جریمه حمل حیوان خانگی در داخل خودروها اعلام شد!

جریمه حمل حیوان خانگی در داخل خودروها اعلام شد!

در حالی که نگهداری حیوان خانگی در منزل در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است، مجلس و دیگر بخش های دولتی در صدد محدود کردن این ترند رو به فراگیر شدن برآمده اند. تازه ترین خبر در این حوزه این است که رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرده است جریمه حمل حیوان در خودرو ۲۰ هزار تومان خواهد بود.

تازه ترین خبر در این حوزه این است که رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرده است جریمه حمل حیوان در خودرو 20 هزار تومان خواهد بود.

سردار محمد حسین حمیدی در مورد ممنوعیت و جریمه دار بودن حمل حیوان خانگی در خودرو گفته است: «یکی از نکاتی که می‌تواند بر عدم توجه به جلو راننده تاثیر بگذارد و این امر بیشترین سهم را در حوادث رانندگی دارد، همین است که راننده به کاری غیر از رانندگی مشغول باشد از جمله اینکه از حیوانی در خودروی خود نگهداری کند. پلیس برای اینکه جلوی این رفتار ناخوشایند را بگیرد اعلام کرده حیوانات داخل جعبه نگهداری شوند و رها نباشند. درصورتی‌که این مسائل رعایت نشود رانندگان آن خودروها جریمه خواهند شد. جریمه در نظر گرفته شده برای عدم رعایت این قانون تنها ۲۰ هزارتومان است». بدین ترتیب هر خودرویی که حیوان خانگی در داخل آن آزاد باشد و داخل جعبه و قفس مخصوص نباشد ۲۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

تازه ترین خبر در این حوزه این است که رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرده است جریمه حمل حیوان در خودرو 20 هزار تومان خواهد بود.

نماینده خمینی شهر نیز چند وقت پیش در سخنانی گرایش مردم به نگهداری از حیوانات خانگی و پدیده سگ گردانی را به باد انتقاد گرفته و گفته بود:

متاسفانه اخیراً باب شده است که در آپارتمان‌ها سوسمار، شیر، پلنگ، مار و لاک‌پشت‌های خطرناک به‌عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شود. در برخی از مواقع حتی این حیوان‌ها در سطح آپارتمان رها می‌شوند و موجب آزار و اذیت و آسیب‌های جدی جانی برای اشخاص می‌شود؛ به دلیل این‌که قانون خاصی هم در این زمینه وجود ندارد متاسفانه این روند هر روز در حال گسترش است تا آن‌جا که این کار برای برخی تبدیل به «کلاس» شده است! جلوی این کارها را می گیریم.

تازه ترین خبر در این حوزه این است که رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرده است جریمه حمل حیوان در خودرو 20 هزار تومان خواهد بود.

این اتفاق تازه در زمینه ممنوعیت بیرون آوردن حیوانات خانگی در حالی است که پیش از این نیز تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را با نام «طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» را به مجلس معرفی کرده بودند که هدف آن قانونمند سازی نگهداری از حیوانات «مضر و خطرناک» و دفاع از حقوق مردم در برابر خطرات ناشی از این حیوانات عنوان شده بود.

بر اساس این طرح نگهداری، تکثیر و خرید و فروش و گرداندن حیوانات وحشی و نامتعارف و البته خطرناک مانند کروکودیل، لاک پشت، مار، گربه، میمون، سگ و دیگر حیوانات نجس ممنوع می شد. بر اساس یکی از موارد این طرح، واردات، تولید، تکثیر، پرورش، خرید و فروش، حمل و نقل و گردانیدن اعم از پیاده و یا با وسیله نقلیه و نگهداری حیوانات وحشی، نامتعارف، مضر و خطرناک، از قبیل: کروکودیل (تمساح)، لاک پشت، مار، سوسمار، گربه، موش، خرگوش، سگ و سایر حیوانات نجس العین و میمون ممنوع می باشد و هر یک از مرتکبین، به جزای نقدی معادل ۱۰ تا ۳۰ برابر حداقل حقوق کارگری (که سالانه توسط دولت و اتحادیه های مربوطه تعیین و اعلان می گردد) و نیز ضبط حیوان مربوطه محکوم می گردند.

مطالب مرتبط
۴ نظر

ورود

 • مهمان دی ۲۷, ۱۴۰۰

  اول میگن اگر حیوان توی ماشین آزاد باشه جریمه می کنند بعد از اینکه طرح احمقانه «صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات» مجلس تصویب شد هم کلا برای حمل حیوان آزاد یا توی باکس جریمه می گذارند. یاد گرفتن که فشارهاشون رو یواش یواش وارد کنند تا مردم کمتر معترض بشن. کسی هم این وسط نمی پرسه که آقای سردار اینکه وجود حیوان در ماشین باعث حواس پرتی و تصادف میشه رو دقیقا از کجات درآوردی؟ طبق چه آمار یا تحقیقی این چرند رو بافتی؟ الان توی کشورهایی که چندصد یا حتی هزار برابر ما حیوان خانگی دارند و حیواناتشون رو هم سوار ماشین می کنند چقدر از آمار تصادفات مربوط به حواس پرتی راننده به دلیل وجود حیوان هست؟ میگم اصلا چطوره طبق استنتاج های شکمی سردار، راننده هایی که بچه خردسالشون رو هم توی ماشین آزاد می گذارند جریمه کنید چون مطمئنا بچه می تونه خیلی بیشتر حواس راننده رو پرت کنه.

 • بهروز دی ۲۹, ۱۴۰۰

  توفرهنگ دینی ما سگ نجسه و در مواردی باعث وحشت بچه ها و بزرگ تر ها میشه بایستی کلا ممنوع کنند مگه تو هر جایی هرغلطی کردن شما هم باید بکنی مثلا تو آمریکا حمل آزاده اینجا هم باید اون شکلی باشه و یا یه عده مست کنند عربده کشی کنن بگن تو کشورهای دیگه هم هست

  • سعید دی ۲۹, ۱۴۰۰

   در «فرهنگ دینی» شما سگ نجسه خیلی خوب بهش نزدیک نشید. به شما چه ربطی داره یکی توی خونه و ماشین خودش سگ داشته باشه؟ سگش رو که به زور نمالونده به شما! شاید اصلا اون آدم مسلمون نباشه و «فرهنگ دینی» شما هم براش هیچ ارزشی نداشته باشه. می دونم تصورش براتون سخته ولی میلیاردها آدم هستند که «فرهنگ دینی» شما به هیچ جاشون نیست و دارن خوش و خرم زندگی می کنند. حتی بعید می دونم توی همین ایران و خاورمیانه هم «فرهنگ دینی» شما مورد قبول اکثریت باشه.

 • محمد نیا شهریور ۱۶, ۱۴۰۱

  خیلی جالبه که همان پلیسی که جریمه و ادعای نجاست میکنه ، همان پلیس برای کشف بسیاری از جرایم خطرناک و امداد و نجات از همین حیوان به اصطلاح نجس استفاده میکنند ، مگه هر کاری که پلیس کشورهای غیر مسلمان میکنند پلیس ما هم باید انجام دهد؟!
  فقط اندکی تفکر
  جریمه…. همش به نفع خزانه دولت!