رامین پرچمی: با کمک مهران مدیری از زندان آزاد شدم

رامین پرچمی: با کمک مهران مدیری از زندان آزاد شدم

رامین پرچمی که به دلیل مشکلات مالی چند سالی را زندان سپری کرده بود می گوید با کمک های مهران مدیری توانست از زندان آزاد شود.

پرچمی که در دهه ی ۷۰ از بازیگران شناخته شده ی تلویزیون بود، در یک لایو اینستاگرامی از کمک های مهران مدیری برای تسریع روند آزادی اش گفت.

او که از سال ۹۷ تا ۱۴۰۰ را به دلیل مشکلات مالی در ندامتگاه تهران بزرگ در جاده حسن آباد قم سپری کرد و دو ماهی است که از زندان بیرون آمده، درباره ی آن روزها گفت: «از دوستانم خواهش کردم سه تومن، پنج تومن، ده تومن هرچه قدر می‌توانند جمع کنند که من زودتر بیرون بیایم. فردایش دیدم اسمم را خواندند و گفتند آزاد. گفتم دوستان به این زودی این کار را کردند؟! دست‌شان درد نکند! چه زرنگند! که گفتند این کار را یک نفر انجام داده است؛ آقای مهران مدیری. تا آن روز مهران مدیری را از نزدیک ندیده بودم، دستش درد نکند، خیلی لطف کرد، حتی من فکر کردم آقای مدیری کلا در کار خیریه است و پول قرض می‌دهد و دیده که اوضاع من هم خوب نیست و خواسته کمک کند. بعدا که دیدمش، فهمیدم نه در این فازها هم نیست.»

پرچمی در ادامه گفت: «ما ارتباط گرفتیم و من رفتم خانه‌شان و یک دست اسنوکر (شکلی از بیلیارد) هم بازی کردیم و باختم و بعدا فهمیدم قهرمان اسنوکر است. گفت سعی می‌کنم ببرمت «دورهمی»، تا سه، چهار ماه هم در ارتباط بودیم و چه شد و چه نشد و آخرش آب پاکی را روی دستم ریخت و گفت نمی‌شود و نمی‌گذارند.»

رامین پرچمی پیش‌تر با اشاره به آن‌چه آزارش می‌دهد، گفته بود: «دوستانی بدون آن‌که حضور من در سینما، تئاتر و شبکه نمایش‌خانگی ممنوع باشد، از نزدیک‌شدن به من می‌ترسند و با خود می‌گویند نکند مشکل سیاسی داشته باشد و ما را هم درگیر کند.»

رامین پرچمی را بیشتر با سریال «در پناه تو» می شناسند که یکی از پربیننده ترین مجموعه های تلویزیونی دهه ی ۷۰ بود. او که با بازی در این سریال یک شبه مشهور شده بود، بعد از مدتی به یکباره فراموش شد، به ویژه پس از دستگیری اش در ماجرای اعتراضات سال ۸۸ که به گفته ی خودش به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد و تا سال ۹۰ در زندان بود.

او به تازگی در مصاحبه ای به تفصیل درباره ی ماجرای دستگیری اش در جریان اعتراضات سال ۸۸ صحبت کرده و گفته دستگیری اش در سال ۸۸ یک اتفاق و از روی بدشانسی بود و او در اعتراضات نقشی نداشت.

پس از آزادی در سال ۹۰، پرچمی یک بار دیگر به خاطر مشکلات مالی به زندان افتاد و حالا مدتی است که آزاد شده است.

رامین پرچمی که به گفته ی خودش هنوز در تلویزیون و رادیو ممنوع الفعالیت است اما اجازه ی فعالیت در سینما، تئاتر و شبکه نمایش خانگی را دارد، ماه گذشته اولین تجربه ی تئاتری خود پس از آزادی اش را داشت که یک نمایشنامه خوانی با همراهی بازیگران مطرح دیگری از جمله حامد کمیلی، میترا حجار و خاطره اسدی بود.

 

بیشتر بخوانید:

رامین پرچمی از اولین تجربه بازیگریش پس از آزادی و علت دستگیر شدنش می گوید

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ارژنگ آذر ۷, ۱۴۰۰

    مدیری خودش طعم نداری و فقر رو کشیده . تعریف می‌کرد یه موقع چون از تلویزیون منع شده بوده پول نداشته برای بچه اش غذا بخره و بچه اش از گرسنگی گریه می‌کرده .دمش گرم که دست دیگران رو میگیره .