همه چیز در مورد رابطه دوستی عجیب ولادیمیر پوتین و استیون سیگال

همه چیز در مورد رابطه دوستی عجیب ولادیمیر پوتین و استیون سیگال

دوستی به ظاهر نزدیک بین ولادیمیر پوتین و بازیگر آمریکایی فیلم های رزمی استیون سیگال (Steven Seagal) با تشدید تهاجم رئیس جمهور روسیه به اوکراین به صدر اخبار رفته است. سیگال در مصاحبه های قبلی رهبر روسیه را «برادر» خود خطاب کرده بود. پس از حمله پوتین به اوکراین، ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و نشان میداد که این بازیگر کهنه کار در عملیات نظامی روسیه شرکت می کند.

اسکرین شات یک توییت ساختگی توسط جو روگان (Joe Rogan)، پادکست ساز، به اشتراک گذاشته شد که در آن به دروغ ادعا شده بود که سیگال توسط سازمان های اطلاعاتی در حالی که در کنار نیروهای روسی در نزدیکی فرودگاه نظامی هاستومل (Hostomel) می جنگید، دیده شده است. روگان این تصویر را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و گفت: هیچ چیز به این اندازه مضحک نیست. ما در یک فیلم لعنتی زندگی می کنیم.» البته این پست در نهایت حذف شد.

او در پست دیگری نوشت: «پست قبلی خود را در مورد حضور استیون سیگال در اوکراین حذف کردم زیرا یک تصویر جعلی مسخره آمیز بود، که البته تعجب آور هم نبود. صادقانه بگویم؛ اگر حقیقت داشته باشد نیز تعجب آور نخواهد بود.»

سیگال و پوتین

سیگال در سال ۲۰۱۷ از حضور در اوکراین محروم شد زیرا به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی شناخته شده بود. تصویری که درحال انتشار است، سیگال را در لباس ارتش نشان می‌دهد، که در واقع از فیلم کارتل‌ها در سال ۲۰۱۷ بود. سیگال در بحبوحه تهاجم به فاکس نیوز گفت: «بیشتر ما در روسیه و اوکراین دوستان و خانواده داریم. من به هر دو به عنوان یک خانواده نگاه می کنم و واقعاً معتقدم که این یک نهاد خارجی است که مبالغ هنگفتی را صرف تبلیغات می کند تا دو کشور را به درگیری با یکدیگر تحریک کند.»

او ادامه داد: «دعای من این است که هر دو کشور به یک راه حل مثبت و مسالمت آمیز برسند که در آن بتوانیم با هم در صلح زندگی کنیم و پیشرفت کنیم.» سیگال پوتین را یکی از بزرگترین رهبران زنده جهان نامیده و قبلاً از اقدامات رئیس جمهور در کریمه دفاع کرده بود. این بازیگر ادامه داد: پوتین را یک دوست می‌دانم دوست دارم او را برادر بخوانم.»

انقطه اشتراک این دو نفر هنرهای رزمی ست. سیگال  در سال ۲۰۱۶ تابعیت روسیه را دریافت کرد. در آن مقطع از دوستی آنها، این بازیگر چندین بار به روسیه سفر کرده بود و رئیس جمهور را در چندین رویداد هنرهای رزمی همراهی کرده بود.

سیگال و پوتین

سیگال در سال ۲۰۱۸ به عنوان نماینده ویژه روسیه در ایالات متحده منصوب شد. وزارت امور خارجه گفت: موضع وی تسهیل روابط بین روسیه و ایالات متحده در زمینه بشردوستانه از جمله همکاری در فرهنگ، هنر، تبادلات عمومی و جوانان بود. همانطور که روگان در پست خود گفت، اوکراین در سال ۲۰۱۷ سیگال را برای پنج سال از ورود به کشور منع کرده بود، زیرا این بازیگر تهدیدی برای امنیت ملی بود.

تهاجم ادامه دارد

حمله نظامی روسیه به اوکراین پس از دستور پوتین ، وارد ششمین روز خود می‌شود. نیروهای پایتخت در حال حاضر کیف و سایر شهرهای بزرگ را حفظ کرده اند. در حالی که افسران پلیس مردم را به سمت پناهگاه ها میبرند، آژیرهای حمله هوایی در سراسر شهر به صدا درآمده است. پس از دفع حملات قبلی توسط نیروهای پیشرفته در نبردهای شدید، گمان می رود که نیروهای پوتین به دنبال محاصره کیف هستند. پس از آن که روس ها با استفاده از بمب های خوشه ای مرگبار، جهنم را در دومین شهر اوکراین، خارکف، به راه انداختند، کیف خود را برای  حملات سنگین تر آماده می کرد.

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی ولادیمیر زلنسکی ؛ از بازیگر فیلم های کمدی تا قهرمان ملی مردم اوکراین

یک نظر

ورود

  • ? اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

    سیگال رو به عنوان بدترین بازیگر سینما میشناسم .