۱۰ روش آسان برای حل مشکل لرزش تصویر تلویزیون

۱۰ روش آسان برای حل مشکل لرزش تصویر تلویزیون

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

یکی از مشکلات غیرمنتظره ای که ممکن است برای تلویزیون ها رخ دهد، لرزش یا پرش تصویر است. این مسئله معمولا بسیار آزار دهنده است و می تواند باعث چشم درد، سردرد یا حتی سرگیجه و پرت شدن حواس شما از تماشای برنامه مورد علاقه تان شود.

بنابراین در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با ۱۰ روش سریع و راحت برای تعمیر تلویزیون با تصاویر در حال لرزش آشنا کنیم.

بنابراین در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با 10 روش سریع و راحت برای تعمیر تلویزیون با تصاویر در حال لرزش آشنا کنیم.

لرزش تصویر تلویزیون

لرزش تصاویر در تلویزیون، می تواند روی کیفیت تصویر اثر بگذارد. این مشکل مانند یک چراغ چشمک زن اتفاق می افتد و فلاش های سیاهی را نشان می دهد. پرش تصویر باعث می شود تا  تصویر تلویزیون مدام تکان بخورد و نتوانید تصویر ثابتی را تماشا کنید.

راحت ترین و مناسب ترین راه حل برای این مشکل، راه اندازی مجدد تلویزیون است. اما اگر وقتی تلویزیون را خاموش و روشن کردید و پرش تصویر همچنان وجود داشت، روش های دیگر ذکر شده در این مقاله را امتحان کنید یا با مراجعه به https://paratek.ir از خدمات متخصصین حرفه ای کمک بگیرید.

عیب یابی خطای لرزش تصویر تلویزیون

همانطور که گفتیم، دلایل زیادی برای لرزش تصویر تلویزیون شما وجود دارد. در زیر چند دلیل و البته راه حل های موجود برای رفع این مشکل، آورده شده است:

۱.      تنظیم مجدد تلویزیون

گاهی اوقات زیاد روشن ماندن تلویزیون، می تواند باعث ایجاد مشکل پرش تصاویر شود. در چنین حالتی، تنظیم مجدد تلویزیون می تواند ساده ترین روش برای برطرف کردن مشکل باشد. برای این منظور، تلویزیون را خاموش کنید. ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس مجددا آن را روشن کنید.

اگر مشکل برطرف نشد، خواندن مقاله را ادامه دهید.

۲.      حالت بهره وری انرژی را خاموش کنید

اکثر تلویزیون های هوشمند امروزی با یک گزینه بهره وری انرژی ارائه می شوند. هنگامی که این گزینه فعال باشد، می تواند باعث پرش تصویر صفحه تلویزیون شود. بنابراین با غیرفعال کردن این گزینه، احتمالا مشکل پرش تصویر برطرف خواهد شد.

اگر سوسو زدن تصاویر تلویزیون پس از قطع این حالت، متوقف شود، به این معنی است که تلویزیون انرژی کافی برای عملکرد صحیح را دریافت نکرده بوده است.

بنابراین در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با 10 روش سریع و راحت برای تعمیر تلویزیون با تصاویر در حال لرزش آشنا کنیم.

۳.      تلویزیون را از برق بکشید

راه حل دیگری که برای حل مشکل پرش تصویر تلویزیون پیشنهاد می شود، انجام هارد ریست است. برای این منظور باید سیم برق تلویزیون را از پریز دیواری جدا کنید تا تنظیمات تلویزیون ریست شود. پس از قطع برق، چند دقیقه صبر کنید و سپس تلویزیون را روشن کنید. با این کار نیز معمولا مشکل پرش تصویر برطرف خواهد شد.

۴.      محل نصب تلویزیون را تغییر دهید

قرار گرفتن تلویزیون در زاویه بدی از خانه، می تواند روی صفحه نمایش آن اثر بگذارد. سعی کنید تلویزیون را به محل دیگری منتقل کنید.

۵.      کابل برق را بررسی کنید

کابل برق تلویزیون را به جهت سالم بودن آن بررسی کنید. مطمئن شوید که کابل سالم است و در صورت خراب شودن، شل بودن و یا سوخته و خمیده بودن، آن را تعویض کنید.

اگر در هنگام خارج کردن کابل ها و بررسی آن ها، متوجه شدید که لرزش تصویر فقط هنگام استفاده از یکی از ورودی ها اتفاق می افتد، ممکن است مشکل همین باشد. کابل معیوب را با یک کابل سالم جایگزین کنید.

۶.      منبع تغذیه را بررسی کنید

منبع تغذیه تلویزیون را بررسی کنید. ممکن است اشکال از پریز یا محافظ برق شما باشد. برای بررسی این مشکل، تلویزیون را مستقیما به پریز برق دیگری بزنید و یا از یک سه راهی سالم استفاده کنید تا مشکل را بررسی کنید.

در صورتی که مشکل از منبع تغذیه تلویزیون نبود، بهتر است با خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در مشهد نسبت به تعمیر هر چه سریع تر تلویزیون در منزل خود اقدام کنید.

۷.      مودم را بررسی کنید

اگر برنامه ای که در حال لرزش است، از طریق وایفای و اینترنت در حال پخش است، مشکل چشمک زدن یا پرش تصویر می تواند مربوط به اشکالات مودم باشد. برای رفع این مشکل، مودم یا روتر خود را ریست کنید.

همچنین دور بودن مودم نیز می تواند دلیل دیگر این مشکل باشد. علاوه بر این، قرار دادن مودم در محلی که آنتن دهی بهتری داشته باشد نیز اغلب مشکل را برطرف خواهد نمود.

۸.      منبع ویدیو را بررسی کنید

ممکن است اشکال لرزش تصویر تلویزیون مربوط به منبع ویدئو باشد. اگر از کانال های دیجیتالی استفاده می کنید، با تغییر کانال مشکل را بررسی کنید.

۹.      میزان نور اتاق

به یاد داشته باشید که به طور معمول صفحه نمایش تلویزیون همواره پرش دارد اما آنقدر سریع است که قابل دیدن نیست. با این حال، در برخی موارد، نور شدید محیط باعث می شود که لرزش تصویر قابل مشاهده باشد.

می توانید این مشکل را با تغییر وضعیت نور اتاق (کم یا زیاد کردن نور) برطرف کنید.

همچنین می‌توانید روشنایی صفحه تلویزیون را از طریق “تنظیمات روشنایی” تغییر دهید تا مشکل برطرف شود.

۱۰.  نرم افزار تلویزیون را به روز کنید

ممکن است نرم افزار تلویزیون شما قدیمی باشد که باعث مشکل لرزش تصویر شده است. توصیه می کنیم همواره به طور منظم نرم افزار تلویزیون خود را با روش زیر به روزرسانی کنید.

  1. گزینه تنظیمات یا Menu روی کنترل تلویزیون را فشار دهید.
  2. روی گزینه Support and Software کلیک کنید.
  3. سپس Update software را انتخاب کنید.
  4. منتظر بمانید تا نصب به روز رسانی تمام شود تا لرزش تصویر برطرف شود.

چنانچه با این ۱۰ روش مشکل برطرف نشد، روی خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در  مشهد حساب کنید.

تعمیر تلویزیون در شهر مشهد

شما می توانید علاوه بر روش های گفته شده، خدمات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در مشهد را نیز به عنوان یکی از گزینه های پیش رو در نظر بگیرید. یک مرکز نمایندگی تعمیر تلویزیون LG در مشهد با دارا بودن قطعات اصلی، می تواند بهترین خدمات را توسط تکنسین های خبره به شما ارائه نماید.

پاراتک

پاراتک در تمام نقاط و محله های مشهد، سرویس دهی دارد. برای استفاده از خدمات با گارانتی ما، می توانید با شماره های ۳۵۰۲۲۰۰۰ یا ۳۳۴۳۹۷۹۹ تماس حاصل نمایید.

بدون نظر

ورود