انتقاد دونالد ترامپ از بنیامین نتانیاهو: «لعنت به او؛ با تبریک به بایدن، به من خیانت کرد»

انتقاد دونالد ترامپ از بنیامین نتانیاهو: «لعنت به او؛ با تبریک به بایدن، به من خیانت کرد»

دونالد ترامپ در مصاحبه جدیدی از بنیامین نتانیاهو به خاطر خیانت به او و تبریک گفتن سریع به جو بایدن انتقاد کرده است. ترامپ در مصاحبه با باراک راوید از Axios در این باره گفته است: «بی‌بی [لقب بنیامین نتانیاهو] را دوست داشتم، هنوز هم بی‌بی را دوست دارم. اما وفاداری را نیز دوست دارم. اولین کسی که به بایدن تبریک گفت بی‌بی بود. و نه تنها به او تبریک گفت بلکه این کار را با یک ویدیو ضبط شده انجام داد.در حالی که هیچ‌گونه دوستی بین آنها وجود نداشت زیرا اگر دوست بودند، دولت باراک اوباما با ایران قرارداد امضا نمی‌کرد و اکنون دوباره این کار را خواهند کرد. او می‌توانست ساکت باشد اما اشتباه بزرگی مرتکب شد. او خیلی زود این کار را کرد؛ زودتر از خیلی چیز‌های دیگر.  از آن زمان تاکنون با او حرف نزده‌ام. لعنت به او».

دونالد ترامپ در مصاحبه ای با اکسیوس به شدت از بنیامین نتانیاهو به خاطر تبریک به جو بایدن انتقاد کرده و او را خائن نامیده است

ترامپ در ادامه انتقاد از نتانیاهو گفته است: «هیچکس به اندازه من برای نتانیاهو کار نکرده است. کسی به اندازه من برای اسرائیل تلاش نکرده است. جولان معامله بزرگی بود. من این [معامله] را پیش از انتخابات انجام دادم و خدمت بزرگی به نتانیاهو کردم. برخی گفتند که این هدیه ۱۰ میلیارد دلار ارزش دارد. من این اقدام را پیش از برگزاری انتخابات انجام دادم و این خیلی به وی کمک کرد. نتانیاهو به خاطر کمک‌های من در انتخابات شکست نخورد».

وی در بخشی دیگر از صحبت هایش گفته است: «نتانیاهو با بایدن تماس گرفت و ویدئویی تکان دهنده  را منتشر کرد؛ گویی که می‌خواست محبت وی را بدست آورد. من به خود گفتم: نگاه کن، نگاه کن چطور اوضاع تغییر می‌کند. امیدم بر باد رفت و این در نهایت به محبوبیت او نزد عموم اسرائیلی‌ها ضربه زد. همانطوری که می‌دانید، محبوبیت من میان اسرائیلی‌ها زیاد است؛ اما بر این باورم این مسأله به این محبوبیت ضربه می‌زند. تصمیم من برای خروج از توافق هسته‌ای به روابط من با اسرائیل مربوط می‌شود و نه به بیبی. این احساسات من نسبت به اسرائیل بود. بزرگترین کاری که من انجام دادم، جولان و یا قدس نبود، بلکه پایان دادن به توافق با ایران بود».

دونالد ترامپ در مصاحبه ای با اکسیوس به شدت از بنیامین نتانیاهو به خاطر تبریک به جو بایدن انتقاد کرده و او را خائن نامیده است

دونالد ترامپ در مورد شکست خود در رقابت های انتخاباتی نیز گفت: «انتخابات در این کشور [ایالات متحده آمریکا] از من دزدیده و گرفته شده است، آن هم به خاطر یک عده آدم کودن و ضعیف که برای رئیس‌ جمهور نجنگیدند». او در مورد تاثیر ریاست جمهوری اش بر اسرائیل نیز گفته است: «اگر من (در سال ۲۰۱۶ به ریاست جمهوری) نمی‌رسیدم، فکر می‌کنم که اسرائیل نابود می‌شد. حقیقت این است که تا حال اسرائیل نابود شده بود…».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود