نقش کتاب در روزهای سرد کرونایی

نقش کتاب در روزهای سرد کرونایی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

زمانی که محدودیت و بحران در زندگی روزمره و جامعه اتفاق می افتد افراد خود را با آن محدودیت ها و تغییرات سبک زندگی سازگار می کنند.همان طور که می دانید یکی از خطرناک ترین و پرچالش ترین محدودیت های اخیر بیماری کرونا بود. از اولین و قابل توجه ترین تغییراتی که در طول قرنطینه کووید ۱۹ مشاهده شد، نحوه ی  استفاده  ما از رسانه ها و به ویژه نحوه ی مطالعه ما بود.خیلی از افراد با مراجعه به کتاب فروشی ها و خرید انواع کتاب و خرید رمان برای روزهای پرهیاهو و قرنطینه دوران کرونا برنامه ریزی کردند.

مردم تمایل دارند کتاب هایی را مطالعه کنند که باعث آرامش آن ها شود. ژانر مورد علاقه ی افراد می تواند در دوره های  بحرانی و استرس تغییر کند. با مطالعه ژانرهای مختلف کتاب می­توانید زمان های خالی خودرا پر کنید.با مطالعه بیشتر همچنین براطلاعات شما افزوده می شود.ممکن است تعدادی سوال ذهن شما را مشغول کند برای مثال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که انسان از مطالعه ی  کتاب چه چیزی به دست می آورد؟ آیا مطالعه فقط یک لذت یا سرگرمی است است یا مزایایی فراتر از لذت دارد؟ پاسخ  یک «بله» قاطع است.خواندن کتاب برای سلامت جسمی و روحی شما مفید است و این فواید  مادام العمر است. این فواید از اوایل کودکی شروع می شوند و تا سال های پایانی عمر  ادامه می یابد.

از مزایای خواندن کتاب در روزهای کرونایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • باعث کاهش نا امیدی و دور شدن از اخبار بد در مورد آمارهای افراد کرونایی و مرگ و میر آن ها می شود.
  • باعث می شود شما این روزهای پرتنش و پراسترس را به راحتی و زودتر پشت سر بگذارید.
  • دانش و تجربیات شما با مطالعه کردن افزایش می یابد و آگاهی شما نسبت به مسائل مختلف بیشتر می شود.
  • مطالعه ی کتاب با علائم افسردگی مبارزه می کند و با افزایش سن از زوال شناختی جلوگیری می کندو به طول عمر بیشتر کمک می کند.
  • کارایی مغز را بهبود می بخشد و دایره لغات و درک شما را افزایش می دهد.
  • به شما قدرت می دهد تا با دیگران همدلی کنید و به آمادگی خواب کمک می کندف استرس را کاهش می دهد، فشار خون و ضربان قلب را  نیزکاهش می دهد.

مطالعه در روزهای کرونایی چگونه  ذهن شما را تقویت  می کند؟

مطالعه در دوران کرونا و هر زمان دیگری مغز شما را تقویت می کند.تعداد زیادی از  از تحقیقات نشان می دهد که مطالعه به معنای واقعی بر روی  ذهن شما تاثیر مثبت می گذارد.با استفاده از ام آر ای مغز، محققان تایید کرده اند که خواندن شامل شبکه پیچیده ای از مدارها و سیگنال ها در مغز است. همانطور که توانایی خواندن شما بزرگ می شود، این شبکه ها نیز قوی تر و پیچیده تر می شوند.در مطالعاتی که دانشمندان و محققان انجام داده اند بر روی ام آر ای مغز، کاربردی برای اندازه  گیری تأثیر مطالعه یک رمان بر مغز استفاده کردند. اسکن های مغزی نشان داد که در طول دوره مطالعه و روزهای پس از آن، اتصال مغز به ویژه در قسمت حسی ، بخشی از مغز که به احساسات فیزیکی مانند حرکت و درد پاسخ می دهد، افزایش می یابد.

مطالعه در روزهای کرونایی چگونه  ذهن شما را تقویت  می کند؟

مطالعه در روزهای کرونایی چگونه  ذهن شما را تقویت  می کند؟

از طریق تحریک مغز ذهن شما را هوشیار و تقویت می کند. با وادار کردن شما به تمرکز شدید روی کلمات، مغز شما مقدار قابل توجهی از اطلاعات را دریافت می کند که می تواند هم تفکر انتقادی و هم مهارت های تجزیه و تحلیل شما را بهبود بخشد. این تحریک برای ذهن شما و تقویت فرآیندهای فکری شما مفید است. آیا این شگفت انگیز نیست که چگونه یک کتاب می تواند این کار را انجام دهد؟ البته، برخی از موفق ترین افراد جهان هر روز مطالعه می کنند و می فهمند که دانش کلیدی است. بنابراین اگر می خواهید به رویای خود نزدیک تر شوید، ممکن است وقت آن است که به توصیه های آنها توجه کنید.

مطالعه در روزهای کرونایی چگونه  ذهن شما را تقویت  می کند؟

خواندن نه تنها به تفکر انتقادی شما کمک می کند، بلکه عملکرد مغز شما را نیز بهبود می بخشد. در نظر بگیرید که وقتی هر روز یک عضله کار می کند چه اتفاقی می افتد. آن عضله رشد می کند و بسیار قوی تر از قبل می شود. خواندن تقریباً به همان شیوه برای ذهن شما کار می کند. تحریک مداوم مغز که خواندن انجام می دهد شبیه به تمرین مورد نیاز برای کار یک عضله است. بخش های جداگانه ای از مغز که مهارت های تفکر و تحلیل شما را کنترل می کنند، تقویت می کند.شما می توانید با خرید رمان و کتاب از جمله کتاب هایی مانند کتاب ملت عشق، کتاب دختران و خانواده، شازده کوچولو و خیلی دیگر از کتاب های مختلف هم از مطالعه آن ها لذت ببرید و هم ذهن و حافظه تان را به کار بیندازید.

مطالعه قبل از خواب در دوران کرونا

مطالعه قبل از خواب  در دوران کرونا می تواند به کیفیت خواب شما کمک کند. ایجاد یک عادت خوب قبل از خواب، مانند مطالعه، به بدن شما سیگنال می دهد که وقت آن است که آرام شوید و بخوابید. خواندن یک کتاب واقعی به شما کمک می کند تا بیشتر از اینکه قبل از خواب جلوی تلویزیون قرار بگیرید، آرامش بیشتری را تجربه کنید. صفحه نمایش هایی مانند تلویزیون، کتاب خوان های الکترونیکی و تبلت ها در واقع می توانند شما را برای مدت طولانی تری بیدار نگه دارند و حتی به خواب شما آسیب بزنند. این امر در مورد بچه ها نیز صدق می کند: طبق تحقیقات منتشر شده  تعداد زیادی از کودکان جلوی تلویزیون روشن و در حین تماشای آن  و یا بازی با تلفن همراه می خوابند که این برای مغز آن ها بسیار مضر است.

خواندن کتاب  با صدای بلند برای کودکان تأثیر ماندگاری دارد.خواندن کتاب با صدای بلند در این روزهای پرتنش کرونایی برای کودکان از روز اول بسیار مهم است. و تبدیل آن به برنامه روزانه به کودکان کمک می کند تا عادات خوب خواندن و عشق به مطالعه را در خود پرورش دهند و تاثیری ماندگار بر زندگی کودک دارد. این کودکان که کتاب می خوانند و به آن علاقه دارند معمولا دایره لغات بالاتری دارند و اغلب خود به خوانندگان خوب کتاب تبدیل می شوند.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود