قاسم گلی کمدین معروف لس آنجلسی درگذشت

قاسم گلی کمدین معروف لس آنجلسی درگذشت

قاسم گلی متولد ۱۳۲۳ در مشهد، کمدین تئاتر و نمایشنامه های رادیویی بود. وی کارش را از تئاتر شروع کرد و کم کم پا به وادی رادیو گذاشت و در بخش نمایشنامه خوانی و صداپیشگی مشغول به کار شد و رفته رفته بیش از پیش شناخته شد. اجراهای قاسم گلی در لاله زار تهران نیز محبوبیت خاص خود را داشت.

بعد از انقلاب، ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد. پس از مدتی از آن جا به کانادا و سپس به امریکا رفت. در آن جا دومرتبه فعالیت خود را در قالب تئاترهای کمدی از سر گرفت و چند سالی هم در شبکه های ماهواره ای فعالیت داشت و موفق شد به شهرت و محبوبیت دست بیابد.

قاسم گلی بیوگرافی

او پس از مهاجرت و آشنایی با حمید شب خیز در تلویزیون او (آی تی ان) به عنوان کمدین و مجری بخشی از برنامه ها را اجرا می کرد. او برنامه «گلی شو» را اجرا می کرد که طرفداران بسیاری داشت. قاسم گلی مدتی با شبکه «من و تو» نیز همکاری داشت اما تصمیم گرفت با این شبکه قطع همکاری کند. قاسم گلی چند نمایش را هم با بعضی از بازیگران قبل از انقلاب از جمله شهناز تهرانی و پرویز صیاد اجرا کرده است.

مدتی پیش، شهناز تهرانی، بازیگر قدیمی را همسر وی معرفی کردند که این خبر شایعه است و صحت ندارد. و باز گفته شده بود که او به ایران آمده و در کیش توسط پلیس دستگیر شده و علت دستگیری وی را نیز قتل اعلام کرده بودند که در نهایت مشخص شد این هم شایعه است. البته او چند مرتبه به همراه دخترش، ساحل، به ایران آمده و سپس به آمریکا بازگشته بود.

قاسم گلی کیست؟

گلی در سال های اخیر به علت کهولت سن از مجریگری کناره گرفته و خانه نشین شده بود. مدتی نیز با کرونا دست و پنجه نرم می کرد اما نهایتاً در ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ بر اثر ایست قلبی در لس آنجلس درگذشت.

بیشتر بخوانید:

نصرت الله وحدت کمدین پیشکسوت درگذشت

جری استیلر، کمدین و پدر بن استیلر درگذشت

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود