لئوناردو دی کاپریو درباره پایان‌بندی تلخ فیلم «بالا رو نگاه نکن» توضیح می‌دهد

لئوناردو دی کاپریو درباره پایان‌بندی تلخ فیلم «بالا رو نگاه نکن» توضیح می‌دهد

پایان تیره و تار فیلم علمی-تخیلی و طنزآمیز «بالا رو نگاه نکن» محصول نتفلیکس، خیلی از مخاطبین را بر آن داشته تا در موردش به بحث و گفتگو بپردازند. به گزارش Screen Rant، لئوناردو دی کاپریو و جنیفر لارنس ستارگان این فیلم اخیراً در مصاحبه ای درباره ی پایان فیلم توضیح داده اند.

کارگردان فیلم آدام مک کی است نیز اخیراً اظهار کرده که فیلم از تشویش های شخصی خودش درباره ی آینده ی زمین به خاطر تغییرات اقلیمی الهام گرفته است. آدام مک کی که سابقا برای برنامه «پخش زنده شنبه شب» (Saturday Night Live) می نوشت، در کارنامه اش کمدی های محبوبی همچون «برادران ناتنی» (Step Brothes) و «گوینده: افسانه ران برگندی» (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy) را دارد. البته وی بعد از کمدی به ساخت داکیودرام های سیاسی «رکود بزرگ» (The Big Short) و «معاون» (Vice) روی آورد.

بالا رو نگاه نکن

در فیلم «بالا رو نگاه نکن» بسیاری از بازیگران مطرح هالیوود نظیر جونا هیل، مریل استریپ، تایلر پِری، ران پرلمن، کیت بلانشت، تیموتی شالامی، آریانا گرانده و کید کادی به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم درباره ی دو ستاره شناس است که متوجه می شوند یک ستاره دنباله دار طی شش ماه آینده زمین را نابود خواهد کرد. دولت امریکا و اغلب جامعه به شواهد علمی آن ها توجهی نمی کنند.

لئوناردو دی کاپریو در مورد پایان فیلم گفته که تمثیلی از تغییرات اقلیمی است که کره زمین را تهدید می کند.

بالا رو نگاه نکن

او می گوید: «پایان فیلم خیلی تیره و تار می شود و اگر به خاطر این تغییر لحن نبود، فکر می کنم به این اندازه برای بازی در فیلم اشتیاق نمی داشتیم. من این ویژگی پایان بندی فیلم را دوست دارم زیرا حس می کردم نهایتاً چنین واکنشی خواهم داشت. ما یک گونه ی اجتماعی هستیم و من دوست دارم در کنار اشخاصی که دوست شان دارم باشم و آرماگدونِ قریب الوقوع را نادیده بگیریم. صحنه ی میز شام صحنه ای بود که من را به شدت درگیر کرد.»

جنیفر لارنس نیز اضافه می کند که «این که آدم شهروندی باشد که به تغییرات اقلیمی اعتقاد دارد» خیلی کلافه کننده است و باعث می شود او حس «بی‌پناه» بودن داشته باشد. کِیت دیبیانسکی، شخصیتی که او در فیلم بازی می کند نیز همانند خودش همین سرخوردگی ها را در فیلم دارد.

بالا رو نگاه نکن

تاکید عمده ی فیلم بر عواملی است که امروزه حواس جامعه را از موضوع مهمی همچون تغییرات آب و هوایی پرت می کنند؛ عواملی نظیر شبکه های اجتماعی، نبردهای سیاسی، و زندگی سلبریتی ها (که همه این موارد در فیلم مطرح می شود). فیلم در ترکیب طنز کمیک و موضوع تیره اش خوب عمل می کند. «بالا رو نگاه نکن» برای مدتی کوتاه روی پرده رفت و بعد در شب کریسمس در نتفلیکس عرضه شد و تا کنون مخاطبان زیادی را در این پلتفرم به خود جذب کرده است.

بیشتر بخوانید:

۱۰ نقش آفرینی ماندگار و برتر لئوناردو دی کاپریو ؛ از The Revenant تا Inception

منبع: Screen Rant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • من من من بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

    سر به هوا ، سربه زیر ، سرگردان ، سراسیمه ، سرپیچی ، سرفراز ، خودمم نفهمیدم منظورم چیه .
    لطفاً به بالا نگاه نکن .