حمایت مالی، گامی بزرگ برای ادامه حیات فرهنگ و هنر

حمایت مالی، گامی بزرگ برای ادامه حیات فرهنگ و هنر

در تمام دنیا زمانی که فیلم‌ها، تئاترها، آهنگ‌ها و محصولات هنری ساخته می‌شوند، برای رسیدن به نگاه مخاطبان و به نمایش درآمدن، پروسه‌ای را طی می‌کنند که نیازمند صرف هزینه‌های نسبتا بالایی است. هزینه‌های تبلیغات، رزرو سالن‌هایی برای نمایش و… همگی بخشی هستند که اگر یک کار هنری نتواند از پس آن‌ها بربیاید، احتمال این که شانس دیده شدن را داشته باشد بسیار کم می‌شود. این مسئله، علاوه بر از بین رفتن زحمت هنرمندان، بستر جامعه را هم با تهدید مواجه می‌کند و باعث می‌شود تا عموم جامعه در طول زمان، با فرهنگ و هنر غریبه شوند. برای رفع چنین مشکلاتی، شرکت‌های بزرگی مثل آمازون، سامسونگ و… با اعلام حمایت مالی خود از پروژه‌های هنری، فرآیند دیده شدن را برای تیم هنری و مخاطبان راحت‌تر می‌کنند. این کار که شاید بتوان گفت به نوعی پیوند تکنولوژی و هنر است، چند سالی هست که در ایران هم دیده می‌شود و بعضا یک یا چند شرکت ایرانی، از یک پروژه هنری اعلام حمایت می‌کنند.

زمانی که فیلم «قهرمان» در جشنواره‌های بین المللی درخشید و توانست جایزه ویژه جشنواره کن را از آن خود کند، بسیاری از کمپانی‌های بزرگ در سطح دنیا اعلام کردند که از فیلم قهرمان برای اکران شدن، حمایت مالی خواهند کرد. اما سوالی که برای بسیاری از خبرنگاران حوزه هنری پیش می‌آمد این بود که قهرمان با حمایت مالی کدام شرکت، در ایران اکران خواهد شد؟

«داریا همراه پایتخت»، به عنوان یک شرکت جوان که از سال ۱۳۹۷ به واردات گوشی همراه و تبلت‌های سامسونگ و ارائه خدمات پس از فروش برای آن‌ها مشغول است، حمایت مالی از فیلم قهرمان را به عهده گرفت. داریا همراه پایتخت که این روزها نام خود را با نام قهرمانِ اصغر فرهادی گره زده است، به خوبی از اهمیت حمایت کردن از حوزه هنر آگاه است و می‌کوشد تا با حمایت هرچه بیشتر از حوزه‌های مختلف، به ویژه حوزه هنر و سینما، به گسترش فرهنگ و هنر در جامعه کمک کند.

فیلم قهرمان اصغر فرهادی، از پنجم آبان ماه امسال و همزمان با اکران جهانی، با حمایت داریا همراه پایتخت در ایران، اکران شده است تا بار دیگر هنر ایرانی را به جهان نشان دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود