آیا تا بحال به پرستار سالمند در منزل نیاز داشته اید؟

آیا تا بحال به پرستار سالمند در منزل نیاز داشته اید؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پرستاری از سالمندان در منزل یکی از گزینه های نسبتاً جدید است که به عنوان نوعی خدمات قانونی و دارای مجوز در تهران و شهرستان ها توسط مراکز مختلف ارائه می شود؛ این خدمات توسط متخصصان زمینه پرستاری و نگهداری از سالمندان در منزل انجام می شود. در این روش افراد برای نگهداری از سالمند درخواست پرستار می دهند و این مراکز افراد معتبری را به آنها معرفی می کنند تا در منزل و محل زندگی سالمند از وی نگهداری کند.

بیماری و زمین گیری جزوی از زندگی هر فردی است. این وضعیت در سالمندی شدت بیشتری پیدا کرده و بسیاری از بیماری‌ها به سراغ افراد مسن می‌آیند. بیماری‌های عصبی قلبی عروقی و انواع سرطان‌ها مواردی هستند که در سنین بالا فراوانی بیشتری دارند. معمولاً بیماری‌ها در برخی موارد امکان حرکت و انجام کارهای روزمره سالمند را از وی سلب می کنند.

افراد سالمند و بیمار عموماً نیاز به خدمات و پرستاری‌های خاصی دارند که از گذشته توسط خانواده فرد مورد نظر انجام می‌شده است. درصورتی که مشکلی وجود نداشته باشد معمولاً فرزندان این نگهداری را انجام می دهند. در بسیاری از موارد فرزندان فرصت انجام این کار را نداشته و به طور معمول سالمندان راهی خانه سالمندان می‌شوند. محیط خانه سالمندان از نظر ایمنی و رسیدگی مکان بسیار مناسبی است اما از لحاظ عاطفی می‌تواند باعث سرخوردگی‌هایی در افراد سالمند شود.

راه حل دیگری در این زمینه برای افرادی که وقت و موقعیت لازم برای نگهداری از سالمندان را ندارند استفاده از پرستار برای نگهداری از سالمندان است.

امروزه در کشور ما نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته موسساتی تشکیل شده‌اند که کار تأمین پرستار در منزل را برای افراد متقاضیان انجام می‌دهند. این موسسات از طرف سیستم درمانی کشور دارای مجوزهای لازم هستند. افرادی هم که از طرف این شرکت‌ها برای نگهداری از بیمار انتخاب و ارسال می‌شوند دارای سوابق مشخص و معلوم بوده که از طرف سیستم قضایی کشور مورد تأیید هستند.

در این سیستم افراد برای تأمین پرستار مورد نظر خود با موسسات مختلف تماس گرفته و با شرح وضعیت سالمند، درخواست پرستار می دهند. پرستارانی که از طرف مؤسسات تأمین نیرو معرفی می‌شوند قبلاً مراحل شایستگی‌ها و سوابق خود را از طریق مراحل قانونی اثبات کرده‌ و شرکت تأمین نیرو را نیز از این مورد مطمئن ساخته اند.

قیمت پرستار سالمند در منزل در مؤسسات مختلف با توجه به کیفیت و سابقه متفاوت است و طبیعتاً نیروهای متخصص و با تجربه‌تر هزینه بالاتری ر

این خدمات دو گونه بوده و پرستارها در قالب درمانی و بالینی خدمات رسانی انجام می دهند.

  • پرستار بالینی وظیفه نگهداری، تغذیه نظافت و در صورت نیاز حرکت سالمند را بر عهده دارد.
  • پرستار درمانی کار‌های دارو تزریقات و پانسمان و این گونه امور را انجام می‌دهد.

شرکت‌های مختلفی در زمینه ارائه خدمات به سالمندان فعال هستند. در اینجا یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌های این حیطه را معرفی می کنیم.

مرکز سلامت اول

مرکز  سلامت اول در سال ۱۳۹۰  تأسیس شده و با بهره‌مندی از نیروها و پرستاران متخصص توانسته سهم بسزایی از بازار تأمین پرستار خانگی را در اختیار خود داشته باشد. این مجموعه خدمات باکیفیتی در زمینه نگهداری و مراقبت از بیماران و سالمندان ارائه می‌دهد.

با مراجعه به این مرکز می‌توانید در اسرع وقت نیروهای مورد نظر خود را توسط کارشناسان ذیربط انتخاب کرده و از خدمات این مرکز برخوردار شوید.

قیمت پرستار سالمند در منزل در مؤسسات مختلف با توجه به کیفیت و سابقه متفاوت است و طبیعتاً نیروهای متخصص و با تجربه‌تر هزینه بالاتری را برای نگهداری از سالمندان طلب می‌کنند. بسته به قراردادی که نوشته می‌شود و نیازی که متقاضی از استخدام پرستار دارد، حدود وظایف و مسئولیت‌های پرستاران مشخص شده و خدمات رسانی انجام می شود.

استخدام پرستار صورت‌های مختلفی داشته، از جمله می‌تواند دائم و موقت و یا بالینی یا درمانی باشد. قیمت خدمات پرستاری با توجه به مفاد قرارداد و مواردی که جزو وظایف پرستار است، متفاوت بوده و دامنه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد.

در حالت عادی پرستار به صورت چند ساعت در روز در محل نگهداری از سالمند حضور پیدا می‌کند؛ اما همیشه اینطور نیست. در برخی موارد وضعیت سالمند حاد بوده و نیاز به پرستاری ۲۴ ساعته وجود دارد. در این نوع قرار داد پرستار سالمند شبانه روزی به صورت بیست و چهار ساعته در محل سالمند یا بیمار حضور داشته و به امور بیمار یا سالمند رسیدگی می‌کند. هزینه پرستار سالمند شبانه روزی طبیعتاً بالاتر از قیمت پرستار ساعتی بوده و مسئولیت بالاتری نیز به همراه خواهد داشت.

بدون نظر

ورود