کیلیان مورفی از احساس غریبش درباره فصل آخر سریال «پیکی بلایندرز» می‌گوید

کیلیان مورفی از احساس غریبش درباره فصل آخر سریال «پیکی بلایندرز» می‌گوید

در حالی که همه طرفداران سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) و شخصیت توماس شلبی مشتاقانه در انتظار پخش فصل ششم این سریال هستند؛ کیلیان مورفی، بازیگر نقش تامی شلبی، از احساساتش درباره فصل ششم  و پایانی این سریال جنایی محبوب می‌گوید.

کیلیان مورفی، بازیگر ایرلندی، که پیش از این در فیلم های دانکرک (Dunkirk) و سرآغاز (Inception) ایفای نقش کرده بود  در این مجموعه در نقش شخصیت اصلی و رئیس باند پیکی بلایندرز ، توماس “تامی” شلبی بازی می کند، و  بازیگران مکمل عالی دیگری نیز  مانند پل اندرسون، جو کول، آنابل والیس، فین کول و هلن مک کروری فقید برای هرچه بهتر شدن داستان به او می پیوندند.

همچنین ستارگان برجسته دیگری از جمله سم نیل، تام هاردی، شارلوت رایلی، آدرین برودی، آنیا تیلور جوی، آیدان گیلن و سام کلافلین در پیکی بلایندرز به عنوان بازیگر مهمان ایفای نقش کرده‌اند.

کیلیان مورفی در مورد فصل ششم پیکی بلایندرز می گوید

این مجموعه تلویزیونی محبوب بریتانیایی که توسط استیون نایت خلق شده و در شهر بیرمنگام انگلستان می‌گذرد، پس از جنگ جهانی اول اتفاق می‌افتد و حول محور سوء استفاده‌های سازمان جنایی معروفی به  نام پیکی بلایندرز می‌چرخد. این گروه که از محرومیت‌های شدید اقتصادی طبقه کارگر انگلیس خارج شده بود، بیشتر از مردان جوان طبقه متوسط تشکیل شده بود.

داستان این باند خیالی بر اساس باند واقعی جوانان شهری است که از دهه ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰  فعالیت می کردند. پیکی بلایندرز برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۳ عرضه شد و در طول پنج فصل اول طرفداران زیادی را در سراسر جهان به دست آورده است.

حالا مورفی در مورد پایان یافتن پیکی بلایندرز با فصل ۶، درباره احساسش از این موضوع می‌گوید:

شبیه پایان چیزی ست که صحبت کردن در مورد آن عجیب است. من هنوز درکی ندارم. شاید وقتی این کار تمام شد، دیدگاهی متفاوت داشته باشم. این پایان ۱۰ سال اخیر زندگی من است. یک ماجراجویی بزرگ با تعداد زیادی از همکاران و افرادی که شما نیز بسیار به آنها نزدیک شدید.

بازی مورفی در Peaky Blinders در نقش تامی شلبی کاریزماتیک، بدون شک بزرگترین نقطه فروش این سری بوده است. در حالی که این بازیگر ایرلندی به طور قابل درک خاطرات خوبی از بازی در این شخصیت دارد، او  این تجربه را  بسیار طاقت فرسا توصیف کرده است، که با توجه به پیچیدگی نقش جای تعجب ندارد.

کیلیان مورفی در مورد فصل ششم پیکی بلایندرز می گوید

بخشی از فرآیندی که مورفی برای ایفای هرچه بهتر شخصیت تامی انجام داده شامل یادگیری لهجه بیرمنگامی ست و البته، کشیدن بیش از ۳۰۰۰ سیگار گیاهی تقلبی در هر فصل  که نشان‌دهنده تعهد او به نقش است. .

مورفی که در ابتدا برای ایفای نقش شخصیت‌های شرور در فیلم‌هایی مانند «بتمن آغاز می‌کند» کریستوفر نولان و «چشم قرمز وس کریون» شناخته شده بود، قبل از ایفای نقش تعیین‌کننده‌ی حرفه‌ای خود در نقش تامی شلبی، که پس از اکران فیلم مورد تحسین جهانی قرار گرفت، علاقه‌مندی خود را برای ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی بیشتری ابراز کرد.

می توان با اطمینان گفت که چهره توماس شلبی تا حد زیادی به لطف اجرای لایه ای و عالی مورفی مترادف با خود سریال شده است.

بیشتر بخوانید:

تاریخ پخش فصل آخر سریال پیکی بلایندرز رسماً اعلام شد + ویدیو

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود