لحظه در آغوش کشیدن جواد عزتی و مه لقا باقری در جشن حافظ + ویدئو

لحظه در آغوش کشیدن جواد عزتی و مه لقا باقری در جشن حافظ + ویدئو

بیست و یکمین دوره ی جشن حافظ که شب شنبه ۲۹ آبان ماه برگزار شد با رقم خوردن لحظه ای عاشقانه میان جواد عزتی و همسرش مه لقا باقری همراه بود.

جشن حافظ یک مراسم غیر دولتی است که هر ساله برای معرفی برترین های سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی طی یک سال گذشته برگزار می شود. این جشن در دهه ی ۷۰ به همت مرحوم علی معلم، مدیر مسئول پیشین مجله دنیای تصویر، بنیان گذاشته شد.

در جشن حافظ امسال جواد عزتی جایزه ویژه هیأت داوران را برای نقش آفرینی های خود در فیلم سینمایی «شنای پروانه» و سریال «زخم کاری» دریافت کرد.

این جایزه توسط مه لقا باقری، همسر جواد عزتی، به وی اهدا شد.

وقتی عزتی بر روی سن حاضر شد، پس از دریافت جایزه ی خود از دستان مه لقا باقری، او و همسرش برای لحظه ای یکدیگر را در آغوش کشیدند.

پس از آن عزتی پشت میکروفن حاضر شد و به شوخی گفت: «همسر خودمه!»

ویدئوی این لحظه در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

جواد عزتی متولد سال ۱۳۶۰ در تهران و فارغ التحصیل رشته ی تئاتر از دانشگاه سوره است.

عزتی بازیگری را از تئاتر آغاز کرد و سپس در سال ۸۱ با سریال تلویزیونی قصه های شبانه ، ساخته ی سعید آقاخانی برای اولین بار بازی در برابر دوربین را تجربه کرد. اولین حضور سینمایی عزتی در سال ۸۷ با بازی در یکی از نقش های فرعی فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان رقم خورد.

جواد عزتی طی سال های بعدی نقش های کمدی زیادی در سینما و تلویزیون بازی کرد که شهرت و محبوبیت زیادی برای او به دنبال داشت و همین امر سبب شد او به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته شود.

یکی از به یادماندنی ترین نقش های کمدی جواد عزتی «بابا اِتی» در سریال قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری بود که طرفداران زیادی پیدا کرد.

جواد عزتی در سریال قهوه تلخ

فیلم آینه بغل به کارگردانی منوچهر هادی محصول سال ۹۶ که جواد عزتی یکی از نقش‌ های اصلی آن را برعهده داشت، در سه روز اول فروش خود توانست به فروش یک میلیارد و دویست میلیون تومانی دست یابد و رکورد فروش فیلم‌ های فروشنده و ساعت پنج عصر را بشکند. این اتفاق در کنار میزان فروش دیگر فیلم عزتی در همان سال یعنی اکسیدان ساخته ی حامد محمدی، جواد عزتی را تبدیل به پولساز ترین بازیگر سینمای ایران در سال ۹۶ کرد.

جواد عزتی گرچه بیشتر به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته می شود اما او نقش های جدی زیادی هم ایفا کرده و نشان داده توانایی بازیگری او محدود به نقش های کمدی نیست.

بازی جواد عزتی در فیلم ماجرای نیمروز ، ساخته ی محمدحسین مهدویان در نقش صادق، یکی از اعضای تیم دستگاه اطلاعاتی کشور، تحسین بسیاری را به دنبال داشت و نقش آفرینی اش در فیلم تحسین شده ی شنای پروانه ، به کارگردانی محمد کارت هم بسیار مورد توجه قرار گرفت تا جایی که برخی نامزد نشدن او برای جایزه سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را عجیب می دانستند.

جواد عزتی در نمایی از فیلم ماجرای نیمروز
جواد عزتی در نمایی از فیلم شنای پروانه

جواد عزتی با وجود شهرت در سینما هرگز به طور کامل از سابقه ی تئاتری خود فاصله نگرفت و در این سال ها گهگاه بازی در تئاتر را تجربه کرده است.

او تجربه ی حضور در شبکه نمایش خانگی را هم با دو سریال طنز مهران مدیری یعنی گنج مظفر و قهوه تلخ داشته و با سریال زخم کاری ، ساخته ی محمد حسین مهدویان امسال بار دیگر به شبکه نمایش خانگی بازگشت.

جواد عزتی تاکنون سه بار برای نقش آفرینی اش در فیلم های ماجرای نیمروز (ساخته ی محمد حسین مهدویان)، ماجرای نیمروز: رد خون (ساخته ی محمد حسین مهدویان) و آتابای (ساخته ی نیکی کریمی) نامزد دریافت دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است. او در سال ۹۶ به خاطر بازی اش در فیلم ماجرای نیمروز جایزه ی بهترین بازیگر مرد در جشن حافظ را دریافت کرد.

جواد عزتی در سال ۸۵ با مه لقا باقری ازدواج کرد.

مه لقا باقری متولد ۱۳۶۰ بازیگر سینما و تلویزیون و کارگردان تئاتر است. ماجرای آشنایی این زوج از یک تئاتر آغاز شد که مه لقا باقری کارگردان آن و جواد عزتی بازیگر آن بود. آن ها در فیلم های آینه بغل و شنای پروانه هم با یکدیگر همبازی بودند. مه لقا باقری در فیلم شنای پروانه نقش همسر جواد عزتی را برعهده داشت.

جواد عزتی یک صفحه ی رسمی هم در اینستاگرام با آدرس javadezzati@ و با بیش از ۴/۲ میلیون دنبال کننده دارد که یکی از بیشترین میزان دنبال کنندگان اینستاگرامی در میان صفحات هنرمندان ایرانی در این شبکه اجتماعی محسوب می شود.

بدون نظر

ورود