فرانسیس انگانو با شکست سیریل گان دوباره عنوان قهرمانی UFC را از آن خود کرد

فرانسیس انگانو با شکست سیریل گان دوباره عنوان قهرمانی UFC را از آن خود کرد

فرانسیس انگانو صبح امروز سیریل گان را شکست داد و از عنوان قهرمانی سنگین وزن UFC خود دفاع کرد. انگانو که ۱۰ ماه پیش استیپه میوچیچ را ناک اوت کرده بود، برای اولین بار داشت از عنوانش دفاع می کرد.

به گزارش Mirror، گان در ماه اوت سال گذشته دِرِک لوئیس را در رویداد UFC 265 متوقف کرده بود تا بدین ترتیب دهمین پیروزی متوالی اش را در MMA کسب کرده باشد.

بیوگرافی فرانسیس انگانو از کامرون تا قهرمانی یو اف سی

این دو در کالیفرنیا رو در رو شدند و گان در دو راند اول به برتری دست یافت اما انگانو توانست به بازی برگردد. او در راند سوم موفق شد با یک حرکت دو خم گان را مقهور قدرت خود کند. «غارتگر» در راند چهارم مبارزه را نیز به نفع خود به اتمام رساند.

انگانو در مصاحبه ی پس از مبارزه اعتراف کرد که پس از پاره شدن رباط طرفی داخلی اش حین تمرین قصد داشته از مبارزه انصراف دهد.

بیوگرافی فرانسیس انگانو از کامرون تا قهرمانی یو اف سی

فرانسیس انگانو با شکست سیریل گان دوباره عنوان قهرمانی UFC را از آن خود کرد

بیوگرافی فرانسیس انگانو

قهرمانان UFC انگشت شماری را پیدا می کنید که مجبور بوده باشند تا این اندازه برای دنبال کردن رویایشان متحمل زحمت های فراوان بشوند.

فرانسیس انگانو در شهر باتیه در کامرون توسط مادرش بزرگ شد. او هر روز برای رسیدن به مدرسه می بایست ۹.۵ کیلومتر را طی کند و از سن ۱۰ سالگی مجبور بود در معدن کار کند. هنگامی که ۲۶ سال داشت تصمیم گرفت مبارز حرفه ای شود اما برای این کار ابتدا باید از کامرون فرار می کرد.

پس از این که مدتی در اسپانیا زندانی و مدتی نیز در خیابان های پاریس بی خانمان بود، توانست به MMA بپردازد و در مبارزه های محلی پشت سر هم برد کسب کند. و حالا ۸ سال پس از آغاز راهش در MMA، انگانو قهرمان سنگین وزن UFC و یکی از بزرگ ترین ستاره های آن است. در ادامه نگاهی می اندازیم به سفر ۱۴ ماهه ی وی از کامرون به فرانسه.

فرانسیس انگانو با شکست سیریل گان دوباره عنوان قهرمانی UFC را از آن خود کرد

۱- از کامرون به نیجریه

اولین مرحله در سفر انگانو به مقصد اروپا، نیجریه بود. مرز باز بین دو کشور بدین معنی بود که او برای رفتن به این کشور نیازی به تهیه ویزا نداشت. زمانی که به شهر کانو رسید، شروع به برنامه ریزی برای قسمت بعدی سفر طولانی اش کرد؛ مقصد بعدی: نیجر.

۲- از نیجریه به نیجر

انگانو برای ورود به خاک نیجر به ویزا نیاز داشت به همین خاطر مجبور بود تمام تلاشش را بکند تا با مامورین کنترل مرز و پلیس رو در رو نشود چون در آن صورت می بایست تمام پولش را به عنوان رشوه به آن ها بدهد.

۳- از نیجریه به الجزایر

زمان رد شدن از مرز، انگانو یکی از ۲۵ نفری بود که به زور پشت یک وانت جا شده بود. اگر در مسیر عبور از صحرای بزرگ آفریقا که ۲۴ ساعت به طول می انجامید، ماشین شان خراب می شد، به خاطر نبود آب، مرگ شان حتمی بود.

۴- از الجزایر به مراکش

او برای این که به مشکلی نخورد باید ویزای کشور مالی را تهیه می کرد. الجزایر با مالی رابطه خوبی داشت و همه ی شهروندان اهل مالی آزادانه می توانستند در این کشور تردد کنند. او بالاخره موفق به انجام این کار شد و سفرش را پی گرفت.

فرانسیس انگانو با شکست سیریل گان دوباره عنوان قهرمانی UFC را از آن خود کرد

۵- از مراکش به اسپانیا

زمانی که انگانو به مراکش رسید باید به یکی از دو جزیره اسپانیایی سئوتا یا ملیلیه می رفت و تقاضای پناهندگی می کرد. هر جوری که بود با موفقیت از دست پلیس مراکش فرار کرد و در نهایت خودش را به اسپانیا رساند.

۶- از اسپانیا به فرانسه

سوم آوریل بود و یک دفعه انگانو متوجه شد یک سال از زمانی که کامرون را ترک کرده بود، می گذشت. زمانی که خودش را به اسپانیا رساند، به مدت ۲ ماه در یکی از زندان ها این کشور در بند بود. نهایتا اسپانیا که به خاطر کارت شناسایی جعلی انگانو نمی توانست او را دیپورت کند، آزادش کرد. انگانو نهایتاً به فرانسه رسید. همزمان با تلاش برای یافتن یک باشتگاه مشت زنی برای تمرین، شب ها را در یک پارکینگ سر می کرد.

بیوگرافی فرانسیس انگانو از کامرون تا قهرمانی یو اف سی

پس از این که یک باشگاه بوکس پیدا کرد، مسیرش با فرناند لوپز، مربی MMA یکی شد و لوپز او را متقاعد کرد ورزشش را عوض کند. او شب ها در باشگاه می خوابید. لوپز تجهیزات لازم برای MMA را به او داد و انگانو تنها پس از چند ماه تمرین اولین مسابقه حرفه ای اش را از سر گذراند.

در سال ۲۰۱۵ سازمان UFC او را انتخاب کرد و ۷ سال بعد قهرمان این مبارزات شد.

بیشتر بخوانید:

رتبه بندی جالب مبارزان UFC: از «برترین تمام دوران» تا «اصلا مبارز نیست»

۱۰ مبارز برتر هنرهای رزمی ترکیبی یک دهه اخیر [قسمت دوم]

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • علی بهمن ۸, ۱۴۰۰

    جهت اطلاع اونایی که میگن ما چون تو ایران به دنیا اومدیم نمیتونیم موفق بشیم! دیگه از انگانو که بدتر نیستید با تلاش و توکل میشه موفق شد تو هر کشوری

    • کاظم اسفند ۷, ۱۴۰۰

      دمش گرم استیل بی نظیر و مشتای قدرتی،شخصیت عالی،حلالش،علاقه شدیدی بهش دارم،بزنت تمامه بازی،فقط باید قصر دربری،از اولین مبارزش با موهای بلند،همیشه فکر میکردم یه روزی به جایی میرسه،