۸+۱ اشتباه آرایشی که سن شما را بالا خواهد برد

۸+۱ اشتباه آرایشی که سن شما را بالا خواهد برد

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آرایش چیزی شبیه به یک شمشیر دو لبه است. به این معنی که اثر مثبت و منفی آن به مهارت شما بستگی دارد. آرایش یک هنر است و اگر به این هنر علاقه دارید می­توانید کمی بیشتر جستجو کنید و یا در کلاس­های آموزش حرف ه­ای شرکت کنید. اگر به اندازه کافی در مورد آرایش اطلاعات نداشته باشید ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوید و سنتان بیش از آنچه هست به نظر برسد. ما این اشتباهات را برسی کرده ­ایم و با شما به اشتراک می­گذاریم.

  1. تیره کردن ابرو

از رایج ترین اشتباهات در میکاپ، تیره کردن ابروها است. اکثر افراد بر این باور هستند که ابروهایی تیره و صورتی روشن و درخشان آنها را شکل دختربچه­ ها خواهد کرد؛ به همین دلیل از رنگ­های تیره برای مداد یا سایه ابرو استفاده می­کنند و در مقابل کرم پودری بسیار روشن و براق استفاده می­کنند. این یک فاجعه است. این سبک آرایش کاملا معکوس خواهد بود و رنگ تیره چهره شمارا خشک و خشن خواهد کرد.

صورتی سفید و براق بیشتر ظاهری شلخته و چرب به چهره شما خواهد داد. ابروهای طبیعی شما بهترین رنگ برای صورتتان است. اگر نیاز است داخل ابرو کمی پرتر شود بهتر است از یک سایه ابرو مدل پودری یا مداد هم رنگ استفاده کنید و بیش از اندازه داخل ابروها را پر نکنید. پر کردن بی از اندازه فرمی غیر عادی به صورتتان می­دهد. بهترین مارک­ را برای ابروهای خود انتخاب کنید تا دچار ریزش ابرو نشوید. کالیستا و مک برای این کار مناسب به نظر می­رسند.

  1. خط لب

خط لب می­تواند کمک کننده باشد. اگر روش صحیح استفاده از آن را بدانید آرایش لب­ ها حرفه­ای و جذاب خواهد بود. انتخاب رنگ تیره برای خط لب باعث می­شود که لب­ ها کوچک­تر به نظر برسد. در انتخاب رنگ خط لب باید خود رژ را ملاک قرار دهید. آرایش­ های قدیمی به صورتی بود که رنگ خط لب بسیار تیره­ تر از رژ بود. این آرایش هم سن را بالا می­برد و هم جلوه زیبایی نداشت.

اشتباهاتی که هنگام آرایش کردن مرتکب می شوید
سایه¬های تیره
  1. سایه ­های تیره

رنگ ­های تیره در هر غالبی که استفاده شوند سن را بالا می­برند. سایه­ های تیره هم از این قاعده مستثنی نیستند. رنگ­ های تیره می­توانند چشم­ها را کمی درشت­تر کنند اما استفاده بیش از اندازه این رنگ­ها تنها شما را فردی مسن و خشن نشان خواهد داد. سایه­ های اسموکی بسیار زیبا هستند اما نداشتن مهارت در زدن این سبک سایه تمام آرایش شما را خراب خواهد کرد. رنگ ­هایی نزدیک به پوست را انتخاب کنید. کرم­، قهوه ­ای، هلویی و یا صورتی ملایم رنگ­های مناسبی برای سایه هستند. از یک برند شناخته شده استفاده کنید. استفاده از برند­های بی­ کیفیت باعث ایجاد چروک ­هایی­ در پشت پلک خواهد شد. محصولات آرایشی مای انتخاب مناسبی است. می­توانید سایه ­های تکی یا چندتایی مای را از سایت­ های معتبر سفارش دهید.

  1. در انتخاب رژ دقت کنید

رنگ­های مات با رنگدانه قوی و تیره سن شما را بالا می­برد؛ با این حال هنوز بسیاری از خانم ­ها روی رنگ­های تیره تاکید می­کنند. چهره ­ای خشن و پخته تاثیر یک رژ تیره است. رژ لب‌های مات فاقد درخشندگی هستند و کاملا با چهره طبیعی یک خانم جوان متفاوت هستند. حالت خشکی که این رژها روی لب دارند شادابی چهره شما را محو می­کند. رنگ­های تیره و مات پیری صورت را فریاد می­زنند و چهره­ خشک و خشنی را پدید می­آورند. در انتخاب رژ مثل یک دختر بچه عمل کنید. رنگ­هایی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان تناسب دارد اما هنگام استفاده از رژ تمام توانتان را برای زدن آن خرج نکنید. رنگی ملایم ایجاد کنید که بافت طبیعی لب را پوشش ندهد.  همچنین در این مقاله میتوانید بهترین راه های انتخاب رنگ رژ لب را مطالعه کنید.

  1. کانتورینگ نادرست

کانتورینگ کمی تخصصی است و روش­های بسیار متنوعی دارد. هدف اصلی این است که برجستگی­های صورت از سایه­ ها جدا شوند. زمانی در انجام این­کار خطا رخ می­­دهد که برجستگی ­ها با رنگ تیره کور شوند. کانتور در قسمت­ زیر استخوان گونه، خط زاویه فک، دو طرف بینی، محل رویش مو در ناحیه پیشانی و قسمت کوچکی از چانه استفاده می­ شود. کانتورینگ صحیح نقاط قوت صورت را برجسته می­کند.

  1. استفاده بیش از حد کرم پودر

از بین بردن بافت طبیعی پوست و پوشاندن تمام لک و کک و مک ­ها چیزی است که اکثر خانم­ ها را به وجد می ­آورد؛ نکته اینجاست که آرایش سنگین با چند لایه کرم پودر صورت شما را مصنوعی و غیر طبیعی خواهد کرد. اینطور به نظر می­رسد که شما قصد دارید کوهی از چین و چرو ک­ها را پاک کنید و یا لک­ه ای قهوه­ای صورت موجب آزار شما شده است. یک پوشش نسبی مناسب خواهد بود. نیازی نیست تمامی لک­ ها پوشیده شود. تلاشتان را بکنید که چهره­ واقعی خود را حفظ کنید و لک­ها و چین و چروک­های خود را با محصولات درمانی بهبود دهید.

  1. ابروهای بی حالت

ابروهایی رو به پایین چهره شما را خسته نشان می­دهد و تا حدی افتادگی طبیعی پلک را بیشتر نمایان می­کند. ابزارهای جدید آرایشی مثل ژل ابرو و یا صابون ابرو برای حل کردن این مشکل بسیار کاربردی است. برندی را برای این کار استفاده کنید که از ابروهایتان محافظت کند و موجب ریزش ابرو نشود.

اشتباهاتی که هنگام آرایش کردن مرتکب می شوید
لوازم آرایشی بی¬کیفیت
  1. لوازم آرایشی بی­ کیفیت

لوازم آرایش بی­ کیفیت می­توانند سن شما را بیش از آنچه هست نشان دهند. زمانی که از یک کرم ­پودر بی­ کیفیت استفاده می­ کنید نمی­ توانید انتظار داشته باشید پوشش آن ثابت باقی بماند. پس از گذشته ۱ ساعت ترک خوردن یا پوسته پوسته شدن آن باعث خراب شدن آرایشتان خواهد شد.

  1. خط مژه پایینی خود را روشن کنید

به گفته متخصصان، خط پایین مژه در حال حاضر برای آرایش یک منطقه ممنوعه است. تیره کردن پلک پایین یک سبک قدیمی آرایش است. وقتی خط چشم و ریمل روی این قسمت می­ریزد نشانه‌های خستگی را بیشتر نمایان خواهد کرد، از طرفی کشیدن خط در پلک پایین یا زدن سایه تیره به این قسمت سن شما را بالا می­برد و چشم­ها را خسته نشان می­دهد. استفاده از ریمل برای پلک پایین می‌تواند بر سیاهی‌های زیر چشم تأکید کند و این باعث می‌شود شما خسته و مسن به نظر برسید. ریمل و خط چشم را به خط مژه بالایی محدود کنید، تا چشم­های شما کمی درشت تر و بازتر شوند. برای مواقع خاص که ممکن است بخواهید از آرایش اسموکی استفاده کنیید، مژه های پایینی خود را چند درجه روشن­تر از پلک بالا کنید.

برای آنکه یک میکاپ طبیعی و زیبا داشته باشید باید از رنگ­های روشن استفاده کنید. سایه ­هایی روشن را امتحان کنید. رنگ رژگونه­ را با سایه هماهنگ کنید و یا از یک تناژ رنگی استفاده کنید و رنگ­های نزدیک به هم را به کار ببرید. هایلایتر را فراموش نکنید. هایلایتر برجستگی­ ها را به خوبی نشان می­دهد و شما را جوان­تر خواهد کرد. از برق لب استفاده کنید. برق لب، لب­ های شما را شاداب و جوان خواهد کرد و به خوبی بافت اصلی لب را نشان می­دهد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود