۸ نکته مهم برای انتخاب تشک متناسب با تخت شما

۸ نکته مهم برای انتخاب تشک متناسب با تخت شما

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ازآنجایی‌که در بازار گزینه‌های زیادی برای انتخاب تشک وجود دارد، خرید تشک جدید می‌تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد. این مسئله به‌خصوص در مواردی صادق است که دچار کمردرد یا گردن درد هستید. انتخاب تشک بد می‌تواند درد شما را افزایش دهد و از سوی دیگر، انتخاب تشک خوب می‌تواند به شما احساس خوبی منتقل کند. اگرچه انتخاب مناسب‌ترین تشک یک تصمیم شخصی است اما شما می‌توانید با آگاهی از برخی نکات، بهترین تشک را برای خود انتخاب کنید. در ادامه با این نکات آشنا می‌شوید.

 • برای تست تشک‌ها به فروشگاه مراجعه کنید

به فروشگاه‌های تشک سر بزنید و گزینه‌های مختلف را بررسی کنید. کفش‌های خود را دربیاورید و حداقل ۱۰ دقیقه بر روی چند تشک مختلف دراز بکشید. خرید تشک، خرید مهمی است و لازم است برای آن وقت صرف کنید. بنابراین، اگر قصد خرید تشک زست آلمان را دارید می‌توانید به نمایندگی تشک های زست مراجعه کنید و انواع مدل کامفورت، موناکو و فایوزد را امتحان کنید و با دریافت لیست قیمت، مناسب‌ترین تشک را بر اساس قیمت و کیفیت انتخاب کنید.

 • با مواد مختلف تشک آشنا شوید

قبل از خرید، مهم است با رایج‌ترین انواع تشک و نحوه ساخت آن‌ها آشنا شوید. در ادامه با انواع تشک‌ها آشنا می‌شوید.

 • تشک‌های فنری: در این تشک‌ها از سیم‌پیچی‌هایی استفاده می‌شود که اغلب می‌توانند احساس جهش سنتی ایجاد کنند و پشتیبانی قوی ارائه کنند.
 • تشک‌های لاتکس: این تشک‌ها معمولا جهش و واکنش‌پذیری بیشتری نسبت به تشک‌های فنری دارند و خواب خنک‌تری را فراهم می‌کنند.
 • تشک‌های مموری فوم: این تشک‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شکل بدن را به خود می‌گیرند و موجب می‌شوند که فشار بر روی کمر کاهش پیدا کند. برخی از کسانی که از این تشک‌ها استفاده می‌کنند گزارش می‌دهند که این تشک باعث گرما در خواب می‌شود.
 • تشک‌های هیبریدی: در این تشک‌ها لایه‌های لاتکس یا مموری فوم در بالای تشک فنری داخلی قرار می‌گیرند و درنتیجه تشک‌های ترکیبی محسوب می‌شوند. آن‌ها می‌توانند ترکیبی از نرمی و پشتیبانی را فراهم می‌کنند.
 • تشک‌های بادی: در این نوع تشک از پمپ بادی برای باد کردن تشک تا حد سفتی موردنظر استفاده می‌شود. به‌طورمعمول، در تشک‌های بادی از فناوری دوناحیه‌ای استفاده می‌شود. این بدین معناست که دو فردی که روی تشک خوابیده‌اند می‌توانند قسمت مربوط به خود را متناسب با سلیقه خود تنظیم کنند.

تشک‌ها بر اساس سفتی نیز طبقه‌بندی می‌شوند. به‌طورکلی، تشکی که خیلی سفت یا خیلی نرم است نمی‌تواند به اندازه کافی از ستون فقرات حمایت کند. به همین دلیل، بهتر است تشکی را انتخاب کنید که سفتی یا نرمی آن در حد متوسط باشد.

 • با متخصص مشورت کنید

اگر دچار بیماری کمر یا گردن هستید با پزشک یا فیزیوتراپیست در مورد انتخاب بهترین تشک صحبت کنید. وقتی روی تشک دراز کشیده‌اید لازم است گردن یا کمر شما در حالت خنثی قرار گیرد. این امر موجب تراز شدن ستون فقرات می‌شود. اگرچه پزشکان متخصصان تشک نیستند اما از تاریخچه پزشکی شما مطلع هستند و ممکن است توصیه‌های خوبی در مورد انتخاب تشک برای شما داشته باشند.

 • مراقب ترفندها باشید

اگرچه فروشندگان به تشک‌ها برچسب «ارتوپدی» یا «دارای تاییدیه پزشکی» می‌زنند اما هیچ سازمان پزشکی‌ای وجود ندارد که این برچسب‌های تشک‌ها را تایید کنند. تشک‌ها ممکن است ویژگی‌های مناسبی ازنظر ارتوپدی داشته باشند اما هیچ گروه پزشکی این ادعاها را تایید نمی‌کنند.

 • توجه داشته باشید که همیشه تشک‌های سفت بهترین انتخاب نیستند

قبل از خرید تشک سفت، دو بار فکر کنید. برخی مطالعات نشان می‌دهند بهترین تشک‌ها برای کمردرد تشک‌هایی هستند که سفتی آن‌ها متوسط است. بین پشتیبانی سفت و احساس سفتی تفاوت وجود دارد. لازم است به دنبال تشکی با پشتیبانی سفت باشید که به شما احساس راحتی بدهد. راحتی تشک با ترجیح شخصی شما مشخص می‌شود.

 • نظرات مشتریان واقعی را بخوانید

به آنچه شرکت‌های تولید تشک در مورد تشک‌های خود می‌گویند توجه کمتری داشته باشید زیرا آن‌ها باید محصولات خود را با دید مثبتی به فروش برسانند. به‌جای آن به دنبال نظرات بی‌طرفانه‌ای باشید که افراد در مورد تشکی که در نظر گرفته‌اید می‌دهند. ترکیبی از نظرات مثبت، منفی و خنثی را بخوانید و سپس تصمیم بگیرید.

 • قیمت بالاتر به معنای کیفیت بهتر نیست

وسوسه‌انگیز است که فکر کنید هرچقدر پول بیشتری بدهید تشکتان کیفیت بهتری دارد. بااین‌حال، قیمت بالاتر همیشه تضمینی برای کیفیت بهتر نیست. بنابراین، تشک گران‌تر تضمین‌کننده راحت‌تر بودن نیست. در مورد مواد تشک به‌خوبی تحقیق کنید و اجازه دهید که ترجیحات شخصی، راهنمای شما باشد. تشک رویال آسایش یکی از تشک‌های باکیفیت در بازار است که شما می‌توانید قیمت آن را در مراکز فروش، نمایندگی یا دیجی کالا بررسی کنید و سپس برای خرید آن اقدام کنید. بااین‌حال، به یاد داشته باشید که تشک رویال یک نفره یا دو نفره اصل را تهیه می‌کنید.

 • به وزن بدن خود توجه کنید

شکل بدن و وزن در انتخاب بهترین تشک برای پشتیبانی از ستون فقرات، راحتی و سایر ویژگی‌های مهم تاثیر زیادی دارد. افرادی که کمتر از ۵۹ کیلومتر وزن دارند زیاد در تشک فرو نمی‌روند. درنتیجه تشک‌های نرم برای آن‌ها بهتر است.تشک‌های فنری در اغلب موارد مناسب نیستند و تشک‌های مموری فوم یا هیبریدی گزینه‌های بهتری هستند.

برای افرادی که وزنشان بین ۵۹ تا ۱۳۴ کیلوگرم است، تشک‌های مموری فوم، هیبریدی و لاتکس مناسب هستند. از سوی دیگر، ازآنجایی‌که افراد دارای وزن بیش از ۱۳۴ کیلوگرم در تشک فرو می‌روند، معمولا تشک‌های سفت‌تر و تشک‌هایی با واکنش‌پذیری بالا برایشان مناسب‌تر است تا ستون فقراتشان آسیب نبیند.

درنهایت، تشک یک سرمایه‌گذاری مهم است که می‌تواند بر سلامت ستون فقرات و کیفیت خواب شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. بنابراین، مهم است برای خرید تشک مناسب وقت زیادی بگذارید و به‌خوبی درباره آن تحقیق کنید. آگاهی از نکاتی که در این مقاله مطرح شد نیز می‌تواند در این مورد برای شما بسیار کمک‌کننده باشد.

بدون نظر

ورود