همه چیز در مورد برنامه همسریابی همدم ؛ از نحوه ثبت نام تا هزینه بسته ها

همه چیز در مورد برنامه همسریابی همدم ؛ از نحوه ثبت نام تا هزینه بسته ها

شاید این روزها نیز شما تبلیغ پلتفرم همدم یا برنامه همسریابی همدم را در سطح تهران دیده باشید که با جملاتی مانند «سیب داریم، انار داریم/ عروس باوقار داریم» و «ما پارتی بازی کردیم، عروس رو راضی کردیم» سعی در تبلیغ این برنامه همسریابی یا به قول خود پلتفرم، همدم یابی را دارد. برنامه همسریابی همدم وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و ساخته شده توسط موسسه تبیان است که به طور رسمی کار خود را در اواخر تیرماه جاری آغاز کرد.

نحوه ثبت نام و هزینه استفاده از اپلیکیشن همسریابی همدم

نحوه ثبت نام و هزینه استفاده از اپلیکیشن همسریابی همدم

محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی رسمی از پلتفرم همسریابی همدم گفت:

زمانی که مطلع شدم چنین برنامه‌ای تدبیر شده است دو نگاه شکل گرفت، یکی این که این برنامه در شأن حضور رئیس قوه است یا خیر، که بنده احساس کردم در کنار تمام اقداماتی که سازمان تبلیغات انجام داده است، این اقدام یک کار ماندگار بوده و برای حل یکی از مشکلات اساسی جامعه است، لذا حضور در این مراسم را وظیفه دانستم. پلتفرم همدم یعنی فرزند زمانه خویش هستیم و توانسته‌ایم با کمترین هزینه، بیشترین کار را با خطایی متمایل به صفر انجام دهیم در حالی که بسیاری از اقدامات پرخرج در سازمان‌های مختلف نتوانست این کار را انجام دهد.

زهره حسینی مدیر طرح همسان گزینی و مدیر محصول برنامه همسریابی همدم نیز گفته است که این اپلیکیشن از هوش مصنوعی می تواند برای زوج های مناسبی را برای افراد مجرد پیدا کند:

شاخص‌های همسان گزینی را در نظر گرفتیم و جوانانی که در سیستم ما ثبت نام کردند می‌توانند یا خودشان از بین کاربران شخصی را برای آشنایی انتخاب کنند و یا این موضوع را به سیستم هوش مصنوعی اپلیکیشن واگذار نمایند.

نحوه ثبت نام و هزینه استفاده از اپلیکیشن همسریابی همدم

برنامه همسریابی همدم پس از پشت سر گذاشتن یک دوره آزمایشی، بالاخره روز ۲۱ تیر ماه سال جاری در خانه نوآوری تبیان رونمایی شد. علیرضا دهفولی، معاون نوآوری تبیان در این مراسم در مورد قابلیت ها و شیوه ثبت نام در پلتفرم همدم گفته است:

در حوزه ازدواج سنتی نوین سعی می‌ شود که خانواده‌ ها با هم آشنا شوند. با توجه به اینکه حمایت و رضایت خانواده‌ ها عامل پایداری ازدواج‌ ها است، ما براین مبنا به روش ازدواج سنتی پلتفرم همدم را که در ادامه توسعه سایت همسان‌‌ گزینی تبیان است، را در مقیاس کشوری رونمایی کردیم. پیشتر همدم یک وب‌ سایت بود که کل فرآیند در آن به صورت دستی انجام می‌شد. یعنی کل فرآیند معرفی افراد به یکدیگر، توسط افراد خبره پشت سیستم صورت می‌گرفت. هم‌ اکنون برای کاربران اندروید و برای کاربران iOS به‌صورت وب اپلیکیشن در دسترس است.

نحوه ثبت نام و هزینه استفاده از اپلیکیشن همسریابی همدم

دهفولی در مورد شیوه استفاده از برنامه همسریابی همدم نیز گفته بود که کاربران می توانند مشخصات اولیه جنس مخالف مورد نظرشان را مطالعه کرده و پیشنهاد خود را برای وی ارسال نمایند:

اگر طرف مقابل هم تاییدیه بدهد، وارد پنل معرف می‌شوند. معرف مشخصات مورد نیاز ۲ طرف را بررسی می‌کند و اگر تایید شد، با خانواده‌ها تماس می‌گیرند و آنها را به هم معرفی می‌کنند. تاکید ما در این پلتفرم روی خانواده‌ها است و تمام فرآیند با آگاهی خانواده‌ها جلو می‌بریم.

وی در مورد نحوه ثبت نام افراد در اپلیکیشن همسریابی و شیوه راستی آزمایی مشخصات درج شده افراد در آن نیز گفته است:

احراز هویت به صورت آنلاین از طریق سامانه‌ های حاکمیتی و دولتی صورت می‌ گیرد. کاربران همچنین یک سری داده‌ های شخصی هم مانند مسائل خانوادگی، اطلاعات ظاهری و اعتقادی را هم وارد پلتفرم می‌ کنند، برخی از داده‌ ها هم مانند صفحه اول و دوم شناسنامه یا گواهی اشتغال به کار به صورت عکس بارگذاری می‌ شوند. وقتی اطلاعات تکمیل شد، برای غربالگری ابتدایی دو آزمون روانشناختی برگزار می‌ کنیم، براساس جوابی که از این آزمون استخراج می‌ شود، مدارک و پاسخ آزمون کاربر تایید و وارد فرآیند همدم‌ یاب می‌ شود.

نحوه ثبت نام و هزینه استفاده از اپلیکیشن همسریابی همدم

در صورتی که یکی از کاربران، کاربر دیگری را با پیشنهاد سیستم پذیرفت و تایید کرد بعد از آن نوبت به مرحله آشنایی می رسد. سازندگان اپلیکیشن همسریابی همدم مدعی هستند که بعد از آشنایی دو نفر از طریق این پلتفرم و ازدواجشان نیز آن ها را پایش خواهد کرد. دهفولی در این باره نیز تصریح کرده است:

در پلتفرم همدم تا پیش از آنکه ازدواج صورت بگیرد، معرفی که به عنوان پشتیبان زوجین حضور دارد، تک تک مراحل را با زوجین جلو می‌رود و خانواده‌ ها را در این زمینه همراه می‌ کند. پلتفرم همدم تا لحظه‌ ای که این افراد عقد کنند و پس از آن یعنی ۲ تا ۳ سال بعد آنها را پایش می‌ کند. در پلتفرم پیشین ما تا ۴ سال زوج‌ها را پایش می‌ کردیم. یکی از پارامترهای خیلی خوبی که در مدل قبلی یعنی همسان‌ گزینی وجود داشت این بود که تقریبا هر ۶ ماه یکبار با افرادی که ازدواج کرده بودند، تماس گرفته می‌ شد. مواردی وجود داشت که با هم مشکلاتی داشتند و ما به مراکز مشاوره مورد تایید تبیان معرفی می‌ کردیم.

وی در مورد هزینه استفاده از اپلیکیشن همدم نیز اعلام کرد که اکنون کاربران باید مبالغ و هزینه های اندکی پرداخت کند که باعث می شود نوعی بازدارندگی در بحث تنوع طلبی کاربران و کلاهبرداری ایجاد شود.

نحوه ثبت نام و هزینه استفاده از اپلیکیشن همسریابی همدم

نحوه ثبت نام در برنامه همسریابی همدم

در وبسایت تبیان در مورد برنامه همسریابی همدم اعلام شد که نسخه اندروید آن از طریق کافه بازار و نسخه تحت وب آن برای سیستم عامل IOS در دسترس قرار دارد. برای ورود به برنامه همدم باید ابتدا شماره تلفن تان را وارد کرده و سپس با دریافت کدی شش رقمی وارد آن شوید. در صورت دریافت نکردن کد تایید باید ساعت گوشی خود را با ساعت جهانی تنظیم کنید. پس از ورود به برنامه همدم با چهار گزینه همدم یاب، مجله، مشاوره و بیشتر روبرو خواهید شد که باید در ابتدا اطلاعات شخصی تان مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، قد و وزن، رنگ پوست، رنگ چشم، نوع پوشش، وضعیت تاهل، شهر و استان محل زندگی خود و فرد مورد نظرتان را وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید تا اطلاعاتتان در سامانه ثبت شود.

با همین اطلاعات، اپلیکیشن همدم یاب چند نفر را به شما پیشنهاد خواهد داد اما با وارد کردن اطلاعات دقیق تر در مورد خودتان، پیشنهادهای دقیق تر و مناسب تری با وضعیت تان به شما داده می شود. این اطلاعات اضافی شامل تلفن ثابت، نشانی، سطح تحصیلات، وضعیت تحصیلی، رشته تحصیلی، عنوان شغلی، نوع قرارداد، متوسط درآمد، نوع پوشش خانواده، وضعیت نظام وظیفه، سلامتی، وضعیت محل سکونت خانواده، میزان پس انداز، اعتقادات مذهبی، مصرف دخانیات، گوش دادن به موسیقی و این قبیل اطلاعات خواهند بود. تا پیش از تکمیل اطلاعات نخواهید توانست که به کاربران جنس مخالف دسترسی داشته باشید.

پس از وارد کردن اطلاعات و آپلود کردن عکس مدارک لازم از شما خواسته می شود که در یک آزمون روانشناسی ۹۰ سوالی استفاده کنید و پس از آن نوبت به آزمون ۲۴۰ سوالی دیگری می رسد. پس از تکمیل ثبت نام، آپلود مدارک و انجام تست ها، باید ثبت نام و مدارک شما توسط کارشناس اپلیکیشن همدم صورت گیرد و حداکثر پس از سه روز حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

هزینه ثبت نام در برنامه همسریابی همدم

برای نصب و ثبت نام در اپلیکیشن همسریابی همدم هزینه ای دریافت نمی شود اما کاربران در ادامه باید برای خرید بسته های ارائه شده که انتخاب همدم را آسان تر و دقیق تر می سازد بسته هایی را خریداری کنند که قیمت آن ها بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امیر حسین فروردین ۱۰, ۱۴۰۲

    تلگرام همدم واریزی برای امید عزیزی که کلاه بردار هستن