هر آنچه درباره رولز رویس گوست Black Badge باید بدانید

هر آنچه درباره رولز رویس گوست Black Badge باید بدانید

مدل Black Badge اولین بار در سال ۲۰۱۶ برای مدل کوپه رولز رویس معرفی شد و حالا برای مدل Ghost. یکی از توانایی های ماشین Ghost Black Badge رولز رویس این است که می تواند جوری سرنشینانش را به این طرف و آن طرف ببرد که گویی در میان پر قو هستند و این مهم از طریق سامانه ی تعلیق این خودرو ممکن شده است. سیستم تعلیق خودروی Ghost مورد بازبینی قرار گرفته تا از تکان های بالقوه کاسته شود.

رولز رویس

نسخه ی تیره این خودرو به معنی وجود قطعات براق کمتر در بدنه است. مشتریان رولز رویس می توانند از میان ۴۴ هزار رنگ انتخاب کنند. پتینه ی ماشین به خاطر کار ۵ ساعته ی کارخانه ی Goodwood و پولیش کاری دستی رنگ آن، بهبود پیدا کرده.

این ماشین بر روی تایرهای عظیمی که چرخ های ۵۵ سانتی متری با درون آلیاژی و لبه ی فیبر کربن را در بر گرفته اند، حرکت می کند. نیروی محرکه این خودرو از پیشرانه ی ۶.۷۵ لیتری ۱۲ سیلندر تامین شده که ۵۹۱ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. جعبه دنده ی ۸ سرعته ی اتوماتیک ساخت ZF وظیفه ی انتقال نیروی پیشرانه به چرخ ها را بر عهده دارد.

رولز رویس

به خاطر بهینه سازی سیستم اگزوز این مدل، صدای خروجی پیشرانه نیز تغییر کرده است. تمامی نشان های بدنه و حتی مجسمه روی کاپوت نیز با رنگ تیره کار شده اند تا با رنگ بدنه که به گفته ی سازندگان تیره ترین طیف رنگی در صنعت خودروسازی است هماهنگ باشد.

دستگیره های در، ورودی های هوا و حتی خروجی اگزوز نیز همگی به رنگ مشکی هستند. درون کابین Black Badge در دوخت صندلی ها، داشبورد و درها رنگ تیره استفاده شده و در اکثر بخش ها پوشش چرمی مشکی وجود دارد.

Black Badge وزنی معادل ۲۷۵۳ کیلو گرم دارد و می تواند در ۴.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت توانایی رسیدن به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. حالت رانندگی Low که برای Black Badge تعبیه شده، سرعت انتقال نیروی پیشرانه به جعبه دنده را ۵۰ درصد افزایش می دهد.

قیمت Black Badge از ۴۲۵ هزار دلار آغاز می شود. این شرکت خودروسازی بریتانیایی دست خریداران را برای سفارشی سازی باز گذاشته و همین طور که گفته شد امکان انتخاب از میان ۴۴ هزار رنگ گوناگون برای تزئین بدنه وجود دارد که ترکیب های دوتایی را هم شامل می شود.

بیشتر بخوانید:

رولز رویس از لیموزین جدید تقریباً بی صدای خود با نام Ghost رونمایی کرد

رولز رویس رضا شاه، صاحب پلاک تاریخی می شود

همه چیز درباره لیموزین ولادیمیر پوتین؛ آئوروس سنات

منبع: Standard
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود