نکاتی در مورد مشاوره ی دیجیتال مارکتینگ

نکاتی در مورد مشاوره ی دیجیتال مارکتینگ

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هدف اصلی از دریافت خدمات مشاوره بالا بردن تعداد مشتریان و در نتیجه رشد کسب و کار و سود آوری هر چه بیشتر است. یک مشاور خوب می تواند جایگاه واقعی یک کسب و کار را به درستی تشخیص داده و برای استراتژی آینده برنامه ریزی سنجیده ای داشته باشد. با کمک گرفتن از مشاوران حرفه ای دیگر نیازی به سعی و خطا نیست و مستقیماً بهترین راه برای ارتقاء کسب و کار طی می شود. معمولاً شرکت ها و سازمان ها نیاز دارند که فرد یا افراد متخصص به آن ها کمک کنند یا در واقع مشاوره بدهند. یعنی افرادی که در زمینه ی طراحی، تدوین و توسعه ی استراتژی ها تخصص دارند.

 

مشاوره ی دیجیتال مارکتینگ برای چه کسب و کاری است؟

به طور کلی مشاور دیجیتال مارکتینگ بین یک کسب و کار و فضای آنلاین پل ارتباطی برقرار می کند. این خدمات به کسب و کار معینی اختصاص ندارد و هر شرکتی می تواند برای توسعه ی کار خود در فضای آنلاین در دنیای امروز از این خدمات استفاده کند. در واقع باید گفت تمام کسب و کار های سنتی برای توسعه و بهره وری هر چه بیشتر به چنین خدماتی نیاز دارند و حتما باید از مشاوران دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرند.

 

مشاور دیجیتال مارکتینگ چه وظایفی دارد؟

دیجیتال مارکتینگ شاخه های گسترده ای دارد. وظایفی که به طور کلی می توان برای مشاور این حوزه بر شمرد، عبارتند از:

 • بررسی و تحلیل حضور مشتریان به صورت آنلاین، در وب سایت و در شبکه های اجتماعی
 • برنامه ریزی برای توسعه ی بازاریابی دیجیتال
 • بررسی خروجی و عملکرد استراتژی ها از طریق تحلیل آماری
 • خدمات مشاوره سئو و آنالیز های مربوط به آن
 • بازاریابی های ایمیلی، محتوایی و رسانه های اجتماعی

به طور کلی مشاور دیجیتال مارکتینگ بین یک کسب و کار و فضای آنلاین پل ارتباطی برقرار می کند. این خدمات به کسب و کار معینی اختصاص ندارد

بررسی سابقه ی کار مشاور دیجیتال مارکتینگ

برای اینکه بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید، می توانید خدمات و سابقه ی کار افراد و شرکت ها را بررسی کنید. سابقه ی کار به خوبی مشخص می کند که شرکت ها در چه حوزه ای بیشترین تخصص را دارند و تا چه اندازه می توانند به کسب و کار شما کمک کنند. مثلا شرکت سئو با نمونه کار می تواند به شما اثبات کند که در مدت زمان نسبتاً مشخصی به اهداف خود برای رسیدن به صفحه ی اول گوگل دست خواهید یافت.

مشاور حرفه ای به چه نکاتی دقت می کند؟

مشاوران حرفه ای در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ به خوبی می دانند که بر چه نقاطی باید تمرکز داشته باشند. یک مشاور حرفه ای پیش از هر چیز به اهداف شرکت شما توجه می کند و در راستای آن مخاطب شناسی انجام می دهد. مثلاً بازاریابی در حوزه ی محصولات صنعتی با بازاریابی در حوزه ی محصولات مربوط به کودکان کاملاً متفاوت خواهد بود. این تفاوت به طور ویژه در نحوه مدیریت پیج اینستاگرام دیده می شود. اگر شرکتی که برای دریافت مشاوره به آن مراجعه کرده اید، سوال هایی در راستای مشخص کردن این اهداف از شما پرسید، به راحتی می توانید به تخصص و حرفه ای بودن آن اطمینان کنید.

رضایتمندی مشتریان را بررسی کنید

سعی کنید به نظرات افرادی که در گذشته از شرکت مشاور مد نظر شما خدمات گرفته اند، دسترسی پیدا کنید. رضایتمندی و توصیفات مشتریان گذشته به خوبی نشان می دهد که خدمات مشاوران برای کسب و کار شما تا چه اندازه مفید خواهد بود. اگر به چنین مشتریانی دسترسی دارید، در مورد خدمات مشتری، کیفیت خدمات و مدت زمان رسیدن به اهداف تعیین شده سوال کنید. به این ترتیب با اطمینان بیشتری شرکت مشاور خود را انتخاب خواهید کرد. معمولاً شرکت های معتبر خودشان رزومه ای از کسب و کار مشتریانشان را برای شما در نظر گرفته اند که با دیدن نتایج آن ها می توانید برای ادامه ی همکاری بهتر تصمیم بگیرید.

خدمات یک مشاور دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی مشاور دیجیتال مارکتینگ بین یک کسب و کار و فضای آنلاین پل ارتباطی برقرار می کند. این خدمات به کسب و کار معینی اختصاص ندارد

شما می توانید از مشاور دیجیتال مارکتینگ خود انتظار دریافت چنین خدماتی را داشته باشید:

 • اینکه بهترین استراتژی را برای شما انتخاب کند و چگونگی اجرای آن را مشخص کند
 • بازار هدف را به خوبی شناسایی کند
 • برای بهینه سازی تبلیغات برنامه ریزی کند
 • در زمینه ی بهبود سئوی سایت طرح ارائه دهد
 • فاکتور های ماندگاری مخاطب در سایت را بررسی کند
 • برای تولید بهترین محتوا ها برنامه ارائه دهد
 • پیشنهاد هایی برای طراحی سایت و افزایش جذابیت آن داشته باشد
 • تعامل با مشتریان را از طریق روش های اصولی افزایش دهد
 • تمام داده های آماری مربوط به رفتار کاربران در سایت و همچنین ساختار و سرعت سایت را تحلیل کند

بدون نظر

ورود