ویروس‌شناس چینی: «پس از افشاگری درباره منشا ویروس کرونا، می‌خواستند مرا مسموم کنند»

ویروس‌شناس چینی: «پس از افشاگری درباره منشا ویروس کرونا، می‌خواستند مرا مسموم کنند»

ویروس شناس چینی که مخفیانه در امریکا زندگی می کند مدعی شده که پس از این که وی «حقیقت» را درباره ی منشا ویروس کرونا برملا کرده، ماموران مخفی چینی سعی کرده اند او را مسموم کنند.

به گزارش Sun، دکتر لی-منگ یان می گوید زمانی که از توطئه ای برای «ناپدید» کردنش باخبر شده به امریکا فرار کرده است. ولی قبل از آن توسط نیمروی سمی، به شدت مسموم شده بوده. او می گوید روز بعد نزد دکتر می رود و دکتر به او می گوید که قلبش مشکل دارد در حالی که تا پیش از آن هرگز مشکلی نداشته. او می گوید: «فکر می کنم حزب کمونیست پس از پی بردن به نقشه ام برای رفتن به امریکا، سعی در مسموم کردن من داشته است.»

این پزشک ۳۸ ساله که در دانشگاه پزشکی نظامی درس خوانده، در حال کار در آزمایشگاه سازمان بهداشت جهانی بوده که درخواست می کند در خصوص ویروس «سارس گونه» ی جدیدی که در ووهان در اواخر سال ۲۰۱۹ در حال پدیدار شدن بوده، تحقیقات «سری» صورت بدهد.

او از شبکه ی گسترده اش در بیمارستان ها و آزمایشگاه های مختلف استفاده می کند تا از پزشکان و محققان ارتش درباره ی «آنفلوآنزای ووهان» که در حال درنوردیدن چین است، اطلاعاتی را کسب کند.

چیزی نمی گذرد که او درمی یابد که کووید شاید منشا طبیعی نداشته باشد. همچنان در خصوص منشا ویروس کرونا بین دانشمندان اختلاف وجود دارد و بسیاری از آن ها نظرات وی را توهم توطئه خوانده اند.

منشا ویروس کرونا

او می گوید پس از ورودش به امریکا آژانس های دولتی با او در فرودگاه ملاقات می کنند. با این حال او از این می ترسد که ماموران چینی برای متوقف کردنش او را در امریکا نیز دنبال کرده باشند. او می گوید در خاک امریکا هم همچنان تهدیدهای جانی دریافت می کند.

او مدعی است که همه گیری کرونا حمله ای از طرف حزب کمونیست چین به جهان به عنوان گوشه ای از نقشه اش برای برتری جهانی تا سال ۲۰۳۵ است. با وجود تهدیدهای متعدد، یان می گوید که به تحقیقاتش ادامه خواهد داد. وی هشدار داده که شیوع کووید «تازه شروع ماجرا» است.

او می گوید که قسم خورده تا آخرین قطره ی خونش برای برملا کردن حقیقت بجنگد. «کووید تقریباً موفق بوده است اما من استراتژی آن ها را فاش کردم و حالا افرادی در حال جمع آوری شواهد هستند.» با این حال که بسیاری از پژوهشگران نظرات دکتر یان را مورد نقد قرار داده اند، او می گوید تا آخرین لحظه به راه خود ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

نظریه جدید درباره منشا ویروس کرونا: متهمان اصلی، ادرار و مدفوع خفاش

محققان چینی: ویروس کرونا اولین بار در هند یا بنگلادش شیوع پیدا کرده نه ووهان

رد تحقیقات سازمان بهداشت جهانی: «بیمار صفر کرونا» یک فروشنده زن اهل ووهان بوده است

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود