روایت محمدرضا زائری از تماس گلشیفته فراهانی با سردار سلیمانی

روایت محمدرضا زائری از تماس گلشیفته فراهانی با سردار سلیمانی

محمدرضا زائری، روحانی مشهور، روایتی از تماس گلشیفته فراهانی با شهید سردار سلیمانی در اینستاگرام خود منتشر کرد.

اینستاگرام به خاطر انتشار این پست، شب گذشته حساب کاربری محمدرضا زائری را مسدود کرد.

زائری در پست خود نوشته بود:

یکی از هنرمندان مشهور گفت که قرار بود ایشان در یکی از برنامه هایم شرکت کند. وقتی تیم حفاظت برای آماده سازی زمینه حضور ایشان در محل حاضر می شوند به دلایلی پیشنهاد می کنند که ایشان به این برنامه نیایند. بعد از برنامه گوشی تلفن این هنرمند با شماره مخفی زنگ می خورد و شخصی از آن سوی خط می گوید: قاسم سلیمانی هستم که قرار بود امروز عصر در برنامه شما باشم، متاسفانه به دلایلی شرایط حضور من نبود. خواستم از شما عذرخواهی کنم. ان شالله در اولین فرصت جبران می کنم و همدیگر را خواهیم دید. اما متاسفانه چندی بعد ایشان به شهادت رسید.

همچنین دوستی دیگر نقل کرد؛ خانمی از ایرانیان ساکن خارج کشور که برای بازسازی حرمهای مطهر در عراق کمک مالی قابل توجهی کرده بود اصرار زیادی داشت که سردار سلیمانی را فقط برای چند دقیقه ملاقات کند. مسؤولان امر به خاطر ملاحظات امنیتی و نیز سر و وضع ظاهری آن خانم تردید داشتند که در میان گرفتاری های شدید سردار این موضوع را مطرح کنند. اما ایشان مطلع شده و دستور می دهند در فاصله کوتاه حضور او در ایران وقتی کوتاه تنظیم شود. زمانی که آن خانم به نزد ایشان می آید و رفتار متواضعانه و محبت آمیز او را می بیند می گوید: حالا که این قدر بزرگواری کردید می شود اجازه بدهید یک درخواست دیگر داشته باشم؟ می خواهم شماره یک نفر را بگیرم تا با شما صحبت کند، فقط قول بدهید ناراحت نشوید و من هم قبل از مکالمه او را معرفی نکنم! شخصی از آن سوی خط می گوید: گلشیفته فراهانی هستم! سردار با تعجب به سخن او گوش می دهد و او بسیار اظهار ارادت و احترام به ایشان می کند و شجاعت و صلابت ایشان را می ستاید. سردار هم ضمن تشکر با زبانی محترمانه و مهربانانه او را به توجه به مصالح کشور و جایگاه جمهوری اسلامی در جهان و صف آرایی دشمن در مقابل ایران و اسلام توصیه می کنند. (نقل به مضمون)

محمدرضا زائری متولد ۱۳۴۹ در کرمان، روحانی و مدرس دانشگاه، به اظهارنظرهای جنجالی اش شهره است.

او در حوزه علمیه تحصیلات خود را تا سطح خارج پیش برد و دارای دکترای علوم ادیان از دانشگاه قدیس یوسف بیروت است. زائری کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی از مدرسه عالی شهید مطهری، کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ارشد روابط اسلام و مسیحیت از دانشگاه قدیس یوسف بیروت دارد.

به گفته ی خودش در کلاس‌های درس سینمای بهرام بیضایی در باغ فردوس حاضر می‌شده و با بسیاری از هنرپیشه‌های نامی و عوامل سینما همدرس بوده‌است.

زائری سابقه ی تأسیس و مدیریت نشریات مختلفی را دارد که برخی از آن ها به دلیل پرداختن به مسائل حاشیه ساز، به تعطیلی کشیدند. او در حال حاضر مدیر انتشارات خیمه است که ماهنامه خیمه را منتشر می کند.

زائری در سال ۸۸ مصاحبه ای حضوری با سید حسن نصرالله داشت که این مصاحبه همراه با یادداشت هایی در کتابی به نام «نصرالله» به چاپ رسید.

او تاکنون دو بار در جمع داوران جایزه ادبی جلال آل احمد قرار گرفته است.

وی همچنین در نوروز ۹۷ نخستین مسابقه تلویزیونی مشترک بین ایران و لبنان را با همکاری سعید ابوطالب به روی آنتن برد.

زائری به گفته ی خودش از مشوقان و مشاوران کمال تبریزی برای ساخت مارمولک بوده و همچنان از این فیلم دفاع می‌کند.

محمدرضا زائری در دو کتاب خود با نام‌های «حجاب با حجاب» و «حجاب بی‌حجاب» نظرات خود پیرامون حجاب را منتشر کرده‌است. او با گشت ارشاد و برخوردهای اجباری با بی‌حجابی مخالف است و آنها را روش‌هایی ناکارآمد می‌داند.

زائری در جریان دادگاه متهمان حادثه بازداشتگاه کهریزک علیه سعید مرتضوی مصاحبه کرد و فرجام این دادگاه را ناخوشایند پیش‌بینی کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • آرین دی ۷, ۱۴۰۰

    این آقای زائری فکر نکرده یک نفر از این دوتا هنوز زنده است و توی ایران هم نیست که بترسه و اگر ایشون چرت گفته باشه که احتمالش هم زیاده دروغش رو میشه؟ اینها ظاهرا از بس چاخان در مورد وقایع ۱۴۰۰ سال پیش تحویل دادن و کسی هم نبوده بزنه توی دهنشون رو حساب همونها عادت کردند در مورد وقایع اخیر هم داستان سازی کنند. حالا هدفش از این قصه چی بوده؟ مثلا خواسته نشون بده سردار سلیمانی بین تمام طیفهای ایرانیان جایگاه بالایی داره؟ اینکه برای نشون دادن دیدگاه ایرانیان نسبت به سلیمانی متمسک به همچین داستانهایی (حتی اگر راست باشه) میشن خودش از صدتا فحش بدتره!

    • عباس دی ۸, ۱۴۰۰

      زائری هم خودش و هم حرفاش ذره ای قابل اعتماد و اعتنا نیست.