ناپدید شدن تنیسور زن چینی پس از ادعای تجاوز مقام بلند پایه حزب کمونیست چین

ناپدید شدن تنیسور زن چینی پس از ادعای تجاوز مقام بلند پایه حزب کمونیست چین

پنگ شوای، تنیسور معروف چینی پس از متهم کردن یکی از مسئولان بلندپایه این کشور به تجاوز ناپدید شده و همین موضوع اعتراضات بین المللی را در پی داشته است. به گزارش Insider، مفقود شدن تنیسور چینی که یکی از بزرگ ترین ستاره های ورزشی این کشور نیز هست در مجامع ورزشی هیاهو به پا کرده است.

پنگ شوای اولین تنیس باز چینی است که در برهه ای در جایگاه نخست جهان قرار گرفته است؛ جایگاهی که در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب آن شد. او سه بار در المپیک حضور داشته و در تورنمنت های گرند اسلم، دو بار عنوان نخست را از آن خود کرده است.

مفقود شدن تنیسور چینی

پنگ در اوایل نوامبر در شبکه ی اجتماعی Weibo پستی را علیه ژانگ گائولی، معاون نخست وزیر سابق چین مطرح و ادعا کرد که این مقام مسئول او را مجبور به رابطه ی جنسی کرده است. او در این پست طولانی نوشته بود که این اتفاق مقدمه ی رابطه ای چند ساله شده بود و رابطه ی این دو گاهی با رضایت طرفین و گاهی بدون آن بوده است. این پست به فاصله ی ۲۰ دقیقه حذف شده و پس از این بنا بر گزارش ها پنگ دیگر دیده نشده.

نائومی اوزاکا، تنیسور مطرح ژاپنی در این باره ابراز نگرانی و اظهار کرد که امیدوار است پنگ شوای در سلامتی کامل به سر ببرد. استیو سایمون، رئیس انجمن تنیس زنان گفت که پس از چند بار تلاش همچنان در برقراری ارتباط با پنگ شوای ناموفق بوده اند. وی گفت: «حرف پنگ شوای و همه ی زن ها را باید شنید نه این که سانسورشان کرد.»

مفقود شدن تنیسور چینی

۳ روز پس از اظهارات انجمن تنیس زنان، CGTN، رسانه ی دولتی چین اسکرین شاتی از ایمیل شوای منتشر کرد که ظاهرا به انجمن تنیس زنان فرستاده و گفته بود اوضاع رو به راه است. با این حال تنیسورهایی نظیر سرنا ویلیامز نگرانی هایشان را درباره ی ناپدید شدن شوای با هشتگ #WhereIsPengShuai بروز داده اند. ویلیامز در این باره در توئیترش نوشت: «این قضیه باید مورد تحقیق و بررسی قرار بگیرد و ما نباید ساکت بنشینیم.»

در ۱۹ نوامبر انجمن تنیس حرفه ای در خصوص قضیه ی مفقود شدن تنیسور چینی خواستار بررسی و شفافیت بیشتر شد. آندره‌آ گوادنزی رئیس این انجمن نوشت: «امنیت او الآن از همه چیز برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است. باید امکان ارتباط مستقیم با او فراهم شود.»

پس از این یکی از خبرنگاران رسانه ی دولتی BRI در توئیتر عکس هایی از شوای منتشر کرد که او را در حال بازی با یک گربه و در کنار اسباب بازی های بسیار نشان می داد. این خبرنگار گفته بود که این عکس ها توسط دوستان پنگ شوای گرفته شده اند. پس از این جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن از چین مدرک «قابل اثبات» از ایمنی و سلامتی این تنیسور چینی می خواهد.

بیشتر بخوانید:

تاریخ سازی اِما رادوکانو دختر ۱۸ ساله بریتانیایی در مسابقات تنیس اوپن امریکا

منبع: Insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود