تشخیص زودهنگام بیماری زندگی شما را نجات می‌دهد

تشخیص زودهنگام بیماری زندگی شما را نجات می‌دهد

وقتی وضعیت جسمانی شما در شرایط ایده‌آل باشد، ممکن است احساس نیاز برای مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات پزشکی نداشته باشید. اما لازم است بدانید که عوامل بسیاری وجود دارند که سلامت شما را تهدید می‌کنند. عواملی که ناشی از عادات روزانه شماست یا عواملی که به صورت موروثی در خانواده شما وجود دارد. مانند بیماری دیابت، بیماری قلبی، سرطان و… می‌توانند خطراتی باشند که سلامت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

انجام چکاپ‌های منظم پزشکی نقش بسیار مهمی در تشخیص زود هنگام بیماری‌ها دارد. با انجام چند چکاپ پزشکی، مشکلات احتمالی در وضعیت سلامت شما مشخص می‌شود که می‌تواند در انجام اقدامات پیشگیرانه به شما کمک کند. پس ارزش آن را دارد که برای حفظ سلامت خود، چند ساعت را صرف انجام چکاپ‌های منظم پزشکی کنید.

برای دریافت نظر پزشکی رایگان از پزشکان ما به آدرسacibadem.ir  مراجعه فرمایید.

چکاپ‌های پزشکی راهی برای مراقبت‌های پیشگیرانه

انجام چکاپ‌ها و آزمایشات پزشکی به طور منظم می‌تواند به تشخیص بیماری قبل از شروع آن کمک کند. تشخیص زودهنگام بیماری نیز می‌تواند منجر به درمان آن در زمانی شود که شانس درمان بالاتر است. اکثر پزشکان، انجام چکاپ سالانه را توصیه می‌کنند. با این حال، انجام چکاپ‌های پزشکی برای افراد ۱۸ تا ۴۰ سال باید هر دو تا سه سال یک بار و برای افراد بالای ۴۰ سال باید به طور سالانه انجام گیرد. افرادی که داروهای خاص مصرف می‌کنند یا سابقه بیماری ژنتیکی در خانواده خود دارند باید معاینات و آزمایشات پزشکی را به طور مکرر و منظم انجام دهند. هدف اصلی از انجام چکاپ‌ها و آزمایشات پزشکی، شناسایی عوامل بیماری‌زا و تشخیص زودهنگام بیماری است. بررسی فشار خون و کلسترول خون یا انجام آزمایش پاپ اسمیر برای غربالگری سرطان دهانه رحم، نمونه‌هایی هستند که در صورت مشاهده نتایج غیر طبیعی در آن‌ها می‌توان درمان مؤثر را قبل از پیشرفت بیماری انجام داد. اینکه انجام کدامیک از آزمایشات و معاینات برای شما مورد نیاز است، بستگی به سن، وضعیت سلامت، سابقه خانوادگی و سبک زندگی شما (نوع تغذیه، فعالیت، وضعیت سیگاری بودن و …) دارد.

کدام برنامه چکاپ پزشکی برای شما مناسب است؟

گروه سلامت آجی بادم، برنامه‌های چکاپ پزشکی استانداردی را با توجه به سن و جنسیت شما ارائه می‌دهد. در بیمارستان آجی بادم، برنامه‌های چکاپ پزشکی مختلفی برای زنان، مردان و کودکان ارائه می‌شود که هدف آن، بررسی سبک زندگی، ویژگی‌های شخصیتی، سابقه خانوادگی و تجزیه و تحلیل نتایج آزمایش‌های شما است. با انجام این آزمایشات، از پیشرفت بیماری‌های احتمالی پیشگیری می‌شود و بیماری‌های جزئی، قبل از اینکه حاد شوند، درمان خواهند شد.

انجام چکاپ‌های پزشکی در بیمارستان آجی بادم چه مزایایی دارد؟

  • برخورداری از یک تیم با تجربه از متخصصین که آخرین تحولات و پیشرفت‌های علم پزشکی را دنبال می‌کنند.
  • آزمایشگاه بیمارستان آجی بادم، اولین آزمایشگاه در ترکیه است که موفق به کسب گواهینامه ISO 15189 شده است.
  • نتایج حاصل از چکاپ‌های پزشکی با دقت بسیار بالایی آنالیز می‌شوند.
  • معاینات پزشکی، آزمایشات خون و خدمات الکتروکاردیوگرافی برای حوزه‌های خاصی از چکاپ‌، طراحی شده‌اند.
  • در صورت لزوم، بیماران بین‌المللی می‌توانند از مترجم استفاده کنند.
  • نتایج چکاپ و گزارشات پزشک، به صورت دیجیتال در سیستم ثبت می‌شوند.
  • در طول فرآیند چکاپ، یک فرد متخصص بیمار را همراهی می‌کند.
  • بیماران می‌توانند نتایج آزمایشات خود را از تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گروه سلامت آجی بادم دریافت کنند.

برای دریافت نظر پزشکی رایگان از پزشکان ما به آدرسacibadem.ir  مراجعه فرمایید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود