به کما رفتن زهرا چخماقی خبرنگار ۲۰:۳۰

به کما رفتن زهرا چخماقی خبرنگار ۲۰:۳۰

زهرا چخماقی، گزارشگر صدا و سیما و خبرنگار ۲۰:۳۰ که روز گذشته در شرایط وخیمی به بیمارستان منتقل شده و به کما رفته بود، گرچه به گفته ی همسرش از کما خارج شده، اما همچنان در آی‌سی‌یو به سر می‌ برد.

با انتشار خبر به کما رفتن زهرا چخماقی، همکاران و دوستان او در فضای مجازی، از مردم درخواست کردند برای بهبودی این گزارشگر صدا و سیما، دعا کنند.

همسر چخماقی نیز توضیحاتی درباره ی وضعیت جسمانی این خبرنگار صدا و سیما ارائه کرده است.

او در اینباره گفت: «همسرم از کما خارج شده است اما هنوز وضعیت جسمی‌ اش نرمال نشده است و هوشیاری خفیفی دارد.»

امیرزاده درباره ی علت به کما رفتن زهرا چخماقی، توضیح داد: «در چند روز اخیر، تنگی نفس داشتند و به پزشکانی مراجعه کردیم تا دلیلِ آن را پیدا کنیم. البته هنوز هم مشخص نیست دلیلِ این اتفاق چه بوده، چون جواب آزمایش‌ ها نرمال بوده است.»

همسر زهرا چخماقی، خاطرنشان کرد: «مشخص نیست تا چه‌زمانی در این حالت‌ اند و فعلاً در آی‌سی‌یو تحت مراقبت خواهند بود. فعلاً نمی‌ توانند صحبت کنند و حالت هوشیاری کاملی ندارند.»

امیرزاده همچنین تأکید کرده است که این خبرنگار صداوسیما در منزل دچار این مشکل شده و روانه ی بیمارستان تریتا شده است.

زهرا چخماقی متولد پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۳۶۳ در بندرعباس، مجری و خبرنگار است. اولین بار در دوره نوجوانی به‌همراه خواهرش زینب به‌عنوان گزارشگر و مجری وارد برنامه موج مروارید شدند و یک و سال نیم روی آنتن بودند. به‌پیشنهاد مادرش و علاقه شخصی‌اش به خبرنگاری وارد باشگاه خبرنگاران جوان شد و دوره‌های خبرنگاری را زیر نظر مرتضی حیدری گذراند و در بخش فرهنگ و هنر شروع به فعالیت کرد.

از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ بعد از رشد در سرویس فرهنگ و هنر مورد تقدیر قرار گرفت و سال ۸۸ به گروه خبری سیاسی رفت و بعد از یک سال و نیم به عنوان جانشین سردبیر بخش فرهنگ انتصاب شد.

وی اولین اجرای زنده خود را در سال ۱۳۹۰ در شبکه ۵ انجام داد سپس به مجله خبری شبکه یک رفت و در سال ۱۳۹۳ در صداوسیما استخدام شد.

منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود