هشت اصل مهم آرایش چشم برای افراد عینکی

هشت اصل مهم آرایش چشم برای افراد عینکی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خانم‌هایی که از عینک استفاده می‌کنند؛ احساس می‌کنند که آرایش چشم و چشمان آنها از پشت عینک به خوبی دیده نمی‌شود. البته نباید فراموش کرد که خود عینک می‌تواند فرم زیبایی به چشم‌ها بدهد. گاهی اوقات عینک‌ها چشم را بزرگتر کرده و آنها را نمایان‌تر می‌کنند. با این حال باید بدانید که چشم‌های خود را به چه صورت از پشت عینک آرایش کنید که زیباتر شود.

برای آرایش کردن چشم‌ها زیر عینک باید آنها را به گونه‌ای آرایش کنید که بعد بگیرند. برای این کار می‌توانید از هایلایت استفاده کنید و قسمت‌هایی را تیره و قسمت‌هایی را روشن کنید. بنابراین شما به پالت رنگ و توجه به چند نکته‌ای که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم؛ نیاز دارید. پس با ما همراه شوید.

 1. چشم‌های پف دار

اگر زیر چشم‌های شما پف یا هاله سیاه رنگ دارد می‌توانید از کانسیلر برای محو کردن این سیاهی استفاده کنید. سپس با استفاده از پودر صورت می‌توانید این کانسیلر را تثبیت کنید. کانسیلر برای افراد عینکی بسیار پرکاربرد است زیرا استفاده زیاد از عینک موجب ایجاد سیاهی در زیر چشم‌ها شده و کانسیلر به محو شدن آنها کمک می‌کند.

برای آرایش کردن چشم‌ها زیر عینک باید آنها را به گونه‌ای آرایش کنید که بعد بگیرند. برای این کار می‌توانید از هایلایت استفاده کنید
خط چشم دنباله دار
 1. خط چشم دنباله دار

گاهی اوقات استفاده از عینک موجب می‌شود تا چشم‌های شما نزدیک‌تر به هم به نظر برسد. شما برای حل این مشکل می‌توانید خط چشم خود را دنباله دار بکشید. بسیاری از عینک‌ها پهن‌تر از چشم‌های شما هستند و این موضوع کمک می‌کند تا خط چشم شما و آرایش چشمهایتان بیشتر دیده شده و فضای کافی برای آرایش خوب آنها را داشته باشید. انواع خط چشم مویی، ماژیکی، کاسه ای و ژله ای، و همچنین خط چشم در مدل‌های آبی، اکلیلی، رنگی و غیره در بازار موجود هستند که برخی از آنها ضد آب هستند و استفاده از مارک  اصل مانند آکوا، اسنس، کالیستا، فلورمار  و غیره کمک می‌کند تا به چشم‌های شما آسیب وارد نشود. خط چشم مویی حالت مایع داشته و برای حرفه‌ای‌ها و آرایشگرها مناسب است. اما انواع مدادی و ماژیکی خط چشم برای افراد عادی و آرایشگران مبتدی گزینه مناسب‌تری است.

 1. مرتب کردن ابروها

عینک مانند قاب بر روی چهره شما عمل می‌کند و ابروهای شما می‌تواند این قاب را کامل کند. بهتر است کمی ابروهای خود را پر کنید اما به صورتی پر نشود که زاویه دار و بسیار تیره به نظر برسد. درواقع شما باید سعی کنید تا آرایش چشم زیر عینک زیبا و طبیعی جلوه کند. آرایش بیش از حد و بی‌دقت می‌تواند زیبایی چشم‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین فقط نیاز است که ابروهای خود را مرتب و یک دست کنید تا جلوه عینک و آرایش چشم‌های شما بیشتر شود.

 1. استفاده از ریمل چند کاره

شما می‌توانید از انواع ریمل چند کاره برای فر دادن و صاف کردن مژه های خود استفاده کنید. ریمل چند کاره مژه شما را بالا می‌کشد و اگر از نوع  ضد آب آن استفاده کنید در صورت بلند بودن ریمل‌ها مجبور به پاک کردن زیر چشم‌ها در هنگام استفاده از عینک نخواهید شد.  بهتر است قبل از حالت دادن مژه‌ها به بالا مقداری از ریمل را روی قسمت بالایی مژه قرار دهید و سپس از پایین به بالا و از نزدیک ریشه آنها را ریمل بزنید. در کنار قیمت و  خوب بودن مارک ریمل، اصل بودن برند آنها هم در هنگام خرید اهمیت دارد. بهتر است از بهترین مارک‌ها مانند مک، لانکوم و برندهای ایرانی معتبر مانند مای، این لی، شون و غیره خریداری کنید تا سلامت چشم‌های شما به خطر نیفتد. انواع حجم دهنده و رنگی ریمل مژه هم این روزها طرفداران زیادی دارند که برای افراد عینکی رنگ مشکی بهتر از دیگر رنگ‌ها است. اما نباید فر کردن مژه‌ها فراموش شود.

برای آرایش کردن چشم‌ها زیر عینک باید آنها را به گونه‌ای آرایش کنید که بعد بگیرند. برای این کار می‌توانید از هایلایت استفاده کنید
آرایش پلک پایین
 1. آرایش پلک پایین

نکته مثبتی که استفاده از عینک دارد آن است که چشم‌های شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. شما می‌توانید با اضافه کردن کمی رنگ به پلک پایین خود چشم‌ها را زیباتر کنید. شما با این کار تفاوت بسیار زیادی را در آرایش چشم‌ها و در کل زیبایی صورت خود احساس خواهید کرد.

 1. استفاده از سایه چشم

گاهی اوقات افراد عینکی تصور می‌کنند که به دلیل آنکه عینک دارند نیازی به استفاده از سایه نیست. درحالیکه شما می‌توانید روی پلک بالا سایه زده و آن را پررنگ کنید تا بهتر نمایش داده شود. تفاوت را زمانی احساس خواهید کرد که جلو آینه بایستید و خود را با قبل از استفاده از سایه مقایسه کنید.

 1. آرایش لب

آرایش چشم در آرایش لب هم تاثیر زیادی خواهد داشت. اگر آرایش چشم‌های شما شامل ریمل و خط چشم نازک است بهتر است رنگ رژ لب شما طبیعی باشد. اگر فریم عینک شما رنگی است بهتر است رنگ رژ لب شما روشن و هم رنگ با فریم عینک شما باشد. همچنین بهتر است در صورت رنگی بودن فریم عینک از آرایش چشم کمتری استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های سرخالی و بنفش هم می‌تواند گزینه خوبی برای خانم‌های عینکی باشد زیرا استفاده از عینک توجه افراد را از لب‌ها دور می‌کند. اگر فریم عینک شما تیره است می‌توانید از رژ لب پررنگ صورتی استفاده کنید و جذاب‌تر شوید.

 1. استفاده از رژ گونه

با توجه به اینکه در افراد عینکی گونه‌ها بیشتر نمایان می‌شود استفاده از رژ گونه می‌تواند نقش مهمی در چهره این افراد داشته باشد. بهتر است شما از رژ گونه‌های کم رنگ استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر فریم عینک شما پلاستیکی است بهتر است رژ گونه شما کم و مات باشد تا با کشیده شدن عینک بر روی صورت پخش نشود. افراد با فریم‌های عینک طرح دار بهتر است از رژ گونه بسیار محو استفاده کنند.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

 • پری اسفند ۱۴, ۱۴۰۰

  باتشکر فراوان از شما خیلی عالی بود ?