پیرترین فرد جهان در سن ۱۲۴ سالگی درگذشت

پیرترین فرد جهان در سن ۱۲۴ سالگی درگذشت

فرانسیسکا سوسانو، پیرترین فرد جهان که او را با نام «لولا» هم صدا می زدند، چند روز پیش در خانه اش در فیلیپین درگذشت. به گزارش Sun، مقامات می گویند که وی آخرین فرد زنده دنیا بود که در قرن ۱۹ متولد شده بود. طبق اسناد، این بانوی سالخورده در ۱۱ سپتامبر ۱۸۹۷ ـ یک سال پیش از خاتمه ی سلطنت اسپانیا بر فیلیپین ـ به دنیا آمده بود.

سال تولد او مصادف بود با اختراع بستنی اسکوپی و اولین پخش رادیویی توسط گولیلمو مارکونی. هنوز علت مرگ لولا مشخص نیست. از او آزمایش کرونا هم گرفته خواهد شد اما او پیش از فوت هیچ گونه علائمی نداشته است.

سن لولا ـ که ۲ سال بیشتر از پیرترین فرد قبلی بود ـ توسط مقامات محلی تایید شده بود. اما وی پیش از این که سنش به طور مستقل تایید شود، فوت کرد. در ماه سپتامبر، رکوردهای جهانی گینس همچنان در حال بررسی مدارک مورد نیاز برای تایید رسمی لولا به عنوان پیرترین فرد جهان بود.

مسئولان دولتی درگذشت لولا را چنین تسلیت گفتند: «ما با قلبی مملو از اندوه دریافتیم که فرانسیسکا سوسانو عزیز ما در ۲۲ نوامبر درگذشته است. از خانواده ی لولا عزیز می خواهیم که ما را در غم خود شریک بدانند. همگی برای او دعا خواهیم کرد. لولا همیشه به عنوان منبعی برای غرور و الهام ما باقی خواهد ماند.»

باروها بر این است که راز عمر طولانی لولا، رژیم غذایی متشکل از سبزیجات زیاد، گوشت کم و عدم استفاده از گوشت خوک بوده است. همچنین عدم نوشیدن الکل نیز نقش مهمی در این قضیه داشته است.

فرانسیسکا از زن روسی که پیش از این ادعا می شد پیرترین فرد جهان است، بیشتر عمر کرد. تنزیلا بیسمبه‌یوا در اکتبر ۲۰۱۹ در سن ۱۲۳ سالگی درگذشت. او ۲ ماه پیش از تاجگذاری نیکلای دوم، آخرین تزار روسیه به دنیا آمد و زندگی در ۳ قرن مختلف را تجربه کرد.

طبق گزارشات، راز عمر طولانی تنزیلا ـ جان سالم به در بردن از آشوب های انقلاب روسیه زمانی که ۲۱ سالش بود، دیکتاتوری استالین و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ـ «خوش بینی و سخت کوشی» و نیز نوشیدن شیر بوده است. پزشکان می گویند که اولین باری که او به پزشک مراجعه کرد، صد سالش بوده است.

بر طبق رکوردهای جهانی گینس، مسن ترین فردی که سنش تایید شده، ژان لوئیز کالمان، بانوی فرانسوی بوده که در سال ۱۸۷۵ متولد شده و در سال ۱۹۹۷ در سن ۱۲۲ سالگی فوت کرده است.

بیشتر بخوانید:

با پیرترین انسان‌های جهان آشنا شوید؛ ابرصدساله‌هایی که اکثرا زن هستند

درگذشت پیرترین شهروند آمریکا در سن ۱۱۶ سالگی

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود