چرا به سئوکار نیاز داریم؟

چرا به سئوکار نیاز داریم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

امروزه یکی از نیازهایی که برای پیشرفت کسب و کار احساس میشود، سئو کردن سایتی است که میخواهید با رتبه گرفتن آن، فروش خود را افزایش دهید و به سودی که میخواهید برسید و یک صاحب کسب و کار باید بداند چرا به سئوکار نیاز دارد و این سئوکار چه وظایفی دارد و شما چه انتظاری از او داریدو پاسخ به همه این سوالات میتواند یک دید جامع و کامل به شما بدهد و بدانید برای افزایش فروش خود باید چه کارهایی انجام دهید. با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را با هم مرور کنیم.

متخصص سئو چه کمکی میتواند به کسب و کار کند؟

احتمالا شما هم تاکنون تصمیم گرفته اید سایت خود را سئو کنید و میخواهید بدانید سئوکار دقیقا چه کاری انجام میدهد و چگونه میتواند به کسب و کار شما کمک کند. یک سئوکار موظف است سایت شما را به رتبه های برتر گوگل برساند و همین اول باید بگوییم این خود کمک شایانی به کسب و کار شما خواهد کرد.چرا که طبق آمار در حدود ۹۰ درصد افراد فقط وارد لینک های صفحه اول گوگل میشوند و از این تعداد در حدود ۷۵ درصد تنها وارد لینکهای اول تا سوم میشوند و این یعنی اگر برای مثال شما یک سایت فروش لباس بچگانه دارید، اگر میخواهید که تعداد افراد بیشتری از سایت شما بازدید کنند، باید سایت خود را سئو کنید تا حداقل در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و این آسان نیست مگر اینکه از یک سئوکار حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید.

در انتخاب سئوکار به چه مواردی باید دقت کرد؟

یکی از دغدغه های همیشگی ای که کارفرمایان ممکن است داشته باشند، این است که حالا باید کدام متخصص سئو را برای پیشبرد اهدافم انتخاب کنم تا بتوانم از بیشترین بازدهی ممکن، استفاده کنم و باید چه فاکتورهایی را مدنظر داشته بشم تا بتوانم انتخاب دقیق تری داشته باشم. در جواب این پرسش ها میتوان به مواردی اشاره کرد که ما در زیر آنها را برای شما برخواهیم شمرد.

 نمونه کار قوی:

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید مد نظر قرار دهید، این است که در ابتدا ببینید آن سئوکار چه نمونه کارهایی دارد و چه پروژه هایی را انجام داده است. بدیهی است هرچه نمونه کارهایی قوی تری داشته باشد، یعنی در کار خود حرفه ای تر بوده و راحت تر  توانسته است از رقبای پروژه های قبلی پیشی بگیرد و بر رتبه های برتر گوگل در آن کلید واژه جا خوش کند.

 روشی که استفاده میکند:

باید توجه داشته باشید نمونه کار به تنهایی نمیتواند به شما کمک کند که یک سئوکار خوب است یا خیر. حتی اگر آن سئوکار نمونه کارهای قابل توجهی داشته باشد. تا مطمئن نشده اید که او از سئو سفید استفاده کرده است. نمیتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. چرا که اگر از سئوی سیاه استفاده کرده باشد، پس از مدتی به جریمه های گوگل مواجه میشوید و آن وقت پشیمانی سودی ندارد و وقت و هزینه ای که پرداخت کرده اید به هدر خواهد رفت.

به روز باشد:

یک نکته ی دیگر این است که سئوکار باید حتما به روز باشد و چنانچه بخواهد با روش های قدیمی سایت شما را سئو کند، به احتمال فراوان هم خود او و هم سایت شما به مشکل برخواهد خورد. چرا که گوگل دائما در حال به روزرسانی الگوریتم هایش است و اگر یک متخصص سئو همگام با گوگل خودش را اپدیت نکند، ممکن است سئویی که انجام میدهد نه تنها سودی نبخشد بلکه حتی تاثیر منفی هم به سایت شما بگذارد.

ویژگی های یک سئوکار حرفه ای چیست؟

پس از اینکه دانستید هنگام انتخاب یک سئوکار باید به چه فاکتورهایی توجه کنید، حال بهتر است با یکی سری ویژگی آشنا شوید که شاید برای انتخاب ضروری نباشند، اما اگر دارای این ویژگی ها باشد میتوانید با خیال آسوده تری او را استخدام کنید و بخواهید کارهای سئو سایت شما را انجام دهد. در اینجا به چند ویژگی ای که یک سئوکار حرفه ای دارد میپردازیم:

ثبت قرارداد تخصصی:

ثبت قرارداد تخصصی یکی از عواملی است که برخلاف شرکت ها، سئوکاران فردی شاید زیاد اقدام به انجام آن نکنند. اما اگر یک سئوکار این مورد را انجام دهد. میتوان با صراحت گفت جزو سئوکارانی است که اگر در باقی موارد هم حرف های خوبی برای گفتن داشته باشد. میتواند یک گزینه خوب برای انتخاب باشد.

صداقت و توانایی حل مساله:

این دو مورد شاید جزو مواردی باشند که نبود آنها شاید تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت شما نگذارد اما بودن آنها قطعا میتواند آسودگی خاطر شما را بیشتر کند و هنگامی که سئوکار دارای این ویژگی ها باشد، پس قطعا میتواند به گزینه خوبی برای اعتماد معرفی شود. همچنین سئوکاری که توانایی حل مساله داشته باشد، میتواند به سادگی مسائل را تجزیه و تحلیل کند و بهترین راه حل را برای شما به ارمغان بیاورد.

عدم دادن وعده بی اساس:

ممکن است یک سری سئوکارانی را دیده باشید که با دادن وعده لینک اول گوگل سعی میکنند برای خود مشتریانی دست و پا کنند. اما باید بدانید به هیچ وجه نباید به چنین تبلیغاتی توجه کنید و بدانید تضمین لینک اول گوگل اشتباه است و هرگز با چنین وعده ای نباید فریب بخورید. اما برعکس تضمین صفحه اول نه تنها باید باشد، بلکه باید اصرار کنید این بند در قرارداد شما باشد در غیر این صورت اصلا سایت شما سئو نشده است.

البته چنانچه میخواهید بسیار راحت تر متخصص سئو پیدا کنید، به شما پیشنهاد میکنیم با مشاورین کاربلد نبض مارکتینگ تماس گرفته و از مشاوره کاملا رایگان استفاده بفرمائید.

سئوکار موظف به انجام چه کاری است؟

توجه داشته باید هر سئوکاری موظف است شما را در کلید واژه های انتخابی اتان دارای رتبه در گوگل بکند، اما اگر شما میخواهید علاوه بر اینکه کلید واژه های شما دارای رتبه شوند، به افزایش تعداد محصولات فروخته شده، افزایش نرخ تماس نسبت به کلیک، گزاردن محصول در سایت شما همگی جزو مواردی هستند که جزو وظایف یک سئوکار نیستند و اگر شما میخواهید خدمات بیشتری کسب کنید باید این را به سئوکار بگویید.

میخواهید به افزایش سود برسید؟ پس دقت کنید!

چنانچه هدف شما افزایش سود و کسب درآمد بیشتر است، همانقدر که لازم است بدانید که چه باید بکنید، به همان میزان هم باید بدانید که چه کارهایی نباید انجام دهید. برای مثال عده ای فکر میکنند حتما باید در تمامی کلید واژه های مربوطه دارای رتبه شوند. هرچند برای بعضی از سایت ها این یک هدف بی نظیر است. اما واقعا چه لزومی هست که یک سایت فروشگاهی برای کلمه‌ی “موبایل” سئو شود؟ شما میتوانید با سئو کلمه ای مانند خرید موبایل به همان هدفی که در ذهن دارید برسید با زمانی بسیار کمتر از زمانی که سئو کلمه موبایل میخواهد از شما وقت بگیرد. پس مهمترین چیزی که شما با سئو اشتباه از دست خواهید داد پول نیست. بلکه زمان است. پس حتما از کارشناس سئو بخواهید بهترین کلمات ممکن را به شما معرفی کند و پس از بررسی کلمات انتخابی را به او اعلام کنید.

صبور باشید

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با شما باید در سایت وجود داشته باشد، این است که شما باید صبر کافی داشته باشید. چرا که سئو کاری زمان بر است و اگر شما بخواهید عجولانه رفتار کنید یا از ادامه کار ناامید میشوید یا برای اینکه زود به هدفتان برسید ناچارید از سئو کلاه سیاه استفاده کنید که باز در این صورت هم بعدا دچار خسارت فراوانی میشوید.

تیم خلاقیت نبض مارکتینگ با داشتن تجربه سئو بیش از ۵۰۰ کلید واژه و همراهی کارشناسان خبره و مجرب، با افتخار آماده است تا شما را در مسیر پیشرفت و رونق بیش از پیش کسب و کارتان همراهی کند. شما میتوانید برای مشاوره رایگان با تیم نبض مارکتینگ، با شماره ۰۲۱۸۸۸۱۵۹۴۳ تماس بگیرید. ما هرآنچه را اندوخته ایم با شما در میان خواهیم گذاشت تا قدم اول را محکم بردارید.

۲ نظر

ورود

  • امیر آذر ۱۶, ۱۴۰۰

    مطلب مفیدی بود ممنونم.

  • امیر شهریور ۱۴, ۱۴۰۱

    هر سایتی که برای سئوش دیگه به سئوکار احتیاج داره دیگه حالا یا فرد سئو کار یا شرکت سئو کار بازم ممنون بابت مطلب مفیدتون