علت انفجار شب گذشته در نطنز چه بود؟

علت انفجار شب گذشته در نطنز چه بود؟

دیشب (شنبه، ۱۳ آذر) صدایی شبیه صدای انفجار در منطقه ی بادرود از توابع شهرستان نطنز شنیده شد که در ابتدا منبع اش مشخص نبود. در پی این اتفاق، بعضی از مردم محلی از روی کنجکاوی و برای پی بردن به علت انفجار نطنز، در روستای عباس آباد بادرود تجمع کردند.

طبق برخی مشاهدات این صدای انفجارگونه برای مدتی کوتاه شنیده و سپس قطع شده است. همچنین همزمان نور شدیدی در آسمان دیده شده.

رمضانعلی فردوسی، فرماندار نطنز شب گذشته در این باره گفته بود: «صدایی شبیه به انفجار در ساعت ۲۰:۱۵ امشب در نطنز شنیده شده است که علت این انفجار هنوز مشخص نیست و خبر موثقی در این باره نداریم اما مسئولان نظامی و انتظامی در حال بررسی منبع و علت این انفجار هستند.»

وی اضافه کرد: «با صراحت می‌ توانیم بگوییم که خوشبختانه هیچ ضرر مالی و جانی حادث نشده است. بنده در هنگام این رخداد در حال رانندگی بودم و صدایی نشنیدم و نتیجه نهایی بررسی‌ ها فردا اعلام خواهد شد.»

شنیده های غیررسمی اولیه صحبت از انهدام یک پهپاد ناشناس می کرد. گفته می شد در بیست کیلومتری سایت هسته ای منطقه بادرود دو شیء در آسمان منهدم شده اند. برخی نوشتند که در اثر موج این انفجار به درب بعضی خانه ها آسیب رسیده است.

علت انفجار نطنز

پایگاه نورنیوز، پایگاه خبری و تحلیلی آنلاین نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نوشت: «بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از منطقه، شلیک موشک پدافندی در آسمان منطقه ی بادرود با هدف آزمایش واکنش سریع نسبت به تهاجم احتمالی، شلیک و با هدایت سایت پدافندی منطقه در آسمان منفجر شده است.»

فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز گفت: «ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.»

امیر تقی‎خانی، سخنگوی ارتش نیز در گفتگو با خبر ۲۱ در این باره گفت: «همان طور که اعلام شد ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه های موشکی میدان آزمایش شد. هدف این آزمایش ارزیابی سامانه های مستقر در منطقه اجرایی بود. این گونه تمرینات در فضای کاملا امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می گیرد و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.»

ذاکری، خبرنگار شبکه خبر مستقر در بادرودِ نطنز در گفتگو با اخبار ساعت ۲۲ شبکه خبر گفت که علت انفجار نطنز پدافند آزمایشی بوده است و خوشبختانه شهر در امنیت کامل است و مردم در آرامش کامل به سر می برند.

 بیشتر بخوانید:

انفجار در پارک ملت تهران؛ ماجرا چه بود؟ + ویدئو

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود