آیا کارتون سیمپسون‌ ها جنگ روسیه و اوکراین را هم پیش‌بینی کرده بود؟ + ویدیو

آیا کارتون سیمپسون‌ ها جنگ روسیه و اوکراین را هم پیش‌بینی کرده بود؟ + ویدیو

سیمپسون‌ ها (The Simpsons) بار دیگر یک اتفاق مهم سیاسی را پیش‌بینی کردند؛ این بار بحران میان روسیه و اوکراین.

همزمان با پخش تصاویری از ورود نیروهای روسی به اوکراین در کانال‌ها خبری، طرفداران مجموعه طنز تلویزیونی سیمپسون‌ها بار دیگر از اینکه سرخط خبرهای روز در این سریال پیش‌بینی شده شگفت‌زده شدند. در اپیزودی مربوط به سال ۱۹۹۸ از مجموعه سیمپسون‌ها با نام سیمپسون تاید (Simpson Tide) (که اشاره به فیلم جزر و مد سرخ (Crimson Tide) با بازی دنزل واشینگتن و جین هکمن دارد) روسیه پس از حادثه‌ای بین‌المللی از سوی هومر سیمپسون، در حال به رخ کشیدن نیروی نظامی شوروی سابق است.

پیش بینی دیگری از سیمپسون ها که به واقعیت تبدیل شد

ویدیوی وایرال شده از این سریال نشان از ظهور دوباره اتحاد جماهیر شوروی دارد که با ملاقات روسیه و ایالات متحده در سازمان ملل تکمیل شده و با بیرون آمدن لنین از تابوتی شیشه‌ای مثل زامبی‌ها در حالی که می‌‌گوید «باید کاپیتالیسم را شکست بدهم» تمام می‌شود.

ال جین (Al Jean)، تهیه‌کننده The Simpsons، در توییتر با اشاره به این شباهت تاسف‌بار نوشت: «بسیار ناراحت‌کننده است که بگویم پیش‌بینی دشواری نبود.»

جین در مصاحبه با هالیوود ریپورتر گفت: «متنفرم که این را بگویم، اما من در سال ۱۹۶۱ به دنیا آمدم، بنابراین ۳۰ سال از عمرم با هراس از کابوس اتحاد جماهیر شوروی سپری شد. متاسفانه این موضوع بیشتر از آنکه یک پیش‌بینی باشد، یک موضوع عادی است. ما فقط حدس زدیم که اوضاع بد خواهد شد.»

پیش بینی دیگری از سیمپسون ها که به واقعیت تبدیل شد

او ادامه داد: «تهاجم تاریخی هیچ‌گاه واقعا از بین نمی‌رود و حواس‌تان باید حسابی جمع باشد. سال ۱۹۹۸ وقتی این قسمت از سریال پخش شد، شاید اوج روابط ایالات متحده و روسیه بود. اما از زمان ورود پوتین به عرصه سیاست تقریبا برای همه روشن بود که او آدم بدی است و قرار است اتفاقات بدی بیفتد. نوعی از پیش‌بینی وجود دارد که در آن ما به اتفاقی در گذشته اشاره می‌کنیم که تصور می‌کنیم دوباره اتفاق می‌افتد، امیدواریم این‌طور نشود، اما متاسفانه اتفاق می‌افتد.»

جین همچنین گفت بینندگان نباید انتظار داشته باشند که در قسمت‌های آتی اشاره‌ای به درگیری کنونی روسیه و اوکراین شود. اما با توجه به سابقه سیمپسون‌ها، منصفانه است اگر فرض کنیم چیزی که در یک قسمت سال ۲۰۲۲ نشان داده می‌شود، در سال ۲۰۴۲ اتفاق بیفتد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • اعظم عسگراد اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

    مطالب به روز جالب وخوب بود سپاس

  • امیرعلی امینی تیر ۴, ۱۴۰۲

    خیلی جالبه کشور تروریستی و جهان خواری که هنوزم خودش مایه وحشت و کابوس کل دنیاست شوروی و در حال حاضر روسیه رو کابوس خودش میدونه خخخخ