روایت جدید از نماینده معتاد تزریقی : «حراست در دستشویی مجلس سرنگ تزریقی پیدا کرد»

روایت جدید از نماینده معتاد تزریقی : «حراست در دستشویی مجلس سرنگ تزریقی پیدا کرد»

نماینده سابق مجلس اسلامی در اظهارنظری جنجالی از فراوانی اعتیاد، فساد جنسی و قماربازی در بین نمایندگان مجلس خبر داد.

علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم بار دیگر و این بار در برنامه تلویزیونی دستخط در رابطه با حضور نماینده ای با اعتیاد تزریقی در دوره هشتم مجلس اظهارنظر کرد. سلیمی قبلا در مهر ماه سال جاری نیز در گفتگویی با خبرگزاری فارس به اشاره به این مسئله خواستار «بازنگری در قوانین انتخابات مجلس و قانون نظارت بر رفتار نمایندگان» شده بود. محسن کوهکن، نماینده دوره هشتم مجلس نیز در همان زمان در گفتگویی با جمهوریت تأکید کرده بود که نماینده مذکور فردی کاملا متین و مؤدب بوده، اما با این حال مدت ها گرفتار مصرف مواد روانگردان مانده است. با این حال به گفته کوهکن، این نماینده با پیگیری هیئت رئیسه مجلس و خانواده اش دوباره به زندگی بازگشته است.

سید محمدجواد ابطحی، نماینده سابق مجلس نیز اظهارات تازه علیرضا سلیمی را تأیید کرد و اظهار داشت: «متأسفانه این مورد در مجلس هشتم حضور داشت و نمایندگان نیز ایشان را می‌ شناختند و موضوع را می دانستند.» نماینده دوره های هشتم و دهم دهم مجلس شورای اسلامی در ادامه نیز افزود: «حراست مجلس در دستشویی ساختمان مجلس سرنگ های تزریق ایشان را نیز پیدا کرده بود و از طریق حراست مساله به هیات رئیسه و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نیز اطلاع داده شده بود.»

بنا به گفته های ابطحی، اعتیاد این فرد به قبل از ورود به مجلس مربوط می شد،‌ اما در دوره نمایندگی وضعیت اعتیاد او شدت می گیرد و از خوردن به تزریق می رسد. ابطحی در ادامه نیز گفت: «من با ایشان صحبت کردم ایشان گفت ما خانوادگی بیش از ۴۵ سال عمر نمی کنیم و زندگی ارزش این حرف ها را ندارد! این هم جوابی بود که به من داد.»

سید محمدجواد ابطحی، نماینده دوره های هشتم و دهم دهم مجلس شورای اسلامی

اظهارات تازه علیرضا سلیمی بار دیگر بحث بازنگری و اصلاح آیین نامه و قوانین مربوط به نمایندگی را به راه انداخته می شود، موضوعی که اختلاف نظرهای زیادی درباره ی آن در مجلس وجود دارد. ابطحی در ادامه درباره اعتیاد نمایندگان مجلس گفت: «مصرف تریاک که فراوان در بین نمایندگان در ادوار مجلس داشتیم، برخی نمایندگان گرفتار مواد افیونی بودند و این مورد هم که تزریقی بود اما علاوه بر این موارد، متاسفانه قماربازی و موارد خلاف عفت عمومی نیز در بین نمایندگان دیده می شد.»

نماینده سابق مجلس شورای اسلای در ادامه از وجود «قمار بازی و فساد جنسی در بین نمایندگان» ابراز تأسف کرد و گفت: «موارد خلاف اخلاق و عفت عمومی در بین نمایندگان رخ می داد اما می ماندند تا دوره نمایندگی شان به پایان برسد و عموما برای ادوار بعد رد صلاحیت می شدند، اما در طی دوره خیلی ها آبروداری می کردند و البته با قوانین فعلی کاری هم نمی شد کرد.»

ابطحی در پایان اظهاراتش بر اصلاح قوانین مربوط به نمایندگی تأکید کرده و اظهار داشت: «آیین نامه برای اصلاح دو سوم رای می خواهد و ای کاش این مجلس که یکدست است در راستای اصلاح این امور گام بردارد.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود