جزئیات برخورد دو قطار شهری در خط پنج متروی تهران

جزئیات برخورد دو قطار شهری در خط پنج متروی تهران

در ساعت ۷:۰۵ صبح امروز  دو قطار شهری در ایستگاه چیتگر خط پنج متروی تهران با یکدیگر برخورد کردند. علت خرابی متروی تهران و بروز این حادثه همچنان توسط شرکت بهره برداری مترو در دست بررسی است اما گفته می شود که تا کنون ۹ نفر دچار مصدومیت سطحی شده اند و از این میان یک نفرشان دچار جراحات شدیدتری شده است.

به گفته سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، بلافاصله پس از دریافت درخواست کمک از طریق مسئولین مترو، عوامل سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند. پس از بروز حادثه بسیاری از مسافران خودشان از قطار پیاده شده بودند اما تعدادی نیز به خاطر قفل شدن درها درون قطارها محبوس شده بودند.

آتش نشانان نیز بلافاصله پس از حضور در موقعیت ایستگاه چیتگر ۱۸ مسافر حبس شده در قطار را خارج کردند که از این تعداد همانطور که اشاره شد ۹ نفرشان جراحات داشتند که تحویل عوامل اورژانس شدند. به گفته ملکی این حادثه آتش سوزی در بر نداشته و صرفا شامل برخورد قطارها بوده. به همین دلیل نیز خوشبختانه خسارات چندانی به بار نیامده است.

بلافاصله پس از خروج مسافران گرفتار شده در قطار عملیات جداسازی واگن های آسیب دیده آغاز شد و نیروهای امدادی فرایند باز کردن مسیر تردد قطارها به منظور از سرگیری فرایند جابجایی مسافران را در پیش گرفتند. با هماهنگی با شرکت واحد اتوبوسرانی انتقال مسافران از ایستگاه وردآورد تا ایستگاه صادقیه و بالعکس انجام گرفت

جزئیات تکمیلی از این حادثه در ادامه به این خبر اضافه خواهد شد…

 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود