینی کند و ردی از دوستش پیدا کند.یکدفعه دیده بود که چند نفر پشت دیوار مدرسه به شدت در حال کتک زدن دوست او هستند و می خواستند دوستش را سوار یک ماشین کنند.یکی از افراد حاضر در صحنه درگیری هم سلاح گرم همراه داشت و زمانی که چشمش به محمد افتاده بود یکدفعه به سمت او تیراندازی کرده بود.»

متهم ساعاتی بعد از درگیری منجر به قتل تسلیم ماموران پلیس شد:«او در اعترافات خود گفته بود که می خواست برای دور کردن محمد از صحنه درگیری تیرهوایی بزند اما به محمد برخورد کرد.»

افزایش استفاده از سلاح گرم در خوزستان زنگ خطر را به صدا درآورده است.

چندی قبل نیز دختر ۱۰ ساله اهل ایذه در درگیری مسلحانه اشرار در یک خیابان مورد اصابت گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

منبع: رکنا
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • شیگا آبان ۲۶, ۱۴۰۰

    اونوقت آقایون تو مجلس دنبال تصویب قانون ممنوعیت نگهداری و … حیواناتی مانند سگ وگربه و غاکپشت وغیره هستند ،همه چیز درسته مونده مشکل کسانی که سگ وگربه نگه میدارند واقعا سوال من بعنوان یک ایرانی از این آقایون به اصطلاح نماینده مجلس این است که واقعا هیچ مسئله دیگری نداریم و الویت مشکلاتمان شده سگ وگربه؟ واقعا اینهمه جماعتی که در سطل زباله دنبال در آمد و پیداکردن یک لقمه نان هستندو نمیبینید ؟کمر خورد شده مردم از گرانی را نمیبینید؟؟