جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مخالفت خود را با ورود زنان به استادیوم ها اعلام کرد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مخالفت خود را با ورود زنان به استادیوم ها اعلام کرد

در شرایطی که چند سالی است بحث ورود زنان به استادیوم ها به یک بحث جنجالی تبدیل شده و حتی فشارهایی از جانب فیفا برای اجازه ورود به زنان به ورزشگاه ها در مسابقات داخلی و بین المللی را در پی داشته است، ولی‌الله لونی، رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه‌ای به سید ابراهیم رییسی مخالفت خود و جامعه مدرسین با ورود زنان به استادیوم ها را اعلام کرد. این اتفاق در حالی است که برخی از رسانه ها، مقامات وزارت ورزش و فدارسیون فوتبال از اخذ مجوز اجازه ورود زنان به ورزشگاه برای بازی تیم ملی ایران با عراق خبر داده بودند. گفته می شود که برای این بازی مجوز حضور ۱۱ هزار تماشاگر صادر شده که هزار نفر آن ها تماشاگران عراقی، ۲ هزار نفر تماشاگران زن ایرانی و ۱۰ هزار نفر نیز تماشاگران مرد ایرانی خواهند بود.

مخالفت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ورود بانوان به ورزشگاه ها

رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این نامه خطاب به رییس جمهور چنین نوشته است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک حضرت آیت الله دکتر رئیسی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

-دام عزه-

سلام علیکم

تصدی سمت ریاست جمهوری توسط حضرت عالی، بارقه‌های امید را در دل دلسوزان نظام بالا برد. روحیه جهادی و تلاش‌های شبانه روزی جناب عالی در این مدت کوتاه، جهت برطرف کردن مشکلات مردم، نگرش قاطبه مردم به حاکمیت دینی را که در سالهای گذشته به شدت خدشه دار شده بود، تا حدود زیادی ترمیم کرده است. با این وجود در مواردی اندک، تصمیمات حاشیه‌ساز در مجموعه دولت گرفته می‌شود که با رویکرد و منش حضرت عالی مطابقت ندارد. مسئله اجازه ورود بانوان گرامی به ورزشگاه‌ها از آن جمله است.

مستحضرید این مسئله که مورد مخالفت صریح رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه نیز قرار گرفته، نه تنها در ردیف مشکلات و مسائل دارای اولویت بانوان جامعه نیست بلکه اساساً برخلاف ارزش‌های اسلامی ایرانی بوده و در راستای نگاه ابزار محور غرب به زن است.

پرداختن به چنین موضوعاتی در زیر مجموعه دولت حضرت عالی، موجب شگفتی بدنه انقلابی و متدین جامعه که حامی شما بوده و هستند، می‌شود.

از وزارت ورزش تحت مدیریت مستطاب‌عالی انتظار می‌رود تا در راستای دیدگاه‌های جنابعالی سیاست گذاری و اقدام فرمایند.

دلسوزان کشور و مردم از دولت حضرت عالی انتظار دارند علاوه بر رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که اولویت امروز کشور است، در راستای اصلاح سیاست‌ها و عملکرد مخرب فرهنگی که در دولت قبل شدت یافت نیز گام‌های اساسی و بزرگی بردارد.

از این رو با توجه به استقامتی که از حضرت عالی در دفاع از ارزش‌ها سراغ داریم انتظار این است ضمن جلوگیری از اجرایی شدن این تصمیم، بخش‌های مختلف دولت را از هرگونه اقدام حاشیه ساز و برخلاف اولویت‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور منع و برحذر دارید.

منتظر تصمیم انقلابی و شرعی وزارت ورزش و جوانان هستیم.

توفیقات روزافزون جناب عالی را از درگاه حضرت احدیت خواستارم.

ولی اله لونی

مدرس حوزه علمیه قم

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • کاوه بهمن ۶, ۱۴۰۰

  «روحیه جهادی و تلاش‌های شبانه روزی جناب عالی در این مدت کوتاه، جهت برطرف کردن مشکلات مردم، نگرش قاطبه مردم به حاکمیت دینی را که در سالهای گذشته به شدت خدشه دار شده بود، تا حدود زیادی ترمیم کرده است.»
  نه بابا! الان توی این ۶ ماه کدوم یکی از مشکلات مردم برطرف شده که نگرش مردم ترمیم شده باشه؟ یک مورد کوچولو هم بگی بهت جایزه میدم.

  • کاوه بهمن ۶, ۱۴۰۰

   «مسئله اجازه ورود بانوان گرامی به ورزشگاه‌ها … اساساً برخلاف ارزش‌های اسلامی ایرانی بوده و در راستای نگاه ابزار محور غرب به زن است.»
   پیوند گودرز و شقایق مبارک! بفرمایید “ارزش‌های اسلامی” نه “اسلامی ایرانی”. بیشتر از این هم نمی نویسم چون توی کامنت قبلیم حذفش کردین!