واکنش جالب دونالد ترامپ به اقدام ولادیمیر پوتین در اوکراین: «حرکت هوشمندانه‌ای بود»

واکنش جالب دونالد ترامپ به اقدام ولادیمیر پوتین در اوکراین: «حرکت هوشمندانه‌ای بود»

ترامپ اقدام زیرکانه پوتین در اعزام قوی‌ترین نیروی حافظ صلح در جهان برای تصاحب مناطق جدایی طلب اوکراین را تحسین کرد و گفت ایالات متحده هم در مرزهای جنوبی باید همین کار را انجام دهد.

دونالد ترامپ روز سه شنبه، ساعاتی پس از انتشار بیانیه‌ای مبنی بر اینکه روسیه تحت نظارت او هرگز به اوکراین حمله نمی‌کرد، از طرح ولادیمیر پوتین برای حمله به اوکران به عنوان اقدامی نبوغ آمیز تمجید کرد و رهبر روسیه را بسیار زیرک خواند.

رئیس جمهور سابق ایالات متحده در صحبت با باک سکستون، پادکست‌ ساز محافظه کار گفت: «این حرکت نبوغ آمیز است. پوتین بخش بزرگی از اوکراین را مستقل اعلام می‌کند. این حرکت بسیار هوشمندانه است. این قوی‌ترین نیروی حافظ صلحی است که تا به حال دیده‌ام. ما هم می‌توانیم در مرزهای جنوبی از آن استفاده کنیم. تعداد تانک‌های ارتش بیشتر از چیزی بود که تا به حال دیده بودم. آنها صلح را حفظ خواهند کرد.»

ترامپ اقدام پوتین در حمله به اوکراین را بسیار زیرکانه خواند

ترامپ ادامه داد: «این مرد بسیار باهوش است. من او را خیلی خوب می‌شناسم. خیلی خیلی خوب. اگر من در قدرت بودم هرگز امکان نداشت چنین اتفاقی بیفتد. او آدمی است که می‌گوید من بخش بزرگی از اوکراین را مستقل اعلام می‌کنم. او از عبارات مستقل و کمک کردن به حفظ صلح استفاده کرد. این خیلی زیرکانه است. و می‌دانی پاسخ بایدن چه بود؟ هیچ. آنها هیچ پاسخی برای این کار نداشتند. این خیلی ناراحت‌کننده است.» او همچنین بایدن را مردی توصیف کرد که هیچ تصوری از کاری که انجام می‌دهد ندارد.

ترامپ اقدام پوتین در حمله به اوکراین را بسیار زیرکانه خواند

اوایل روز سه شنبه ترامپ اعلام کرد که اگر خودش هنوز رئیس جمهور بود، پوتین به اوکراین حمله نمی‌کرد و همچنین گفت روسیه در دوران ریاست جمهوری بایدن بسیار ثروتمند شده است. در بیانیه ترامپ آمده بود اگر اوضاع درست مدیریت می‌شد، مطلقا هیچ دلیلی نداشت که وضعیت فعلی که اوکراین در آن قرار دارد اتفاق بیفتد.

ترامپ همچنین به تحریم های ضعیف بایدن به شدت انتقاد کرد. او گفت: «تحریم های ضعیف نسبت به تصرف یک کشور یا بخش عظیمی از سرزمین های استراتژیک آن ناچیز و بی‌معنی است. حالا ماجرا شروع شده؛ قیمت نفت بالا و بالاتر می‌رود و پوتین نه تنها به آنچه همیشه می‌خواست دست پیدا می‌کند، بلکه به خاطر افزایش منابع نفت و گاز ثروتمندتر خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

ولادیمیر پوتین در فرمانی استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت

تنها چیزی که ولادیمیر پوتین را از حمله به اوکراین می ترساند چیست؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود