مزایای یادگیری مکالمه بصورت آنلاین

مزایای یادگیری مکالمه بصورت آنلاین

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آموزش آنلاین مکالمه زبان انگلیسی تقریبا از ۶ سال پیش در داخل کشور ما رواج پیدا کرد ولی تنها پس از ظهور ویروس کرونا و قرنطینه عمومی بود که این روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی محبوبیت بسیاری را داخل کشور پیدا کرد و بسیاری از آموزشگاه های سنتی و حضوری نیز به این سبک آموزش روی آوردند. ولی آیا این روش تدریس زبان انگلیسی بازدهی کافی را در بر دارد؟ مزایای یادگیری مکالمه آنلاین زبان انگلیسی کدام موارد هستند. در این بخش تلاش می شود به این دو پرسش اصلی زبان آموزان پاسخ داده شود.

در پاسخ به سوال اول باید گفت که بازدهی یادگیری آنلاین مکالمه زبان انگلیسی نه تنها پایین تر از یادگیری حضوری نیست بلکه از آنجایی که عوامل روحی و ذهنی کمتر بر روی فرایند یادگیری تاثیر دارند بازدهی آن ها نسبت به دوره های حضوری به مراتب بالاتر است. در کلاس های آنلاین معمولا مدرس زمان بیشتری را بر روی آموزش صرف می کند و تمرینات نیز دقیق تر از دوره حضوری تصحیح می شوند که تمامی این ها بر روی یادگیری زبان آموز تاثیر مستقیم می گذارد. ولی مزایای یادگیری آنلاین مکالمه زبان انگلیسی کدام موارد هستند؟

انعطاف پذیری

مهم نیست که از نظر جغرافیایی در کدام منطقه از جهان هستید، می توانید یادگیری مکالمه به صورت آنلاین را در هر شرایطی دنبال کنید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و یک کامیپوتر یا حتی تبلت است. معمولاً می‌توانید روز و ساعتی را که بیشتر برای شما مناسب است و همچنین تعداد درس‌هایی را که می‌خواهید در هر هفته بخوانید، انتخاب کنید. شما می توانید مطالعات زبان خود را با زمان شغلی یا شخصی خود تطبیق دهید.

تنوع دوره ها

شما می توانید بر اساس هدفی که در ذهن دارید، از میان طیف وسیعی از دوره های آنلاین مکالمه یکی را انتخاب کنید. آیا باید برای امتحان زبان انگلیسی آماده شوید یا تنها قصد دارید برای یک سفر مهارت مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟ فارغ از اهداف شما دوره های آنلاین مکالمه زبان انگلیسی همیشه برای شما یک حق انتخاب مناسب را پیش رو قرار می دهد.

هزینه دوره

دوره های آنلاین مکالمه زبان انگلیسی معمولاً بسیار ارزان تر از درس های حضوری زبان انگلیسی هستند. علاوه بر آن از آنجایی که نیاز به جابجایی  برای حضور در آموزشگاه را ندارید معمولا هزینه کمتری را صرف حمل و نقل می کنید. یکی از الزامات کلاس های آنلاین مکالمه نیز ارائه کتاب ها و منابع دیگر به صورت پی دی اف است که همین امر سبب می شود هزینه مازادی برای تهیه کتاب هزینه نشود.

ابزار یادگیری

از آنجایی که در فرایند یادگیری آنلاین مکالمه زبان انگلیسی مدرس محدودیت های معمول کلاس های حضوری را ندارد ، می تواند برای انتقال مفاهیم از تمامی منابع کمک درسی نیز بهره بگیرد. این منابع می تواند شامل پادکست ، کتاب های داستان الکترونیکی و حتی مجلات انگلیسی پی دی اف باشد.

دسترسی همیشگی به تمرینات و موارد آموزشی  

شاید اگر از هر زبان آموزی بپرسید این مزیت را به عنوان اصلی ترین مزیت یادگیری آنلاین مکالمه در نظر بگیرد. از آنجایی که دوره های آنلاین به صورت از پیش ضبط شده می باشند شما در هر زمان و هر  مکانی می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. این مسئله فشار بار روانی موجود در کلاس های حضوری را به شدت کم می کند.

نظم فردی

خاموش کردن تلویزیون یا کنار گذاشتن تلفن همراه به منظور ادامه فرایند یادگیری آنلاین زبان انگلیسی کار اصلا ساده ای نیست ولی اگر قصد دارید این فرایند را به صورت آنلاین دنبال کنید باید در دورن خود یک انضباط فردی و رویه اساسی را ایجاد کنید.

تمرکز بیشتر

یکی از حسن های دوره های آنلاین مکالمه زبان انگلیسی بالا بردن قدرت تمرکز زبان آموزان در حین یادگیری است. هنگامی که زبان آموز در کلاس حضوری شرکت نمی کند انجام تمرکز نیز کاری بسیار دشوار تلقی می شود ، از این رو به منظور بالا بردن تمرکز باید زبان آموز از قدرت تمرکز و توجه خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرد.

اعتماد به نفس

آیا از ورود به کلاسی پر از غریبه و صحبت به زبان دوم خجالت می کشید؟ یادگیری آنلاین مکالمه زبان انگلیسی نه تنها زبان انگلیسی شما را بهبود می بخشد ، بلکه می تواند اعتماد به نفس شما را نیز افزایش دهد. اگر می خواهید تحصیلات زبان انگلیسی خود را در خارج از کشور ادامه دهید، یک دوره آنلاین مکالمه راهی عالی برای تقویت مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی شما به حساب می آید.

انگلیش کلینیک

آموزشگاه های زبان با کیفیت در سراسر جهان طیف گسترده ای از دوره های آنلاین انگلیسی را ارائه می دهند که انعطاف پذیر و مقرون به صرفه هستند و به منظور کمک برای دستیابی به اهداف خود طراحی شده اند. یکی از دره هایی که بر اساس استاندارد های بین المللی دوره های آنلاین مکالمه طراحی شده است ، دوره های مکالمه انگلیش کلینیک است که از سال ۱۳۹۴ به منظور آموزش مجازی زبان آموزان فعالیت خود را آغاز کرده است. در این دوره ها دکتر حامد رفیعی با اتکا به سالها تدریس آنلاین توانسته است ، یکی از به روز ترین دوره های زبان انگلیسی را در داخل کشور طراحی کند.

بدون نظر

ورود