ماجرای ممنوع الکاری محمود بصیری به دلیل شباهت به احمدی نژاد از زبان خودش

ماجرای ممنوع الکاری محمود بصیری به دلیل شباهت به احمدی نژاد از زبان خودش

محمود بصیری، بازیگر پیشکسوت، در مصاحبه ی جدیدی از ماجرای ممنوع الکاری خود به خاطر شباهتش به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، گفته است.

بصیری پس از سریال تلویزیونی «کتابفروشی هدهد» که در سال ۸۵ در اوایل دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد پخش شد، جز یکی دو حضور کوتاه تلویزیونی، فعالیت دیگری در زمینه ی بازیگری نداشت. سپس در سال ۹۲ در اواخر دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد، او در سریال تلویزیونی «آب پریا» حضور یافت. اما پس از آن نیز دیگر شاهد فعالیت خاصی از او در تلویزیون نبودیم.

حالا خبرگزاری ایسکانیوز به سراغ این بازیگر پیشکسوت رفته و علت غیبتش در این سال ها را جویا شده است.

در بخشی از این مصاحبه، محمود بصیری درباره ی علت کم کاری خود گفت: «من در سال ۸۲ به دلیل حضور در یک کار تبلیغاتی ۲ سال ممنوع‌الکار شدم، بعد از آن نیز در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد و پس از حضور در سریال کتابفروشی هدهد در سال ۸۵ دوباره همین اتفاق برایم تکرار شد و از آن زمان تا کنون دیگر در فیلمی بازی نکرده‌ام البته در این مدت پیشنهاداتی داشتم اما بهتر دیدم که در آنها حضور پیدا نکنم چرا که هیچ گاه برای پول کار نکردم همیشه در درجه اول برای من خود کار اهمیت داشته است، من با کارگردان‌های بزرگی همچون علی حاتمی، شاپور غریب، خسرو پرویزی، امیر نادری و … کار کردم اما در حال حاضر کارگردان‌های بزرگی نداریم.»

او در ادامه درباره ی ممنوع الکاری اش به خاطر رئیس جمهور پیشین ایران گفت: «من احمدی‌نژاد را از نزدیک ندیده‌ بودم. معمولا جمعه‌های آخر ماه رمضان هنرمندان را برای ضیافت افطاری دعوت می‌کنند. یک سال در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد نیز من و سایر هنرمندان به این ضیافت دعوت شدیم، یادم هست در آن زمان محمد سلوکی که مجری برنامه بود من را به احمدی نژاد معرفی کرد و از او پرسید حقیقت دارد که یک منزل دو طبقه با یک ماشین صفر به من داده است که احمدی نژاد تکذیب کرد. در آن برنامه احمدی‌نژاد از من پرسید چرا دیگر بازی نمی‌کنم که من گفتم چون از من می‌خواهند کاپشن شما را تن کنم. به خاطر دارم دختر خانمی من را در خیابان دید گفت آقای بصیری یک بازیگری هست که نقش اوباما را بازی کرده و اوباما از او تقدیر کرده و گفته اگر کم و کسری داری به تو کمک کنیم اما اینها شما را کنار گذاشتند! البته باید بگویم که من از احمدی‌نژاد تشکر می‌کنم که باعث ممنوع‌الکاری‌ام شد تا در برنامه‌ها و سریال‌های بی کیفیت این سال ها بازی نکنم.»

بصیری در سال ۹۹ در مصاحبه ی دیگری با روزنامه خراسان گفته بود یک بار از او برای حضور در یک پروژه ی تبلیغاتی برای یکی از نامزدهای ریاست جمهوری دعوت کردند اما وقتی دید کاپشن محمود احمدی نژاد را برای او در نظر گرفته اند، از این پروژه کنار کشید. به گفته ی بصیری، آن ها قصد داشتند با تمسخر احمدی نژاد برای نامزد مورد نظر خود تبلیغ کنند.

بصیری در پاسخ به این سؤال که در دوران ممنوع الکاری اش چگونه امرار معاش می کرد، گفت: «بالاخره زندگی را باید گذراند، زندگی هر شخصی دارای پستی و بلندی‌هایی است که من نیز با همه آنها کنار آمده‌ام.»

وقتی از بصیری سؤال شد که آیا در سال های دوری اش از سینما و تلویزیون، مسئولی سراغ او را گرفت، در پاسخ گفت: «متاسفانه در این سال‌ها مسئولان از من سراغی نگرفتند، البته چند روز پیش از تلویزیون با من تماس گرفتند تا با پیمان جبلی، مدیر جدید سازمان صداو سیما دیداری داشته باشم، البته من با شخص پیمان جبلی دیدار نکردم و دیدار ما فقط با رئیس روابط عمومی صورت گرفت ولی تصور بنده بر این است که مدیر جدید به عیب و ایرادهای موجود در تلویزیون پی برده و قصد برطرف کردن آنها را دارد و امید ما بر این است که تلویزیون اوضاع بهتری پیدا کند.»

او همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا مایل به بازگشت به تلویزیون است، گفت: «بله، من از سال ۴۷ تا کنون یعنی به عبارتی ۵۳ سال پیش وارد تلویزیون شدم و در حال حاضر ۱۷ ، ۱۸ سال است که از این فضا دور هستم، باید بگویم که همه آن استودیوها در ذهن و نظر من باقی مانده و همه آنها را در ذهنم می‌بینم، اگر کار خوبی پیشنهاد شود حتما می‌پذیرم. من به خاطر پول کار نمی‌کنم باید کاری را انجام دهم که وقتی مردم آن را می‌بینند باعث خجالت و شرمساری‌ام نشود و مردم از من روی برنگردانند. خدا را شکر می‌کنم آبرویم در تلویزیونی که این همه سال در آن کار کردم نرفت و در هر سریالی بازی نکردم.»

محمود بصیری در مصاحبه ی قبلی خود با روزنامه خراسان در پاسخ به این سؤال که آیا بعد از این همه سال بیکاری، محمود احمدی نژاد را حلال می کند، گفته بود: «بله. پس معرفت‌مان کجاست؟ یاد گرفته‌ام که هیچ بدی را با بدی تلافی نکنم. چون اگر بدی کنم پس من هم آدم بدی هستم. به نظرم این سال‌ها خیلی هم بد نگذشته است. قبلا هم گفته‌ام که از سال‌ها بیکاری خوشحالم! چون در این سال‌ها فیلم و سریال‌های زیادی ندیدم که مردم را پای تلویزیون بنشاند. برای من مهم نیست که نقش‌ها، نقش اصلی باشد. حاضرم که ۲-۳ سکانس در فیلمی بازی کنم که سال‌ها در ذهن مردم می‌ماند… من احمدی نژاد را می‌بخشم. حتی حاضرم نقشش را بازی کنم. فقط باید خودش نامه‌ای بنویسد و اجازه دهد که نقشش را بازی کنم.»

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • ارژنگ دی ۱۳, ۱۴۰۰

    چقدر انسان با شعور و عاقلیه . واقعاً دمش گرم. احترامم براش بیشتر شد .