زن خلبان و اینستاگرامر ۲۷ ساله ای که کلیشه‌ی بلوندهای خنگ را شکسته است

زن خلبان و اینستاگرامر ۲۷ ساله ای که کلیشه‌ی بلوندهای خنگ را شکسته است

کیم دی کلوپ، خلبان خوش چهره ۲۷ ساله ای است که این روزها در اینستاگرام فعالیت مستمری دارد و توانسته نشان دهد کلیشه زنان بلوند خنگ، فرضی بی اساس است.

کیم دی کلوپ در ابتدا صفحه ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای دوستان و خانواده خود ساخت، اما خیلی زود به حضور در این شبکه اجتماعی عادت کرد و تصمیم گرفت فعالیت مستمری در آن داشته باشد. کیم هم اکنون بیش از ۱۱۱ هزار دنبال کننده در این شبکه اجتماعی دارد که روز به روز به تعدادشان اضافه می شود. اما گذشته از همه ی اینها، او یک اینستاگرامر معمولی نیست، بلکه خلبانی ماهر و با تجربه است که چند هزار ساعت در چنته دارد. کیم با عکس های جذاب و تماشایی که در صفحه اینستاگرام خود با دنبال کنندگانش به اشتراک می گذارد، فرصت آشنایی دیگران با زندگی و سفرهای فراوان او به نواحی مختلف جهان را می دهد.

کیم دی کلوپ، خلبان خوش چهره ۲۷ ساله ای است که این روزها در اینستاگرام فعالیت مستمری دارد و توانسته نشان دهد کلیشه زنان بلوند خنگ،
کیم دی کلوپ ۲۷ ساله هم اکنون خلبان هواپیماهای باری شرکت Challenge Aircargo است

کیم که اهل کشور بلژیک است، تنها ۲۷ سال دارد و با زندگی و شغل خود کلیشه مشهوری که زنان بلوند خوش چهره را افرادی فاقد بهره ی هوشی بالا می داند را کاملا واژگون کرده است. کیم هم اکنون به عنوان خلبان هواپیماهای باری بوئینگ ۷۴۷ به کشورهای مختلفی از آمریکا تا چین پرواز می کند. کیم حرفه ی خلبانی را در ابتدا با شرکت هواپیمایی کوچکی در رومانی به نام Blue Air آغاز کرده بود. این شرکت رومانیایی تنها ۲۱ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ دارد. کیم از نام همین هواپیما به عنوان نام کاربری خود در اینستاگرام استفاده کرده است. کیم در حال حاضر با وجودی که دیگر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ پرواز نمی کند، همچنان نام کاربری @۷۳۷pilotgirl را حفظ کرده است.

شرکت بریتلینگ، سازنده ساعت های لوکس سوئیسی حامی مالی کیم است که به او در ازای پست های اینستاگرامش ماهانه ساعتی با قیمتی حدود ۸۰۰۰ پوند (۱۰،۷۰۰ دلار) می دهد. کیم دی کلوپ می گوید با وجودی که سال ها تجربه در خلبانی اندوخته اما همچنان مردم انتظار ندارد او یک خلبان کارکشته و ماهر باشد. کیم می گوید اولین سوال مردم از او این است که «شما جز خدمه هواپیما و از مهمانداران هستید؟ و وقتی می‌ گویم خلبان هستم، از من سوال می پرسند که واقعا هواپیما را هدایت می کنی؟»

کیم دی کلوپ، خلبان خوش چهره ۲۷ ساله ای است که این روزها در اینستاگرام فعالیت مستمری دارد و توانسته نشان دهد کلیشه زنان بلوند خنگ،
او می گوید همچنان با سال ها تجربه مردم باور نمی کنند او خلبان باشد

کیم می گوید که افتخار می کند زنی در صنعت هوانوردی است. او یکی از پنج درصد زنانی در سراسر جهان است که به عنوان خلبان مشغول به کار است. کیم در ابتدا زمانی که ۱۹ سال داشت تصمیم گرفت به خلبانی روی بیاورد. او خیلی زود وارد دوره های خلبانی شد و توانست پس از پایان دوره وارد بازار کار شود. اولین کار او در شرکت هواپیمایی در رومانی بود که در آنجا توانست به مدت ۲ سال مشغول به کار باشد. کیم اولین سلفی خود با هواپیما در سال ۲۰۱۵ با یکی از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ شرکت Blue Air در اینستاگرام منتشر کرد و از همین هواپیما هم نام کاربری خود را گرفت که همچنان نیز از آن استفاده می کند.

او در سال ۲۰۱۷ شرکت Blue Air را ترک کرد. کیم در پستی که در همین رابطه در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد،‌ کمال تشکر خود را از این شرکت که در ۲۱ سالگی به او فرصت پرواز با هواپیمای ۷۳۷ را داده بود اعلام کرد. این خلبان و اینستاگرامر جوان در پایان پست خود نوشت:‌«من اینجا را با کلی خاطره ی معرکه می کنم.»

کیم دی کلوپ، خلبان خوش چهره ۲۷ ساله ای است که این روزها در اینستاگرام فعالیت مستمری دارد و توانسته نشان دهد کلیشه زنان بلوند خنگ،
کیم از ۱۹ سالگی وارد دوره های آموزش خلبانی شد

مقصد بعدی کیم شرکت هواپیمایی نروژ ایر بود. کیم شروع با به کار خود در این کشور منطقه اسکاندیناوی را با یک سلفی و شرح: «زندگی جدید، سبک جدید» به دنبال کنندگان اینستاگرامش اعلام کرد. این پست کیم بیش از ۱۰ هزار لایک خورد. کیم پس از اینکه در نروژ ایر مشغول به کار شد، برای ادامه فعالیت به شهر آلیکانته در اسپانیا فرستاد شد. جایی که کیم توانست با وجود ارزانی قیمت املاک نسبت به زادگاهش بلژیک، فرصت خریداری منزلی را در آنجا داشته باشد. حضور کیم در این شهر خوش آب و هوای مدیترانه ای با آشنایی با ویلیام، ‌یک خلبان خوش چهره ی نروژی نیز همراه بود. ویلیام نیز در شرکت هواپیمایی نروژ ایر به عنوان خلبان آموزشی مشغول به کار بود. این دو خیلی زود شروع به قرار و مدار گذاشتن و آشنایی بیشتر بایکدیگر کردند تا اینکه رابطه ی عاشقانه آنها جدی شد.

کیم عکس های دیدنی از خود و مسیر پرواز در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد
کیم عکس های دیدنی از خود و مسیر پرواز در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذارد

کیم می‌گوید: «همه چیز سیر طبیعی خود را طی کرد، چون ما در ابتدا تنها به عنوان دوست با هم رفت و آمد می کردیم.»  کیم افسر اول هوانوردی یا همان کمک خلبان هواپیما است، بنابراین یک کاپیتان و خدمه کابین او را در پروازهایش همراهی می کنند. کیم در طول سه سال حضورش در نروژ ایر، ده روز از ماه را بین آلیکانته و اسکاندیناوی در پرواز است. او خلبان مسافت های کوتاه است. به همین جهت، شغل او کاملا شبیه سایر مشاغل معمولی اداری است، چون عصرها را می تواند در منزلش در آلیکانته با ویلیام وقت بگذارند. کیم تعطیلات ۲۰ روزه خود در ماه را صرف شنا، معاشرت با دوستان و آشنایان و همینطور رفتن با باشگاه می کند.

اما شیوع بیماری کرونا در سال ۲۰۱۹ همه چیز را در زندگی او و ویلیام خراب کرد. با همه گیری خیلی زود پروازهای تجاری کاملا متوقف شدند. کیم و ویلیام در این مدت هر دو به مرخصی اجباری فرستاده شدند. این دو پس از اینکه متوجه شدند قرار نیست اوضاع در کوتاه مدت بهبود پیدا کند، تصمیم گرفتند تغییری در زندگی شغلی خود به وجود بیاورند. به این ترتیب، این دو به استخدام شرکت هواپیمایی باری Challenge Aircargo درآمدند. پروازهای این شرکت مسافت های طولانی بود که کیم باید با آن سازگار می شد. کیم دی کلوپ اکنون با هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ پرواز می کند که در صنعت هواپیمایی به «ملکه آسمان» نیز شهرت دارند.

کیم دی کلوپ، خلبان خوش چهره ۲۷ ساله ای است که این روزها در اینستاگرام فعالیت مستمری دارد و توانسته نشان دهد کلیشه زنان بلوند خنگ،
خلبان و اینستاگرامر ۲۷ بلژیکی هم اکنون در آلیکانته، اسپانیا زندگی می کند

وزن هر فروند از این هواپیماها حدود ۴۰۰ تن است، در حالی که وزن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که کیم به پرواز با آن عادت دارد بیش از ۸۰ تن است. کیم می گوید که اوایل پرواز با این هواپیما برای او ترسناک بود. اما خیلی زود توانست به پرواز با این هواپیماها نیز عادت کند. در همین حال، پرواز با هواپیماهای باری مزیت های خاص خود را دارد. کیم در زمان فعالیت در شرکت هواپیمایی باری توانست به شهرهای دوری در نواحی دیگر جهان نظیر نیویورک، آتلانتا، هیوستون و حتی ووهان در چین نیز سفر کند. وقتی کیم در شهر جدیدی فرود می آید، اولین کاری که می کند از خود عکسی می گیرد.

برنامه بعدی او پیاده روی در شهر است. زیرا به گفته کیم: «بهترین روش برای کشف یک شهر و تمام رستوران هایی آن که ممکن است از چشم اینترنت دور مانده باشد همین است.» کیم معمولا رابطه ی بسیار خوبی با کاپیتان ها و خدمه ی پرواز دارد و اغلب اوقات شب ها را در کافه ها و رستوران های شهر با آنها می گذارد و تنها برای خواب به اتاق خود در هتل باز می گردد. کیم می گوید، از آنجایی که شرکت هواپیمایی هزینه غذا و هتل او را قبول می کند، می تواند به لحاظ محل اقامت و تنوع غذایی هر آنچه مقصدش در چنته دارد را کمال و تمام تجربه کند.

کیم دی کلوپ، خلبان خوش چهره ۲۷ ساله ای است که این روزها در اینستاگرام فعالیت مستمری دارد و توانسته نشان دهد کلیشه زنان بلوند خنگ،
کیم از حمایت مالی شرکت بریتلینگ، سازنده ساعت های لوکس سوئیسی نیز بهره مند است

کیم دی کلوپ می گوید با وجود شهرهای زیادی که توانسته طی سال های خلبانی خود به آنها سفر کند، نیویورک شهر مورد علاقه او است و آنجا را از هر جای دیگری بیشتر دوست دارد. کیم می گوید از زمانی که در ماه مارس برای اولین بار به آنجا پرواز کرد تا به حال هشت بار به نیویورک رفته است. کیم می گوید: «حتی وقتی به برج مراقبت و کنترل مرزی نیویورک می رسم همه مرا می شناسند!»

کیم می گوید با وجود لذت فراوانی که از ماجراجویی های جذابش در شهرهای مختلف جهان می برد، همچنان دلتنگ پروازهای مسافت کوتاه است. کیم می خواهد در بازگشت به نروژ ایر این بار در صندلی سمت چپ کابین خلبانی، یعنی به عنوان کاپیتان پرواز بنشیند. اما او برای اینکه کار نیاز به ساعت های پرواز بیشتری دارد. تجربه ی کاری خلبانان با معیار ساعت های پرواز سنجیده می شود. کیم در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ ساعت پرواز را در کارنامه دارد. اما برای اینکه بتواند به عنوان کاپیتان پرواز در هر کدام از شرکت های هواپیمایی نروژ مشغول به کار شود باید از حد نصاب ۴۰۰۰ ساعت عبور کند. ویلیام، شریک زندگی کیم نیز ۲۵۰۰ ساعت در کارنامه دارد. به این ترتیب، کیم می تواند قبل از او کاپیتان پرواز شود. همین فرصت خوبی به کیم داده تا ویلیام را دست بیندازد.

منبع: dailymail ،
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • سون دی ۶, ۱۴۰۰

    یک کلیشه بر مبنای دیدگاه مردم نسبت به اکثریت یک گروه شکل می گیره و وقتی شکسته میشه که اکثریت یک گروه ویژگی خاصی رو که با اون شناخته میشن رو دیگه نداشته باشند. وقتی اکثر زنان هم شکل و شمایل این خانم به جای شغلهایی که نیاز به کسب مهارت تخصصی دارند به کارهایی مثل مدلینگ در شبکه های اجتماعی یا تور کردن مردان پولدار می پردازند طبیعیه این کلیشه شکل بگیره. مطمئنا کسی فکر نمی کنه زنان بلوند بصورت ژنتیکی از بهره هوشی کمتری برخوردارند این کلیشه صرفا اشاره به این داره که این زنان معمولا ترجیح میدن به جای استفاده از هوش و استعدادهای ذهنی شون به زیباییهای بدنی شون تکیه داشته باشند. حتی این خانم هم به نظر میاد از صفحه اینستاگرامش درآمدی بیشتر از خلبانی داره. فرصتی که مطمئنا زنان خلبان دیگه از اون بی بهره اند.